Mariposa'dan bebeklere organik ve şık kıyafetler
Tarih:7.12.2019
 
 
Batıkent Mahallesi'nde Merve ve Emin Yunus Altınbaş çiftinin açmış olduğu Mariposa Newborn Boutique mağaza açılışına AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
 
MARKALARIN SAYISI ARTMALI 
 
Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Çok güzel bir gündeyiz. Bereket yağıyor. Güzel bir açılıştayız. İnşallah çok bereketli olur. Marka şehrimizde markaların sayısının artması ve bu konuda yapılan çalışmaların hepsini destekliyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Rabbim bereket versin. Daha güzellerini, daha büyüklerini de açmayı nasip etsin. Şehrimize, aileye hayırlı uğurlu olsun diliyorum" dedi.  
 
YÜZDE 100 ORGANİK SERTİFİKALI 
 
Mariposa bünyesine Gaziantep bayiliği ile katılan mağaza sahibi Merve Altınbaş ise, "Mariposa mağazasını Gaziantep'e bayilik olarak getirdik. Markamız İzmir menşeli bir Türk markası. Yaklaşık 150 tane kadın istihdam eden bir marka. Kumaşlarımızın hepsi yüzde 100 organik pamuklu, sertifikalı kumaşlar. Gaziantep'te tekstil adına böyle bir açıklığın olduğunu düşündük. Bebeklerimizin daha rahat antialerjik bir ortamda büyümeleri için bizde bu tarz ürünleri şehrimizdeki hanımlarla buluşturmak istedik" dedi.
 
MARİPOSA YURT DIŞINA AÇILIYOR 
 
Kendi bebeğine aradığı standartlarda ürün bulamadığı için ve Ege Bölgesi’nin zarif nakışlarını, örgülerini; özenle işleyen İzmirli kadınlara istihdam sağlamak adına, bu markayı kurduğunu söyleyen Mariposa Newborn Boutique markasının kurucusu Ece Sarıoğlu ise, "Mariposa olarak Türkiye'deki 4. mağazamızı Gaziantep'te açtık. İzmir'de 2, İstanbul'da da 1 mağazamız mevcut. Önümüzdeki ay Ankara'da bir mağaza açacağız. Aynı zamanda yurt dışına da kendi markamızın ürünlerini satmaya başladık. Organik tekstil ile tasarımı; modern çizgiler ile geleneksel nakışları bir araya getirerek müşterilerimize güzel bir koleksiyon sunuyoruz. Gaziantepliler uyku grubu, triko grubu, havlu grubu, oyuncak ve mobilya gibi birçok ürünü Gaziantep Mariposa mağazamızda bulabilirler" diye konuştu. 
 
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Mağazayı gezen davetliler ürünlere hayran kaldı.