Sat sat... Nereye kadar?
Tarih:7.11.2019

ŞAHİNBEY TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ UYGULAMA

Şahinbey Belediyesi önce yüzde yüzü belediyeye ait olan arsaları geçtiğimiz aylarda belediye meclisi kararı ile apar topar sattı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şimdi de belediye tarihinde pek görülmemiş bir uygulama ile vatandaşlarla hisseli olan arsaların satışı için hisse sahiplerinin kapısını aşındırmaya başladı.

VATANDAŞLAR TEK TEK ARANIYOR

Belediyenin şehrin muhtelif yerlerinde çok sayıda vatandaşlarla hisseli yani ortak olduğu arsası bulunuyor. Belediye ile aynı arsaya ortak olan vatandaşlar ihtiyaç duyduklarında, belediyeye ait hisseleri almak için Şahinbey İlçe Belediyesine başvuruyordu. Ancak, Şahinbey Belediyesi bu yöntemin dışına çıkarak şimdi belediye ile hisseli arsası olan tüm vatandaşları tek tek arayarak, "Belediyeye ait hisseleri satın alın" diyor.

ALMAZSANIZ MAHKEMEYE GİDERİZ

Son günlerde belediye ile ortak arsası olan tüm vatandaşlar belediye görevlileri tarafından tek tek telefonla aranıyor. Belediye görevlileri vatandaşlara, "Sizinle ortaklık arsamız var. Bizim hisseleri satın alın" diyor. Vatandaşlar da genellikle hiç beklemedikleri bu talep karşısında olumsuz yanıt verince, belediye görevlileri ortaklığın giderilmesi için yargıya başvuracaklarını söylüyorlar.

BELEDİYENİN KASASI BOŞALDI MI?

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bir zamanlar, belediyenin mali durumunun güçlü olduğunu anlatmak için, "IMF'ye borç verebiliriz" diyordu. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun şimdi vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmetleri verebilmek için arsa satmak zorunda kalması, "Nasıl oldu da IMF'ye borç verebilecek olan belediyenin kasası neredeyse tam takır hale geldi?" sorusunu akla getirdi.

HABER MERKEZİ