Kirazoğlu müjdeyi verdi
Tarih:18.10.2019

GAZİANTEP 59 DOKTOR ATANDI

Gazetemizin gündeme getirdiği çocuk endokrin uzmanı eksikliği ile ilgili sorun nihayet çözülüyor. AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gaziantep'e yeni atanan doktorlarla ilgili müjde verdi. Kirazoğlu, "Bir yandan hastane inşaatları devam ederken önümüzdeki günlerde çocuk Endokrin uzmanı dahil 30 uzman tabip, 29 pratisyen olmak üzere 59 tabip atamasıyla Gazi Şehrin sağlık ordusu daha da güçlenecek" dedi.  

 

KİRAZOĞLU: “ENDOKRİN UZMANI AY SONUNDA BAŞLAYACAK”

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, gazetemize yaptığı özel açıklamada, "Biz bölgemizin bütün milletvekilleriyle birlikte Sağlık Bakanlığı ile Gaziantep'in sağlık hizmetlerini geliştirebilmek adına görüşme halindeyiz. Defalarca bakanımızı ve bakan yardımcılarımızı ziyaret ettik. Abdulkadir Yüksel Hastanesi başta olmak üzere doktor ve ekipman ihtiyaçlarını sürekli takip ettik. Çok şükür bu konuda da ilerleme sağlanıyor. Şu anda  Gaziantep'e Endokrin Uzmanı hem yetişkin hem de çocuk için yeni kura döneminde listeye konuldu. Burada ben tüm arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Bu süreci hep birlikte takip ettik. Sağlık Bakanımız da Gaziantep'i iyi biliyor, tanıyor. Yapmış olduğumuz ziyaretler sayesinde Gaziantep hakkında en az bizim kadar bilgi sahibi. İnşallah Gaziantep'teki tüm hasta kardeşlerimiz bu süreçten bundan sonra en olumlu şekilde yararlanacaklar. Şu an sadece kadrolar verildi ancak atamalar henüz yapılmadı. En geç ay sonuna kadar doktorlarımızın ataması yapılacak. İnşallah Gaziantep sağlık hizmetlerinde daha da güzel bir şekilde yoluna devam edecek. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya da teşekkür ediyorum" dedi. 

 

OKTAV: “ÇOK ŞÜKÜR SESİMİZ DUYULDU”

 

Diyabetle Yaşam Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Hülya Oktav, 9 aydır doktor beklediklerini ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Sait Kirazoğlu'nun sosyal medya hesabından vermiş olduğu müjdeyi okuduklarında çok mutlu olduklarını belirterek, "Çok büyük sıkıntı yaşıyorduk çok şükür sesimiz duyuldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sesimizi duyuran gazetenize de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. 

 

ÇETİN KARABIYIK