Üniversiteye yerleşemeyenlere müjde!
Tarih:18.8.2017
ÖSYM tercih kayıtlarının son bulmasının ardından herhangi bir önlisans/lisans programına kayıt olamayan adaylar için ek yerleştirme başlayacak. Bir önlisans/lisans programına yerleşmek isteyen üniversite adaylarının, ek kontenjan tercihlerini yapmadan önce, 25 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arası HKÜ tarafından düzenlenecek olan ek kontenjan tercih günlerinde, uzman rehber öğretmenlerden ve akademisyenlerden görüş alınması tavsiye edildi. 
 
HKÜ ÜNİVERSİTE ADAYLARINA TERCİHLERİNDE DESTEK SAĞLAYACAK
 
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) boş kalan kontenjanları için ve üniversite adaylarının tercihlerine destek sağlayabilme amacıyla ek kontenjan tercih günleri başlatacak. Ek yerleştirme tercihleriyle aynı tarihleri kapsayan 25 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde yapılacak olan; HKÜ Tercih Günlerinde uzman tercih danışmanları ve akademisyenler HKÜ Kampüsü ve HKÜ Sürekli Eğitim Merkezinde, üniversite adaylarına destek olacak. Tercih işlemlerinde kararsız olan üniversite adaylarının, tercihlerinde hata yapmamaları için son kararlarını vermeden önce, HKÜ’de görev yapacak uzman tercih danışmanlarıyla görüşüp kararlarını vermeleri, HKÜ yetkilileri tarafından özellikle vurgulandı.
 
Ek yerleştirme tercih günlerinin ardından, bir önlisans/lisans programına dahil olabilen adayların kayıt günlerinin; 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. HKÜ, tüm tercih işlemleriyle ilgili her türlü bilginin, uzman tercih danışmanlarından ve HKÜ Akademisyenlerinden edinilebileceğini açıkladı. Ayrıca HKÜ Çağrı Merkezini arayarak her türlü bilgiye ulaşılabileceği ve ek yerleştirme ile ilgili tüm soruların cevaplarına HKÜ internet sitesinden erişilebileceği bildirildi.

ek kontejanlisansönlisansHKÜHasan Kalyoncu ÜniversitesiÖSYM