fk
VALİ GÜL SIKINTILARI ÇÖZÜYOR
Kategori:YAŞAM      Tarih:4.5.2021

Pandemi nedeniyle 17 günlük tam kapanma döneminde hayvan yetiştiricilerini üretmiş oldukları bütün ürünlerin pazarlamasında bazı sıkıntıların meydana gelmesinden dolayı Gaziantep Valiliğine bildirildi.
Gaziantep Valisi Davut Gül bu konu ile ilgili Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan ve koyun keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman ile birlikte toplantı yaparak vatandaşların yaşadığı sıkıntıları görüştü. bu toplantı kapsamında masaya şu konular yatırıldı:
1. Vatandaşlarımız üretmiş oldukları sütleri daha önce satmış oldukları yerlere ile etmesinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu yerlere sütlerini ve peynirler mi Satmaya devam edebilirler.
2. Sütlerini peynir yapan vatandaşlarımız üretmiş oldukları peynirleri koyun keçi yetiştiricileri Birliği'nin süt İşletmesine getirebilirler. burada peynirleri salamura yapılıp paketlenip kendi adlarına soğuk hava deposunda muhafaza edilerek diledikleri zaman ürünlerini hiç bir Ücret ödemeden alabilirler.
 3. Süt üreten Vatandaşlarımızın sütleri Koyun Keçi yetiştiricileri Birliği tarafından evlerinden alınıp Birlik süt işleme tesisi ne peynire dönüştürülerek salamura yapılıp paketlenecek Burada soğuk hava deposunda muhafaza edilen peynirlerini  diledikleri zaman hiç bir Ücret ödemeden alabileceklerdir.
4. Vatandaşlarımız üretmiş oldukları sütleri üyesi oldukları koyun keçi yetiştiricileri birliğine Bedeli karşılığında satabilirler. Birlik bu yönde talebi olan vatandaşların sütlerini alacak ücretlerini ödeyecektir.