fk
Son taktik verildi
Kategori:SPOR      Tarih:6.4.2021
Gaziantep FK'da teknik direktör Ricardo Sa Pinto perşembe günü oynanacak maç öncesi takımına son taktiği verdi. Tek hedef galibiyet olarak belirlendi. 
Futbolcularına zorlu Başakşehir maçı öncesi son taktiğini veren Pinto oyuncularıyla idman öncesi de bir konuşma gerçekleştirdi. Muhammet Demir'in yokluğunda hücum hattını nasıl şekillendireceğinin bir nevi ön çalışmasınıda yapan Pinto bu bölgeyi cezası sona eren Kevin Mirallas ile güçlendirmeye çalıştığı gözlendi. 
Muhammet Demir'siz bir hücum hattı oluşturmak zorunda kalan Pinto ileri uçta Nouha Dicko'nun yanına Kenan Özer'i oynatmayı planlıyor. Mirallas'ı kanada atarak bu anlamda hücum çeşitliliğini fazlalaştırmayı amaçlayan Pinto savunma hattında da Miranda ve Tosca ikilisini stoperde oynatmayı planladığı bildiriliyor. 
 
OYUNCULARIMA GüVENiYORUM
 
Alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren güçlü bir kadrosu olan Başakşehir'e karşı oynayacaklarını ifade eden Pinto; " Bu maç için tüm planlarımızı hazırladık. Kazanarak ilk 5 hedefi doğrultusunda kayıp yaşamak istemiyoruz. Oyuncularıma bu anlamda güvenim tam. Muhammet Demir ve Jefferson bu hafta aramızda olmayacaklar. Umarım onlarda kısa süre içerisinde döner ve takıma katkı sunarlar. Başakşehir galibiyetini taraftarlarımıza armağan edeceğiz" dedi. 
 
HERKES TAM KONSANTRE
 
Gaziantep FK'da futbolcular Başakşehir ile oynanacak maça tam konsantre oldukları gözlendi. İdmanlarda büyük bir ciddiyetle ve hırsla çalıştıkları gözlenen oyuncuların bu durumu ise teknik ekibi memnun ediyor. 
 
ANTRENMANI KISA TUTTU
 
Gaziantep FK'da teknik direktör Ricardo Sa Pinto dün yaptırdığı idmanı 1 saatlik zaman dilimiyle sınırlandırdı.
Başakşehir maçı öncesi oyuncularının daha çok dinlenmesini ve az antrenman yapmasını düşünerek 1 saat 45 dakikalık idmanları 1 saate kadar indiren Sa Pinto dün yapılan antrenmanda da ısınma ve taktik çalışması gerçekleştirdi.  ALİ BUDAK