Artık son bulmalı!
Tarih:2.12.2019
Gaziantep’te özellikle son iki sezondur amatör maçlarda yaşanan olaylar her geçen gün farklıbir boyuta gidiyor. Geçtiğimiz hafta Gazispor ile Düztepespor arasında oynanan 1’inci amatör küme maçında ve sonrasında yaşanan olaylar artık “Amatör Futbol nereye gidiyor” sorusununda fazlaca akıllarda belirmesine başladı.
 
ARABA İÇİNDE ŞOK YAŞADILAR
 
Geçtiğimiz hafta cumartesi günü Seyrantepe stadında Gazispor ile Düztepespor arasında oynanan maçta istenmeyen olaylar yaşandı. Hakemlerinde maçların sonucuna olumsuz etki ettiği maçlardan biri olan Gazispor ile Düztepe arasında oynanan maçta Düztepespor yöneticisinin hakem tarafından tribüne gönderilmesiyle bazı üzücü olayların fitilinin ateşlenmesine sebep oldu. Düztepespor yöneticisinin rakip takım oyuncusuna sahaya girerek itmesiyle başlayan olaylar saha dışınada sıçradı. 
 
MEHMET BUDAK: SEVGİ SAYGI KALMADI
 
Düztepespor yöneticisinin anlamsızca maçı gerdiğini ve olayların farklı boyutlara gelmesine sebep olduğunu gazetemize açıklayan Gazispor antrenörü Mehmet  Budak; “ Oyuncu değişikliği esnasında sahada bulunan oyuncumuz çıkan arkadaşını alkışladı. Bu olay rakip takım yedek kulübesinin önünde olunca Düztepe yöneticisi saha içerisine girerek oyuncumuza küfür edip itip kalktı. Bu durum elbette üzücü ve hakem tarafından o arkadaş tribüne gönderildi bizim oyuncumuzada anlamsızca sarı kart verildi. Çift sarı karttan kırmızı kart gören oyuncumuzda oyundan atıldı. Maçtan sonrada sakatlanan bir futbolcumuzu arabayla dışarı çıkartırken stadın dışında 5 kişilik bir gurup içinde bulunduğumuz arabaya tekmelerle saldırdılar. Bu öfke bu kin nedir, nedendir anlamıyorum. Eskiden herkesin birbirine saygısı sevgisi vardı. Şimdi hiç birşey kalmamış. Şoktayız” dedi. 
 
ASKF DURUMA EL ATAMIYOR
 
Amatör sahalarda görmek istemediğimiz olayların gün geçtikçe artması bazı spor çevreleri tarafından da kınanmaya başladı. Amatör takımlara sadece saha ve malzeme imkanı sağlamaya yönelik yapılan çalışmaların ve yardımların yetersiz olduğu yönünüde dile getiren amatör spor severler bir an önce önlem alınmazsa sonraki haftalarda hatta aylarda sahalarda daha üzücü ve telafisi olmayan olayların yaşanacağını da yorumlarında ifade ettiler.  ALİ BUDAK