Planlar bütüncüldür
Tarih:5.12.2019
 
Bu yılın son meclis toplantısında 20 madde görüşülürken, 5 madde oy birliği ile 15 madde de oy çokluğu ile kabul edildi. CHP'li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sucu, imar değişikliği ile ilgili gündem maddelerinin ikisi hariç diğerlerine ret oyu vereceklerini söyledi. Başkan Yardımcısı Murat Özgüler ise planların bütüncül olduğunu ifade etti. 
 
PLANLARI REVİZE ETMEK YİNE MECLİSİMİZİN GÖREVLERİ ARASINDADIR
 
CHP'lilerin gündem maddeleri ile ilgili eleştirilerine Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler yanıt verdi. Planların bütüncül olduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Murat Özgüler, “Planları revize etmek yine meclisimizin görevleri arasındadır. Planların geneline baktığımızda sanayide, organize sanayide ve sanayi alanlarının içerisinde park olarak bırakılmış fakat gelir unsurunun olmadığı yerlerde bunlar değerlendirmek üzere yapılmış planlardır. Aynı zamanda yapılan benzin istasyonları da günümüzün gelişen ihtiyaçlarına yönelik düşünülerek yapılmış planlardır. Yaptığımız kriterlerin başında birincisi belediye mülkünün olması. Tamamı belediye mülkü. Herhangi bir kazanç ya da rant varsa bu şehir ve ilçe adına kullanılacak kazançlardır” dedi. 
 
ÖZGÜLER BU YILIN SON MECLİSİNE BAŞKANLIK YAPTI 
 
Şehitkamil Belediyesi’nin bu yıl ki son meclisine başkanlık eden Özgüler,  “Önümüzdeki yıl daha güzel daha umutlu ve oy birliği ile geçen bir yıl ve meclis olur” diyerek meclisi sonlandırdı.
 
BERMAL BARAN