Maksat,
Tarih:2.12.2019

CHP'li Meclis Üyesi Hasan Türk'ün, çöken cami inşaatı ile ilgili yaptığı çok kısa konuşmanın içeriğinin de adeta yasak savma niteliğinde olması dikkatlerden kaçmadı. CHP'li Şahinbey Belediye Meclis üyelerinin böylesine önemli bir konuda adeta sessiz kalmaları kamuoyunun tepkisini çekiyor.

Şahinbey Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının 1. oturumu meclis üyelerinin tamamının katılımıyla Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında, Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.

TÜRK: "YANLIŞI OLAN KİŞİLER VARSA TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

CHP’li belediye meclis üyesi Hasan Türk, Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Akkent Camiinde meydana gelen iskele kazasında hayatını kaybeden Korkut Küçükcan ilgili gündem dışı söz aldı. Türk, “İlçemizde yapımı devam eden Akkent Camiinde meydana gelen iskele kazasında İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bizlerde meclis olarak hatalı olan, yanlışı olan kişiler varsa takipçisi olacağız. Umarım şehrimizde tekrar bu tür konular gündemimize gelmez” dedi.

TAHMAZOĞLU, DAHA HASSAS OLACAKMIŞ

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, “Olayla ilgili gerek belediyemizin gerekse savcılık olarak idari ve adli soruşturma başlatıldı. Ben hem Korkut Küçükcan kardeşimize hem de bu yıl içerisinde maalesef ilimizde 24 iş kazalarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İlimizde bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyorum. Bu tür üzücü olayların yaşanmaması için gerekli tedbirleri alınması konusunda bizde daha hassas olacağımızı ifade ediyorum” dedi.

Toplantıda gündemde yer alana 9 madde görüşüldü. Gündem maddelerinin 6’sı çeşitli komisyonlara havale edilirken, 3 madde ise teklif karar olarak kabul edildi.

ÇETİN KARABIYIK