Öğretmen adaylarına müjde! Tarih açıklandı...
Tarih:28.7.2017
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı araştırılıyor. 16 Temmuz'da düzenlenen KPSS ÖABT sınav soruları ve cevaplaı 18 Temmuz 2017'de ÖSYM'nin resmi internet sayfasında erişime açıldı. Şimdi gözler KPSS ÖABT sonuçlarının ne zaman açıklanacağına çevrildi. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalara göre KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT sınavının sonuçları 4 Ağustos 2017'de ilan edilecek. Adaylar sonuçlarını ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden görüntüleyecekler. İşte Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT sonucu ÖSYM sorgulama ekranı....
ÖABT sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 16 Temmuz  Pazar günü yapılan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı (ÖABT) sonuçlarının 4 Ağustos 2017'de ilan edileceğini duyurdu.  ÖABT 2017 (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Ölçme, Yerleştirme ve Merkezi resmi sayfası üzerinden yaptığı duyuruyla ÖABT sonuç tarihini duyurdu. 2017- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT)'nin sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden erişime açılacak.
 
KPSS ÖABT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
 
KPSS sınavları içerisinde değerlendirilen ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) sınavı 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşti. Sınavda çıkan sorular ve cevap anahtarı ise kısa süre içerisinde ÖSYM üzerinden erişime açıldı. Tahmini netlerini hesap eden öğretmen adayları şimdi büyük bir heyecanla sonuçlara odaklandı.
 
 
ÖSYM GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ
 
KPSS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ
 
 
 AÖBT sınav sonuçlarıyla ilgili açıklama ÖSYM’nin duyurular sayfasından geldi. Sınav öncesi ve sonrası sürece ilişkin bilgilendirmeleri resmi sayfası üzerinden yapan ÖSYM’nin 2017 sınav takvimine göre KPSS ÖABT sonuçları 4 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.
AÖBT SONUÇLARININ DUYURULMASI
 
2017- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT)'nin sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
 
ÖSYM’nin ‘2017- ÖABT: Temel Soru Kitapçıklarının ve Cevap Anahtarının Yayımlanması’ başlık duyurusu
 
6 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017 Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT) Temel Soru Kitapçıkları,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 18 Temmuz 2017 tarihinde saat  16:30’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar,  10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.
2017- ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (%10;) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.
 
Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.
 
2017-Öğretmenlik Alan BilgisiTesti (2017-ÖABT) Sınavında, sorulmayan sorular (% 10) Testlere göre aşağıda verilmiştir.
 
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi: 7.Soru
Matematik (Lise) Öğretmenliğ Testi: 28. ve 35. Sorular
Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Testi; 4. ve 19. Soru
 
SINAVIN GEÇERLİ SAYILMASI NELERE BAĞLIDIR?
 
Bir adayın sınavının geçerli sayılarak cevap kâğıdının değerlendirilmesi için adayın;
 
- Sınava, atandığı salonda girmesi,
 
- Sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,
 
- Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,
 
- Cevaplarını sınav süresi içinde cevap kâğıdına işaretlemiş olması,
 
- Cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,
 
- Soru kitapçığı ile cevap kâğıdına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,
 
- Sınav sonunda soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim etmesi,
 
- Salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.
 

gaziantep16 Temmuzsonuçları açıklandı mıÖABTÖğretmenlik Alan BilgisiKPSSKamu Personeli