Gaziantep'te yurt çok öğrenci yok
Tarih:17.9.2017
STANDARTLARIN ÜZERİNDE HİZMET VERİYORUZ
Kredi Yurtlar Kurumu Gaziantep İl Müdürü Ahmet Kolemen, Gaziantep Üniversitesi içerisinde yer alan Ümmü Gülsüm Yurdu'nda yaptığı basın açıklamasında, kuruma yeni öğrenim döneminde il genelinden toplam 6 bin 844 öğrencinin başvurduğunu kaydetti. Başvuran öğrencilerden 6 bin 749'nun yurtlara yerleştirildiğini belirten Kolemen, 227 yedek bekleyen öğrenci olduğunu ifade etti. Yedek bekleyen öğrencilerin tamamının ilçelerde olduğunu kaydeden Kolemen, il merkezi ve ilçelerde toplam 9 yurtta 11 bin 465 yatak kapasitesi ile hizmet verdiklerini kaydetti. 10 Eylül’den bu yana yurtların hizmete açıldığını söyleyen Ahmet Kolemen, “2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumu olarak Gaziantep’teki bütün yurtlarımızı, öğrencilerimizin her türlü sosyal hizmetleri olmak üzere hizmet verdiğimiz yurtlarımızı 10 Eylül itibariyle açmış bulunmaktayız. Türkiye’deki bütün yurtlarımızın standartlarının üzerinde bir hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.
GAZİANTEP’İMİZDE YURT PROBLEMİMİZ YOK
Gaziantep’te öğrencilerin yurt bulma sorunu yaşadığına yönelik medyada çıkan haberleri eleştiren Kolemen şu şekilde konuştu: “Şu anda Gaziantep’imizde hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmamak şartıyla hizmet veriyoruz. Açıkta hiçbir öğrencimiz yok, müracaat eden her öğrencimizi kabul ettik. Hatta şu anda boş yerlerimiz var. Basında çıkan ‘öğrenci çok yurt yok’ değil, yurt çok öğrenci yok. Her öğrencimize kapılarımız sonuna kadar açık. Gaziantep’imizde yurt problemimiz yok. Gaziantep, Türkiye’de yurt ihtiyacını sorunsuz olarak karşılayan illerden bir tanesi. Şu anda 11 bin 800 kapasiteye sahibiz, bu kapasite kız ve erkek olmak üzere 9 yurtta yürütülüyor. Bunun 6 tanesi Gaziantep Merkez’de 3 tanesi İslahiye, Oğuzeli ve Nizip’te bulunuyor.”
ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULDU
Gaziantep’te KYK Yurtlarının standartların üzerinde hizmet verdiğini vurgulayan Ahmet Kolemen, “Gaziantep içerisindeki 9 yurdumuzun hepsi bazalı, banyo ve tuvaletleri odaların içerisinde ve 24 saat sıcak su, internet mevcut. Odalarımız 2 kişilik, 3 kişilik ve 4 kişilik. Buzdolaplarına varıncaya kadar öğrencilerimizin hizmetine sunuldu” ifadelerine yer verdi.
EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI SORUNSUZ TAMAMLAYACAK
Kolemen, “Sosyal aktivitelerle beraber öğrencilerimizin ihtiyaçlarını da görebilecek düzeyde yurtlarımız hazır durumda. Yemeklerimiz bu sene devletimizin sunduğu sosyal imkanlar çerçevesinde daha iyileştirilerek, sabah kahvaltıları 3.50 TL akşam yemekleri ise 7.50 olmak üzere günlük 11 TL öğrencilerimizin yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Öğrencelerimiz bu sene sorunsuz olarak eğitim ve öğretim yılını tamamlayacaklar. Kredi Yurtlar Kurumu ailesi olarak iller arası futbol müsabakası, tenis müsabakalarımız, halk oyunlarımız, gezilerimiz ile sosyal aktivitelerimiz mevcut” dedi.
BİLGE ÜLKE GÜZEL