fk
Hedefim şampiyonluktu ama!
Kategori:SPOR      Tarih:7.4.2021
Rusya'nın Moskova şehrinde düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda üçüncü olarak bronz madalya kazanan Gaziantep'te beden eğitimi öğretmenliği yapan Ferdi Hardal gazetemiz spor servisine konuştu. 
Çok zor bir süreçten geçtiğini ve amacının Moskova'dan şampiyonlukla ayrılmak olduğunu ancak bunu başaramadığı için üzgün olduğunu ifade eden Ferdi Hardal; " 20 Eylül 2020 tarihinden bu yana sürekli milli takım kampında antrenman yaptım. Gecemi gündüzüme kattım. Evimden, eşimden, kızımdan ayrı kaldım. Çok emek verdim. O kadar ağrılara, acılara rağmen yılmadan çalıştım. Antrenörlerim Mehmet Doğan, İsa Makal hocalarım çok emekleri var üzerimde. Bu yarışma 2021 Olimpiyat Oyunları kotası için son yarışmaydı. Buradaki hedef şampiyonluktu ama olmadı. Çok üzgünüm. Gerçekten çok üzgünüm. Bana destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
 
TELEFONLARA BAKAMADIM
 
Turnuvadan hemen sonra bir çok telefon gelmeye başladı. Hem yurt dışında olmam dolayısıyla hemde üzüntülerimden dolayı bu telefonlara bakamadım. O yüzden herkes hakkını helal etsin. 8 Nisan'da Gaziantep'e döneceğim. Okul müdürümüzle konuştum Milli Eğitim Müdürü'nün benimle görüşmek istediğini söyledi. Geldiğimde müdürümüzle beraber gideceğiz" dedi.  ALİ BUDAK