fk
''Eğitim önceliğimiz''
Kategori:YAŞAM      Tarih:28.11.2018

GÖK-DER Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Yağdıran ve dernek yöneticileri Gaziantep'in yeni valisi Davut Gül'ü makamında ziyaret etti. Vali Gül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve özel eğitim kurumlarının şehirdeki eğitimin başarısındaki önemine vurgu yaptı. Vali Gül, eğitimin öncelikli konular arasında olduğu ile ilgili yaptığı konuşmanın ardından dernek üyeleri ile tek tek tanışarak, sohbet etti.

BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Vali Gül´e hayırlı olsun dileklerini ileten GÖKDER Dernek Başkanı ve Özel Teknonet Fen Lisesi Kurucusu Bilal Yağdıran, “Sayın Valimizin tecrübelerinden faydalanarak, birlik beraberlik içerisinde Gaziantep'imizi eğitim öğretim alanında daha iyi yerlere taşımak için hep birlikte gayret edeceğiz. Kendilerine derneğimizin eğitim öğretim adına yaptığı işlerle ilgili bilgiler verdik. Valimizin önderliğinde çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Sayın Valimizin Gaziantep´teki yeni görevinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

ÖZEL OKULLAŞMADA GERİDEYİZ

Ziyarete katılan Uygar Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ovayolu, özel okulların kent eğitimine yaptığı katkıyı anlattı ve bir şehrin gelişimi için o şehrin ekonomik kriterler yanında eğitim ve kültürde de önemli atılımlar yapması gerekliliğini belirtti. Ünsal Ören Eğitim Kurumları Kurucusu Ünsal Ören de, Vali Gül'ün Gaziantep'te göreve başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Simya Koleji Kurucularından Mehmet Gökçek ise, ilimizdeki özel okullaşmanın Türkiye ortalamasının altında kaldığını, bakanlığın uyguladığı teşvik politikalarıyla bu oranın kısa vadede beklenilen düzeye ulaşabileceğini belirtti.

ÇETİN KARABIYIK