CHP seçime odaklanacak
Tarih:8.10.2019
 
 
DELEGE DEĞİL SEÇİM ÖNEMLİ
 
Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek görevden alındığını duyuran CHP Şahinbey eski İlçe Başkanı Uğur Özpolat, görevden alınmasında CHP İl başkanı Lütfü Demir ve CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya ile İrfan Kaplan’ı sorumlu tutmuş, delege seçimlerinin yaklaştığına vurgu yapmıştı. Yeni başkan Zeki Gürsel de ilçe binasında yaptığı açıklama delege tespitine dikkat çekti ve “Mesele kongre kazanmak değil, mesele seçim kazanmaktır” dedi.
 
SİYASET YAŞAM BİÇİMİDİR
 
Safların sıklaştırılması gerektiğini söyleyen Gürsel açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Siyaset bir yaşam biçimidir. Siyaset sorumluluktur. Siyaset duyarlılıktır. Siyaset proje, hedef, vizyon koymaktır. Siyaset üretmektir. AKP iktidarının yanlış iç ve dış politikaları yüzünden ülkemiz üzerine çökmüş umutsuzluk karamsarlık Cumhuriyet değerlerinin yok sayıldığı bir ortamda safları sıkı tutmak, safları birleştirmek, sımsıkı sarılmak şarttır.
 
SEÇİMLERE HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
 
Atatürk İlke İnkılaplarının izinde, ilkesel ve ideolojik bir duruş ve bakışla, ayrıştırıcı değil ötekileştirici değil, insanı kazanma, birleştirici, saygı ve sevgi içinde bir siyasi anlayışla ve parti içinde delege hesabı yapmadan, kongre kazanma değil seçim kazanma üzerinden bir yapı oluşmasına delegasyon tespitinin liyakat üzerinden baz alınarak daha örgütlü olarak partimizin seçimlere hazırlanması mücadelesi içinde olmamız kaçınılmaz bir gerçektir. AKP iktidarına karşı partimin her kademesinde CHP iktidarını ülkemizde yaşamak için kentimizde ve ilçemizde başlayan kongre sürecinde üzerimize düşen ne görev varsa bundan kaçınmayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.
 
ASLOLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR
 
Mesele kongre kazanmak değil, mesele seçim kazanmaktır. Kuvai-Milliye ruhu ile yoğrulup Türkiye Cumhuriyet’inin kurucu iradesi olan CHP bu ülkenin her alanda gelişmesi ve güzelleşmesi için ulu önderin gençliğe hitabesinde dediği gibi 96 yıldır dahili ve harici düşmanlarla mücadele ederken tabandan tavana bu ruhu, bu azmi bu mücadeleyi taşımayıp, sırf koltuk ve siyasi istikbal üzerinden siyaset yapma alışkanlığını ve düzeni yok etmek için çalışacağımızdan kuşkunuz olmasın. Aslolan Türkiye Cumhuriyeti ve CHP’dir. Artık çalışma zamanı” dedi.
 
BASIN TEPKİ GÖSTERDİ
 
CHP Şahinbey İlçe örgütü, devir teslim törenine yoğun ilgi gösterirken program takibi için basına yer ayrılmadığından dolayı bazı basın mensupları tepki göstererek ilçe binasından ayrıldı. 
 
İşte CHP Şahinbey’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:
 
Zeki Gürsel- Başkan
Mahmut Öztürk
Oktay Kellecioğlu
Mehmet Cihan Mercimek
Ali Köse
Hanifi Kaplan
Bülent Öztürk
Fikret Hoşaf
Şefik Alkurt
Reşat Gökalp
Adnan Çelik
Ramazan Öztürkmen
Mehmet Göçmen
İmam Özdemir
Canan Ateş
Döndü Yıldız
Gaffar Öndoğan
Hüseyin Çelik
Hatice Eker
 
HABER: BERMAL BARAN