fk
Gaziantep'e yakışmadı
Tarih:14.1.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı için Ankara’da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği yönetimini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. 
BAŞKAN MEHMET 
BÜYÜKEKŞİ NEREDE?
Yapılan sohbet toplantısına tüm kulüp başkanları ve yöneticileri ile katılırken Gaziantep F.K. Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin böyle önemli bir toplantıda yer almaması şaşırttı. Bu önemli toplantıya kulüp müdürü ile iştirak edilmesi yakışmayan bir görüntü olarak nitelendirilirken Gaziantep’teki spor çevreleri ise Başkan Mehmet Büyükekşi’yi eleştirerek;“  Bir kulüp başkanının Cumhurbaşkanının toplantısına katılmayacak kadar nasıl önemli bir işi olabilir” şeklinde yorumlar yapmasınada neden oldu. 
 
CUMHURBAŞKANININ
DAVETi öNEMSENMEDİ
Sürekli TFF’de lobisi olunmadığından şikayet edilen ve hakem hatalarına maruz kalıp haklarının savunulmadığından şikayetçi olunan Gaziantep F.K.’da sorunların dile getirilmesi anlamında bir fırsat olarak görülen spor çalıştayına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı davete yönetim kadrosundan herhangi birinin katılmaması kulübün iyi yönetilmediği anlamında da yorumları beraberinde getirdi.
Şirket ve dernek yönetim kurullarıyla birlikte 40’ı aşkın yönetici kadrosu bulunan Gaziantep F.K.’da Cumhurbaşkanı’nın yaptığı davete Kulüp Başkanı katılmazken hiç bir yöneticininde yer almaması dikkat çekti.
HABER: ALİ BUDAK