Alışverişin tam zamanı!
Tarih:9.10.2019
 
 
 
 
GAZİ MUHTAR PAŞA BULVARI ESNAFI HAZIR
 
Gazi Muhtarpaşa Bulvarı Geliştirme ve Tanıtım Derneği Başkanı Hasan Yener ve yönetim kurulu üyeleri 12-20 Ekim tarihleri arasında 9 gün boyunca sürecek Gaziantep Alışveriş Günleri’nde yüzde 9’dan yüzde 69’a varan indirimlerle Gaziantep halkına en iyi hizmeti vereceklerini söyledi.
 
GERÇEK İNDİRİMLERLE HİZMET VERECEĞİZ 
 
Tüm Gaziantep halkını Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’na davet eden Gazi Muhtarpaşa Bulvarı Geliştirme ve Tanıtım Derneği Başkanı Hasan Yener,  “9 gün boyunca sürecek olan bu alışveriş karnavalında afişlerde gözüktüğü gibi değil içeri girip mağazalarda gerçekten indirimin farkına varıldığı bir indirim olacak. Alışveriş günleri kapsamında müşterilerimize sürpriz hediyelerimiz ve çeşitli etkinlerimiz olacak. Dernek olarak faaliyetlerimiz var. Sokak çalgıcılarımız, mısırcılarımız, elmalı şekerlerimiz var ama bunlarla beraber halk pahalı diye bu caddeye gelmekten tedirginlik duyuyor. Halbuki bu caddede korkunç şekilde indirimler var. Mağazalarda gerçekten indirim var. Caddeyi koklamak gerekiyor. Bu cadde İstanbul’un Bağdat Caddesi, Nişantaşı Caddesi gibi.
 
CADDE KAN KAYBEDİYOR 
 
Cadde üzerinde 157 tane mağazamız var. Şu anda 28 tane boş dükkanımız var. Devasa yerlerimiz boş. Buraya marka getiremiyoruz. Büyük mağazalarımız kapanıyor. Giden markalar AVM’ye de gitmiyor komple kapatıyorlar. Çünkü küçülmeye doğru gidiyor. Gazi Muhtarpaşa Caddesi Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in eseridir. Şu anda alabildiğine kan kaybediyoruz. Fatma hanımın elinden geleni yaptığına inanıyoruz. Caddemize markaların gelmemesi, cafelerin, restoranların olmaması, insanların kira artışından dolayı sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntılarımızın çözülmesini istiyoruz. Burada en büyük olay Ticaret Odası Başkanımız Tuncay Yıldırım’a düşüyor. Başkan Tuncay Yıldırım elini taşın altına koydu ve Starbucks’ı getireceğinin sözünü verdi. Ayrıca bu alışveriş günleri organizasyonunun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
 
ALIŞVERİŞ KEYİFLİ HALE GELİYOR 
 
Gazi Muhtarpaşa Bulvarı Geliştirme ve Tanıtım Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut İrfan Döver, “Bize destek veren herkese çok teşekkür ederiz. Esnaf olarak başkanımız Hasan Yener’in her sözünün arkasındayız. En iyi hizmeti Gaziantep’e vermek için hazırlanıyoruz. Vatandaşlarımız gerçek indirimlerle karşılaşacak. Mağazalarımızda yüzde 70’e varan gerçek indirimler yapacağız. Bunun sözünü veriyoruz.”
Gazi Muhtarpaşa Bulvarı Geliştirme ve Tanıtım Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Sürmelihindi, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor.  Neticede esnaf olarak bize düşen görev neyse yerine getirmeye çalışıyoruz. İnsanları alışverişe teşvik etmek istiyoruz. Kayda değer indirimlerimiz olacak. İşyerlerimiz sabah saat 9’dan akşam saat 9’a kadar açık kalacak. Bütün halkımızı Gazi Muhtar Bulvarı’na bekliyoruz.”
 
MÜŞTERİLERİMİZE GÜZEL SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK
 
Kemal Oğuz: “Bu alışveriş günleri caddemiz için çok faydalı bir girişim. Bütün Gaziantep halkımızı caddemize davet ediyorum. Bizlerde gözlük ve saatte indireme gideceğiz. Müşterilerimize güzel sürprizlerimiz olacak.”
 
HALKIMIZ FİYATLARI YERİNDE GÖRMELİ
 
Rahşan Alir Avcı, “Alışveriş günlerine tüm halkımızı davet ediyorum. Afişlerde olduğu gibi gerçekten mağazalarımızda indirim olacak. Halkımız fiyatları yerinde görerek gerçek indirimi görmüş olacak.”
 
HERKESİ KEYİFLİ ALIŞVERİŞE BEKLİYORUZ
 
Eren Döver: “12 Ekim’de büyük bir indirime giriyoruz. Yeni sezon ürünlerimizde de yüzde 50 ve 60’a varan indirimlerimiz var. Herkesi keyifli alışveriş için caddeye bekliyoruz. Etikette değil gerçek indirimlerimiz olacak.”
 
ÖZEL İNDİRİMLERİMİZ OLACAK
 
Ali Mert Yener: “Cadde şenliğimizde özel indirimlerimiz olacak. Sürpriz hediyelerimiz olacaktır. 21 Ekim’e kadar devam edecek olan bu şenliğe tüm halkımızı davet ediyoruz.”
 
BERMAL BARAN