Sucu: Adalet yerini bulmalı
Tarih:2.12.2019

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, belediyenin yaptığı binalar da dahil olmak üzere hiçbir yapının ruhsatı olmadan inşaatına başlanmasına izin verilmediğini ifade etti. CHP'li Mehmet Sucu ise, "Bu olayda sorumluluğu bulunanları kınıyorum. Adalet yerini bulmalı" diye konuştu.

CHP'Lİ SUCU ÇOK SERT KONUŞTU

CHP’li belediye meclis üyesi Mehmet Sucu, “Kentimizde acı bir olay yaşandı, İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan’ı elim bir kazada kaybettik. Bu olayda hatası olan, bir cana mal olan hatalıları buradan kınıyorum. Baktığımız zaman yapımı süren caminin ruhsatı olmadığı, yapının kaçak yapı olduğu, parseli ile uyuşmadığı söyleniyor. Yetişmiş insanlarımızı kaybetmek bizim için çok acı. Yaşanan olay kentimizi çok üzmüştür. Ailesine sabır diliyoruz. Şehitkamil Bölgesi’nde eğer varsa böyle kaçak yapılara karşı dikkatli olunmasını istiyoruz. Bu yanlışı kim yaptıysa, burada bir yanlış ve eksiklik varsa sorumlu insanlar bunun cezasını çekmeli. En azından bir daha böyle olaylar olmamalı. Sonuçta bir can hayatını kaybetti. Bu canın bir daha geri dönüşü yok, bizim burada kimseye kastımız yok. Adalet yerini bulmalı” dedi.

FADILOĞLU: "GEREKLİ SORUŞTURMA YAPILIYOR"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Tüm Gazianteplilerin başı sağ olsun. Korkut Küçükcan, alanında yetişmiş çok önemli bir değer idi. Türkiye’de sayılı inşaat mühendislerinden bir tanesi idi. Orada bulunmasının nedeni görevinin başında olmasından dolayıdır. Bu konuda gerekli soruşturma yapılıyor. Belediyedeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Olay vuku bulduğu andan itibaren devreye girdik, ancak gerekli olması halinde bilgi verileceği söylendiği için o gün akşam değil ertesi gün sabah çalışmalara katıldılar. Üç iş makinamız ile birlikte biz de oradaydık. Burada bir can söz konusuydu, bu işin siyasi polemiğine girmek yanlıştır. Gönül isterdi ki kardeşimize hayatta iken ulaşsaydık ama maalesef büyük ihtimalle olay anında hayatını kaybetmiş durumdaydı. Rabbim mekanını cennet eylesin" dedi.

BÖYLE BİR YANLIŞIN İÇİNDE OLMAYIZ

Fadıloğlu, şöyle devam etti: "2009 yılında göreve geldiğimizde standartlara uymayan yapıları standardına oturtturduk. Bundan sonraki süreçte biz el ele gönül gönüle kurallara uyacak şekilde bu işleri yapmaya gayret gösteriyoruz. Belediyenin kendi yerleri de dahil olmak üzere ruhsatsız inşaata başlatmamak adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Eksiklerimiz olabilir ancak hiçbir yönetici arkadaşım bir cana kastederek böyle bir yanlışın içinde olmaz. Tüm arkadaşlarımız da bu hassasiyeti göstermiştir ama takdiri ilahi.”  

KURT: "CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞIMIZ SORUŞTURMA BAŞLATTI"

AK Parti Belediye meclis üyesi Hakan Kurt ise, elim bir hadise yaşandığını belirterek, “İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan kardeşimizi kaybettik. Mekanı cennet olsun. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, cumhuriyet başsavcılığımızın soruşturma başlattığını söylemişti” dedi. 

ÇETİN KARABIYIK