Taksicilerden tam destek!
Tarih:15.12.2019
 
 
2 bin 287 ticari taksiye koltuk arkası broşürlük takacaklarını vurgulayan Oda Başkanı Ünal Akdoğan, Gaziantep’in Gastronomi şehri olduktan sonra taksici esnafının işlerinin had safhada açıldığını ifade etti.
 
TAKSİCİLERE GASTRONOMİ DOPİNGİ
 
Gaziantep Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ünal Akdoğan, "Gaziantep artık turistik bir şehir oldu. Bu vesileyle tüm esnaflarımızın adına, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız  Fatma Şahin’e bu konuda çok teşekkür ediyorum. Gaziantep’te faaliyet gösteren taksici esnafımızın işlerinin yüzde 100 artmasına sebep oldu. Yalnız bizim esnafımız değil baklavacısı, fıstıkçısı, bakırcısı, hatta kebap şişi yapan esnaf bile bundan faydalandı diyebiliriz. Gaziantep’e gelen yerli ve yabancı turistleri Kalealtına gittiğinizde tur otobüslerini görebilirsiniz. Bu bizi fazlasıyla memnun ediyor. Gaziantep Kültür Yolu, Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı'nda yerli ve yabancı turistleri görünce şehrin kazandığını görebiliyoruz" dedi. 
 
TAKSİCİLERDEN TANITIM DESTEĞİ 
 
Akdoğan, şöyle devam etti: "Gaziantep Büyükşehir  Belediyesi kentimizin tanıtımı amacıyla  çok güzel bir proje hazırladı. Bu yapılan projede katkımız olması için bizde kolları sıvadık. Gaziantep Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak 2 bin 287 ticari taksimize koltuk arkası broşürlüğü takacağız. Gaziantep’e gelip de taksiye binen her yolcu Gaziantep’i tam anlamıyla tanıtan broşürlerini ve koltuk arkası reklamını görecektir. Bir nebzede olsa  Gaziantepli esnafımıza, yurt dışından gelen misafirlerimize Gaziantepimizi çok güzel bir şekilde tanıtmak istiyoruz. 
 
GASTRONOMİ İLE TURİZM PATLADI
 
Gaziantep Gastronomi şehri olduktan sonra her yönden işlerde artış oldu. Hafta sonları otellerimizde yer olmamaya başladı. Bu demek oluyor ki; şehir kazanıyor, esnaf kazanıyor anlamına geliyor. Türkiye’yi ve dünyayı Gaziantep’e gelmeye davet ediyoruz.  Bakanımız  Fatma Şahin’e şehre kazandırdıkları hizmetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu anlamda Gaziantep’i anlatan reklam ve tanıtım broşürleri günde bin kişiye ulaşmış olacaktır. Gaziantep Büyükşehir  Belediye Başkanımz Fatma Şahin ile birlikte bir gün belirleyip durak başkanlarımız ve taksici esnaflarımız ile bir durakta taksilerimize koltuk arkası broşürlüğünü sembolik olarak birlikte takacağız. Daha sonra Gaziantep’te faaliyet gösteren bütün ticari taksilerin koltuklarına giydirme yapacağız."
 
ÇETİN KARABIYIK