fk
TEPE ,HEDEFİMİZ; TÜM ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİ BU EĞİTİME TABİ TUTMAK...
Kategori:YAŞAM      Tarih:1.4.2021

Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda yaşanabilecek tehlikeleri önlemek için öğretmenlere yönelik ilk yardım eğitimleri verilmeye devam ediliyor. İl Milli Eğitim Müdürü Yasin TEPE, ilk yardım eğitimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 
“İl Milli Eğitim İlk Yardım Merkezimizde geçen yıl başladığımız ilk yardım eğitimlerimize, şu ana kadar 1596 öğretmenimiz katıldı. İl Sağlık Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz iş birliğiyle düzenlenen eğitimlerin sonunda öğretmenlerimiz, yazılı ve uygulamalı sınavdan geçerek Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardımcı belgesi alıyor. Bizim önceliğimiz öğretmenlerimize gerekli olan ilk yardım eğitimini sağlamak ve okullarımızı çocuklarımız için daha güvenli hale getirmek. Meslek yaşamları gereği ilk yardım uygulamaları ile karşılaşma olasılığı yüksek olan ve uygulamaları doğru yapması beklenen öğretmenlerimizin bu konudaki bilgi ve becerilerinin yeterli ve güncel olması oldukça önemli.”
 
  “HEDEFİMİZ; TÜM ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİ BU EĞİTİME TABİ TUTMAK”
 

“Sadece öğretmenlerimize değil idarecilere, okul çalışanlarına, öğrencilere ve velilere de ilk yardım eğitimi vermeyi hedefliyoruz. İlk yardım hayatımızın her alanında ve ivedilikle yapılan ilk müdahalenin hayat kurtarmada nasıl etkili olduğunu biliyoruz. Bunun en yakın örneğini dün Vicdan-Ahmet Güner Ortaokulunda gördük. İki öğretmenimiz, yemek esnasında nefes borusu tıkanan öğrencimizin hayatını kurtardı. Bu olayla ilk yardım eğitiminin önemi bir kez daha anlaşıldı. Bundan sonraki süreçte eğitimlerimize devam edeceğiz.”