Dualarla uğurlandı
Tarih:21.2.2020
 
70 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ 

Geçtiğimiz günlerde aniden rahatsızlanan Çelebioğluları Baklavanın kurucusu Hacı Kureyş Çiftçi bir Anka Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Hacı Kureyş Çiftçi yaklaşık iki haftadan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutuluyordu. Hacı Kureyş Çiftçi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 70 yaşında hayata veda etti.

GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ 

1984 Yılında Çelebioğulları markasını kurarak baklava imalatına başlayan Hacı Kureyş Çiftçi, baklavacılık sektörünün gelişimine büyük katkı sağladı. Hayırsever bir işadamı olarak bilinen Hacı Kureyş Çiftçi’nin cenazesi Şireci Cami’sinde Cuma namazına müteakip  kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında Asri Mezarlıkta toprağa verildi. Çiftçi'nin cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Yavuzeli Belediye Başkanı Mustafa Kemal Sakaroğlu, Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı, Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, çok sayıda işadamı, sanayici, siyasetçi ile vatandaşlar katıldı.
 
KATILIM OLDUKÇA KALABALIKTI

Hacı Kureyş Çiftçi’nin  hem namazının kılındığı hem camide hem de defnedildiği Asri Mezarlığı’nda iğne atsan yere düşmeyecek şekilde bir kalabalık hakimdi. Dualarla ve gözyaşlarıyla defnedilen Hacı Kureyş Çiftçi’nin yakınları taziyeleri kabul ederken uzun kuyruklar oluştu.

Ay Medya Grup olarak ebediyete intikal eden Hacı Kureyş Çiftçi’ye yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. 
 
ÇETİN KARABIYIK