Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'i işaret etti!
Tarih:22.10.2019

SÖZLER TUTULMAZSA, HAREKAT DEVAM EDER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Soçi ziyareti öncesi gündemi değerlendirdi. Barış Pınarı harekatı ve Suriye'nin geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, verilen sözlerin tutulmaması halinde harekatın yeniden başlayacağını açıkladı. Erdoğan, "Bu gece saat 22.00 itibariyle süre bitiyor. İlgili birimlerimiz süreci sahada takip ediyor. Amerika’nın ülkemize verdiği sözler tutulmazsa harekatımızı kaldığı yerden bu sefer çok daha büyük kararlılıkla devam ettireceğiz” dedi.

MACRON, MERKEL VE JOHNSON İLE GÖRÜŞECEK Mİ?


Soçi ziyareti öncesinde Ankara Esenboğa Havaalanı’nda kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretin ana gündemini Suriye’deki gelişmelerin oluşturduğunu söyledi. Mocron, Merkel ve Johnson’un bir görüşme taleplerinin olup olmadığı sorusuna cevap veren Erdoğan, şöyle devam etti:

GÖRÜŞME GAZİANTEP'TE OLABİLİR

 “Böyle bir planlama yok. Evvelsi gün Sayın Boris Johnson ile bir görüşmemiz oldu, bu teklifi bana iletti, ben de kendilerine böyle bir görüşme yapılabilir, bunun için benim bir şartım var, bu görüşme İstanbul’da olabilir veya Şanlıurfa veya Gaziantep’te olabilir dedim. ‘O zaman ben kendileri ile görüşeyim, sonra tekrar döneyim’ dedi. Alternatif bir şey istiyorsan 3-4 Aralık tarihlerinde Londra’da NATO liderler zirvesinde böyle bir toplantıyı yapabiliriz dedik. Bu şekilde virgülü koyduk” dedi.

 

HABER MERKEZİ