CüZDANIMI ÇALMAYA ÇALIŞACAKLAR SANDIM
Tarih:11.9.2019

BÖYLESİNİ HAYATIM BOYUNCA GÖRMEMİŞTİM

Rumen basınında Pro X’e röportaj veren 48 yaşındaki Rumen teknik adam, “Saygısızlık etmek istemem; ama Galatasaray dediğiniz zaman ne Brighton ile ne de Andone’nin oynadığı yer ile kıyaslama yapamazsınız

Radamel Falcao’nun imza törenini gördünüz mü? 30 bin kişi tribündeydi. Türkiye’de daha önce kaldım ama böylesini hayatım boyunca görmemiştim”

TÜRKİYE İLE BİZ KIYASLANAMAYIZ

“Fenerbahçe ile oynadığımda tribündeki herkes aynı giyinmişti ve aynı şekilde tezahürat yapıyorlardı. Bana 10 metre yakın olan oyuncuma sesimi duyurmakta zorlandım. Eğer Türkiye ile bizi kıyaslayacaksanız 3. liglerini göz önünde bulundurmanız gerek.”

ANDONE’NİN OYNAMASI ZOR

“Andone’un Galatasaray’da oynaması zor olacak. Galatasaray bu sezon hem lig, hem Şampiyonlar Ligi ve kupada mücadele edecek”

TÜRKLER ÇOK TUTKULU

“Saygı çerçevesinde söylüyorum ki Romanya taraftarları sonuç odaklı. 2 çeşit taraftar var; Ailesi ile stadyuma gelenler ve rakibe küfretmek için gelenler. Holiganlarımız yok. Takımı iten ve oyuna yön veren taraftarları gelin de bir görün. Türk taraftarlar çok tutkulu”

OLDUKÇA GERiDE KALDIK

Beni sokakta görüp durdurdular ve elimi öptüler. Bir an korktum, cüzdanımı çalmaya çalışacaklar sandım. Sonra yaptıklarını görünce bundan utandım. Türkiye’de her maça 40 bin taraftarla çıkıyorsunuz ve kendinizi gerçek bir teknik direktör gibi hissediyorsunuz. Romanya’da bu durum değişmeli, oldukça geride kaldık.”

ERDOĞAN BENiM  iÇiN 1 NUMARA

“Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk futbolu için yaptıklarını kimse yapmamıştır. İki banka ile temasa geçip tüm kulüplerin borcunu 10-15 yıla yaydırdı. Futbol için çok önemli işler yaptı. Benim için Erdoğan, 1 numaradır. Yaptırdığı stadyumlar harika.”