Davut Gül diye yazılır kral diye okunur
Tarih:13.2.2020

TADINI ÇIKARTIN

Vali Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili öğrenciler devam eden olumsuz hava şartlarından dolayı Gaziantep genelinde 13.02.2020 Perşembe (1 gün) okullar tatil edilmiştir. Tadını çıkartın" ifadelerini kullandı. Gül, açıklamasında Perşembe günü engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan memur ile kamu personelinin de idari izinli sayılacağını duyurdu.

ADRES VERİN VALİM, BALCAN KEBABI GÖNDEREYİM

Okulların tatil edildiğinin müjdesini öğrencilere veren Vali Gül’e övgüler de gecikmedi. “Bu neçe krallıktır yiğidim? diyen öğrenciler “Vali diye yazılır, adamın dibi diye okunur. Biz hapşuralım sen çok yaşa sayın valim. Al ömrümü koy ömrüne. Bi tacı eksik maşallah. Vali amca seni çok seviyoruz” diye mesajlar attılar. Hatta hızını alamayan öğrenciler, “Adres verin valim, balcan kebabı göndereyim” diyerek yüzlerde tebessüm oluşturdular.

DIŞARIDAKİ HAYVANLARI UNUTMAYIN!

Vali Gül, ayrıca vatandaşlara balkonlara kuşlar için, evlerin önüne sokak hayvanları için yiyecek konulması konusunda hatırlatmada bulundu. Öte yandan Vali Gül’ün tatil tweete paylaşım rekoru kırdı.

BERMAL BARAN