fk
Gaziantep FK aşılanıyor
Kategori:SPOR      Tarih:13.4.2021
Gaziantep FK'da futbolcular, malzemeciler, masörler ve fizyoterapistler aşı randevusu almaya başladı.
 
RANDEVU ALIYORLAR
 
Ligin artık sonlarına gelinmesiyle birlikte kritik bir sürece girilen Spor Toto Süper Lig'de takımların koronavirüs vakaları yaşamasının ve buna bağlı olarak hedeflerinden kopmalarının önüne geçmek adına TFF'nin sağlık bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonuçlandırıldı. Gazetemiz spor müdürü Ali Budak'ın edindiği bilgiye göre kırmızı siyahlı takımda bulunan sözleşmeli yerli oyuncuların aşı randevusu almaya başladığı ve takvime göre hareket ederek aşılanmaya başlayacağı öğrenildi. 
 
SADECE ONLAR
 
TFF ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde takımların koronavirüsten etkilenmemesi için yapılan anlaşma ile takımlar aşı randevularını almaya başlarken bu durumda faydalınalacak kişiler ise sınırlı tutuldu. Malzemeci, masör, fizyoterapist gibi teması kaçınılmaz olan görevliler aşıdan yararlanırlarken Gaziantep FK'da ise bu işi icra edenler randevularını almaşa başladılar. Kısa süre içerisinde tüm takımın aşılanması bekleniyor.
 
YABANCILAR BELLi DEĞiL
 
Gaziantep FK'da yerli oyuncular aşı olurken yabancı futbolcular konusunda da henüz nasıl bir yol izleneceğinin bellli olmadığı öğrenildi. Yabancılar içinde bugün ya da yarın TFF'den gelecek talimata göre hareket edileceği bildirildi. 
 
HABER: ALİ BUDAK