fk
'ALAYINA TALİBİZ'
Tarih:18.5.2017

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Ay Medya Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret etti. 

Ziyarette ülke yönetiminin haricinde yerel yönetimleri de eleştiren Taşdoğan, “Hedefimiz 2019'da ülkücü cumhurbaşkanı olması. Bunu iki sene boyunca konuşacağız. Bu milletin bize fırsat verme zamanı geldi. Yerel yönetimlere de talibiz. Alayına talibiz. Belediyecilik hizmetleri çok aksıyor. Nurdağı'da cadde yok. Bir belde de mezar duvarı yok. Yıkılmış. Birkaç köyde de içme suyu sıkıntısı var bu çağda. Mahalle oldular ama hizmet alamıyorlar. Büyükşehir yasası Gaziantep'e uygun değil” dedi.

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ÜLKEYİ YÖNETMEYE İSTEKLİ

21 Mayıs’ta Onat Kutlar Konferans Salonu’nda il kongremizi yapacağız. 619 delege oy kullanacak. Kongreye şu anda tek adayla gidiyoruz. Aday olmasının da olmamasının da olumlu ve olumsuz yanları var.  Aday olması renk katar, çeşitlilik katar. Aday olmaması da birlik ve beraberliği pekiştirir. Olumsuz yanı ise insanların ilgisi, zaten tek aday var gitsem ne olur düşüncesi. Delegelerin ilgisi çok iyi, katılım çok olacak diye düşünüyoruz. Bizim hedefimiz ülkemize ve milletimize Milliyetçi Hareket Partisi’nin dimdik ayakta durduğunu ve ne kadar dinamik bir parti olduğunu göstermek çünkü 41 ilde aynı anda kongre yapacağız. Bu Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülkeyi yönetmeye ne kadar istekli olduğunu göstermesi açısından önemli. Bu şartlarda Milliyetçi Hareket Partisi’nden başka bunu yapacak parti yoktur.

ANA MUHALEFETLİKTEN SIKILDIK İKTİDAR OLMAK İSTİYORUZ 

2019’da her şey yolunda giderse iki ciddi seçim geçireceğiz. Bizlerde şu anda seçimi yapacak kadroları hazırlamaktayız. Partimizi önce yerelde sonra genelde iktidar etme çabası içerisindeyiz. Yerelde iktidar olmadan genelde iktidar olunamayacağının farkındayım. Yerelde Gaziantep’in ana muhalefetiyiz, ana muhalefetlikten sıkıldık iktidar olmak istiyoruz. Bir olan belediyemizin yerine alayına talibiz. Hedefimiz 2019'da ülkücü cumhurbaşkanı olması. Bunu iki sene boyunca konuşacağız. Bu milletin bize fırsat verme zamanı geldi. Yerel yönetimlere de talibiz. Alayına talibiz. Belediyecilik hizmetleri çok aksıyor. Nurdağı'da cadde yok. Bir belde de mezar duvarı yok. Yıkılmış. Birkaç köyde de içme suyu sıkıntısı var bu çağda. Milliyetçi Hareket Partisi kadroları imkansızlıklar içerisinde Oğuzeli’nde verdiği mücadeleyi herkese göstermiştir. Oradaki mücadelemizi varlık içerisinde de devam ettireceğimizi göstermek istiyoruz. Her 9 ilçenin ve ülkücü kuruluşların tamamının başkanlarının desteğini arkamıza alarak tek başımıza gidiyoruz.

HEP BERABER ÇALIŞIRSAK HAVUZUMUZA SU DOLDURABİLİRİZ 

İnsanlar seçime kazanmak için girer. Gaziantep’in özlediği Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki birlik ve beraberliği sağladık. Gaziantep’te teşkilatların başkanları aynı fotoğraf karesine girmez durumdayken bugün hepimiz her kararı ortak alıyoruz. Bu partilinin hoşuna gidiyor ve bu hoşuna giden şeyin geliştirilerek devam etmesini istiyor. Çünkü iktidar birlik ve beraberlikten doğar. Hep beraber çalışırsak havuzumuza su doldurabiliriz.

BU İNSANLARIN HAYALİNİ YIKMAYA KİMSENİN HAKKI YOK 

Gaziantepspor, Gaziantep’in en büyük sivil toplum kuruluşu. Gaziantepspor’a sahip çıkılmalı. Başarı ve başarısızlık olabilir ama sahip çıkılmamak çok kötü bir şey. Gelecek sene 1. Lig’de veya Süper Lig’de yokuz. Şehir adına kabus gibi bir şey. Gaziantepspor şehrin marka değeri. Bu insanların hayalini yıkmaya kimsenin hakkı yok. Kulüp Başkanı, Türkiye Futbol Federasyonu, seyirci ve şehir arasında bir bütünlük yok bundan başarılı olmuyor. İnşallah bu işi idare edenler şapkayı önüne koyup düşünürler ve aklı başında yönetirler. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ise daha vahim bir durumda. Bütçesi var, desteği var ama bize kabus gösteriyor. Sporla bağı olan değil daha çok ahbap çavuş ilişkisiyle bir yerlere teknik adamlar atandı. Bunlar başarısızlığı getiriyor. Futbolda büyük bir rakam dönüyor bu bütçeyi profesyonel adamlar yönetiyor sizin de profesyonel yönetmeniz gerekiyor. Büyükşehir ve Gaziantep Spor profesyonel yönetilmiyordu.

AMATÖR SPORLARA DESTEK VERİLMELİ

Burada amatör sporlarında konuşulması gerekiyor ve bunlara yatırım yapılmalı. Küçükken mahallelerde sahalar olurdu şimdi sahalar yok çünkü oralara apartmanlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi amatör sporlara özen göstermeli. Olimpik alanın temelleri atıldı. 3 yıldır ciddi bir faaliyet olmadı. Bir adım ileri gidiliyor iki adım geriye gidiliyor. Olimpiyatlara adam arayan, onarı geliştiren bir sisteme de geçilmesi gerekiyor. Şehrin basketbol takımı bir süre yüzümüzü güldürdü ama doğru idare edilmediği için onda da sıkıntılar yaşanmaya başlayacak. Basketbol Gaziantep’e uzak bir spor branşı değil. Hokeyde Türkiye’nin en iyisiyiz. Bütün engellemelere ve destek verilmemeye rağmen hokey takımına bir takım destekler buluna biliniyor. Akdora Avrupa şampiyonu. Gelecek yıl da Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde Avrupa’da temsil edecek. Akdora’daki çocukların tamamı ülkenin Doğu ve Güneydoğu’sundan gelip Gaziantep’e yerleşmiş mahalle çocukları. Bunların spor yapabilecekleri alanları yok. Tüm yokluklara rağmen Gaziantep Hokeyde çok ileri derecede. Tamamen kendi imkanlarıyla mucize yaratıyorlar. Hokey Kulübü Federasyon Başkanı da Gaziantepli. Türkiye’de bu spor yavaş yavaş fark ediliyor ve ciddi yatırımlar yapılıyor. Oysa burada bizim çocuklarımız yol parasını bulamıyorlar. Amatör sporlar desteklenmesi gerekiyor.

UYUŞTURUCUNUN OLDUĞU MAHALLELERE SPOR KULÜBÜ KURMALIYIZ

Mahallede uyuşturucu ile mücadele edelim diyoruz. Amatör sporlara destek verilmesi uyuşturucu ile mücadelenin önemli bir ayağı. Çocuğu spora alıştırırsan uyuşturucuya gitmez. Bu çocuk uyuşturucu ile tanışmaz. Uyuşturucunun olduğu hangi mahalle varsa oraya bir kulüp kurmalıyız.

CUMHURBAŞKANI TRAMP İLE GÖRÜŞEREK DOĞRU YAPMIŞTIR

2006’da başlayan ekonomik daralma 2012’de kendisini hissettirmeye başladı. Referandumdan önce insanlarda ekonominin açılabileceği umudu vardı. Türkiye’de bir hareketlenme var ama arzuladığımız oranda değil. Tramp görüşmelerinin piyasaya olumlu olacağını düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Tramp ile görüşerek doğru yapmıştır. Bunun biraz elimizi ve önümüzü açacağını düşünüyorum. Çünkü Amerika bizim stratejik ve önemli bir müttefikimiz. İlişkilerimizin iyi olması gerekiyor. Bu görüşme piyasaya bir rahatlık verecektir. Çünkü Gaziantep bir ihracat şehri dünya ile ilgilenmek zorundayız. Görüşmenin de olumlu geçtiğini düşünüyorum.

AK PARTİ KAN KAYBEDİYOR

 

AK Parti hızla kan kaybediyor. Terörü bu hale kendileri getirdi. İktidar olduklarında terör yok denecek kadar azdı. Şimdi hapse atmak istedikleri kişileri zaten kendileri serbest bıraktı. Suriye ile kardeştik. Suriyeli bakanlar bizim memurumuz gibiydi. Ama şimdi Suriye'de bir bataklık oluştu. Önceden Halep'e çay almaya gidiyordu insanlar. Şimdi Halep buraya geldi. Halep içimize kaçtı. Bütün Halep Gaziantep'te. Ancak hükümet piyasada bir rahatlama yaşatacak. Piyasada bir rahatlama olacak. Avrupa'dan bakıldığında gazeteciler içeride. Olumlu bir tablo yok. O yüzden piyasayı rahatlatacak adımları atacaklar diye düşünüyorum. 

İLKESİZ VE ÜLKÜSÜZ İNSANLARIN DESTEKLERİNİ İSTEMİYORUZ

21 Mayıs'ta 41 ilde aynı anda kongre yapacağız. Ben de Gaziantep'te adayım. Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) gönül vermiş vatandaşlarımız bizi destekliyor ama partimizden yolları ayrılmış ilkesiz ve ülküsüz insanlar destek verse de desteklerini istemiyoruz. Partimizin disiplini içerisinde olan herkese saygımız var. Fırsatçı siyasetçilerle işimiz yok. Adaylıklarına da kapımız açık.

BU BASKIYI KENDİLERİNE PATLATACAĞIZ

İslahiye'nin ana geçim kaynağı kamplar oldu. Ve bu kamplarda çalışanların tamamı AK Parti'ye üye olmaya zorlanıyor. Yakınları başka bir partiden olduğu zaman baskı yapılıyor. İslahiye'de vatandaşa karşı inanılmaz bir baskı var. Bu baskıyı kendilerine patlatacağız.

ŞAHİNBEY'E BAKTIĞIMIZDA 'EMLAK KENT' GÖRÜYORUZ

İlçelerin hepsine talibiz ve iddialıyız. Şahinbey'e de baktığımız zaman tamamen bir 'Emlak Kent' görüyoruz. Emlak belediyeciliği görüyoruz. Şahinbey ve büyükşehir belediyesinin meclisinden geçen bir çok madde imar değişikliğini ilgilendiriyor. Sürekli imar değişikliği hoş değil. Şehrin dokusu bozuluyor. Sıkıntı büyük.  

ÇETİN KARABIYIK