Ya teslim olacaktım ya tavır koyacaktım
Tarih:15.12.2019
BİZLER BU GEMİNİN YOLCULARIYIZ 
Şahinbey İlçe Binasında adaylığını açıklayan Ömer Yılmaz’a İlçe Başkanı Zeki Gürsel, çiçek hediye etti. Yılmaz’a başarılar dileyen Gürsel,  “Bizler bu geminin yolcularıyız. Birimizin, birimizden farkı yok. CHP’nin her kademesinde aday olan partililerimiz saygındır. Ömer Yılmaz’ı tebrik ederim. Hayırlı olsun, başarılar dilerim” dedi.
YILLIK İZİNLERİMİ PARTİMİN SEÇİM ÇALIŞMALARINDA GEÇİRDİM
Yıllarca CHP’ye gönül verdiğini söyleyen CHP Şahinbey İlçe Başkan adayı Ömer Yılmaz, “Ben 27 yıllık devlet memurluğundan sonra,  2014 yılında emekli oldum ve CHP’ye tekrar üye olma şerefine eriştim. Devlet memuru olduğum yıllarda da yıllık izinlerimi partimin seçim çalışmalarında geçirdim. 
İLÇEMİZDE BAŞARILI OLAMADIK
Yeni parti yönetiminden beklentilerini karşılamadığını söyleyen Yılmaz açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Hepimiz biliyoruz ki son yerel seçimlerde partimiz, ülkemizin büyük illerinde başarı elde ederken maalesef ilimizde özellikle de ilçemizde başarılı olamadı.  İlçe başkanımız Uğur Özpolat yönetimi ile beraber görevinden alındı. Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcımız Zeki Gürsel, ilçe başkanlığı görevine getirildi. Ben ve arkadaşlarım gerçekten bu yeni yönetimden çok şey bekledik. Bu yönetim partimizde bir ışık açacak dedik. Ama maalesef bu yeni gelen arkadaşlarımızın ilk icraatı 100 tane parti görevlisini görevden almak oldu. Sonra 60 tanesini tekrar göreve getirdiler.  Ne yaptı bu adamlar?  Diğerleri ne olacak?”
HİÇBİR MAHALLEMİZE SANDIK KONMADI
Genel merkeze birçok arkadaşımız başvuruda bulundu. Dediler ki ‘Antep’te en az iki seçimdir delege tespitinde sıkıntı yaşıyoruz.’  Eminim Türkiye’nin birçok yerinde de böyleydi. Genel merkezimiz, genel başkan yardımcımızın imzasıyla bir genelge gönderdi. Denildi ki ‘Bütün mahallere sandık konulacak ve delegeler sandık esasına göre tespit edilecek.’ Ben 100 mahallemizin herhalde 80’ine gittim. Hiçbir mahallemize sandık konmadı. Mahallesine sandık konulan varsa söylesin özür dileyeceğim. Ömer Yılmaz ne kadar CHP’li ise bugün seçilen 393 tane delege arkadaşım da o kadar CHP’li. Bundan asla şüphem yok. Ancak bir seçim daha böyle giderse partimiz biraz daha geri gidecek. Biz iki milletvekilini dört yapmayı hedeflemiyoruz. Biz belediye başkanlığını kazanmayı hedeflemiyoruz. Maalesef ki maalesef biz kimler meclis üyesi olacak onun peşine düşmüşüz.
YA TESLİM OLACAKTIM YA TAVIR KOYACAKTIM
Bana, ‘Ömer Yılmaz sen 35 yıldır bu partinin anonsunu yapıyorsun. Gel kendini yıpratma. Bu delegeleri bu arkadaşlar yazdı sana oy vermezler. Sen kazanamazsın’  dediler. Ben iki şey yapmak durumundaydım ya teslim olacaktım ya tavır koyacaktım. Ben tavır koymayı tercihe ettim hepinizin desteğiyle yardımıyla Şahinbey İlçe Başkanlığına aday oldum.”
İL BAŞKAN ADAYIMIZ YOKTUR
Kazandığı takdirde yapacaklarından da bahseden Yılmaz, “Eğer kazanırsam ilk haftadaki icraatım bu partiye yıllarını vermiş insanlardan oluşan bir ilçe danışma kurulu oluşturmak olacak. İkinci hafta ilçe danışma kurulu ile yaptığımız toplantı sonucunda çıkan tavsiye kararını ilçe yönetimime getirip ilçe yönetimimde o güne kadar müracaat etmiş il başkan adaylarından birini destekleme kararı alacağız. Bizim şu anda il başkan adayımız yoktur. Ben belirleyemem siz belirleyeceksiniz. İlçe başkanı olduğumda, seçeceğimiz il başkanı ve yönetimi ile birlikte omuz omuza vererek Gaziantep’i tekrar CHP’nin kalesi yapıp CHP’nin bayrağını Gaziantep’in kalesine dikmek için çalışacağız.
GAZİANTEP’TE KAZANMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
Bizim partimizde genel başkan sorunu yok. Biz onun arkasındayız. Genel başkanımızın ürettiği politikalar sonucu ülkemizin yüzde 65’in yaşadığı illeri kazandık. Bundan sonra Gaziantep’te kazanmak için mücadele edeceğiz. Ben sizlere inanıyorum. Biz aynı geminin yolcularıyız. Gemi batarsa Zeki Gürsel de gider, Ömer Yılmaz da gider. Bunun bilincindeyim. Kazanan Zeki Gürsel de olsa, kazanan Ömer Yılmaz da olsa, kazanan CHP olacaktır” ifadesini kullandı.
BERMAL BARAN