fk
Parti kimsenin babasının malı değil
Tarih:12.1.2021

Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve il yönetimi ile 9 ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin itirazları dün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında görüşüldü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan ve 4 saat süren PM toplantısında daha önce görevden alınan Gaziantep il başkanı Hayri Sucu’nun itirazı 3’e karşı 38 kişinin oyu ile reddedildi. Sucu, konuyla ilgili yargı sürecini başlatacaklarını belirterek, "Benim bir suçum yok. Bu parti kimsenin babasının malı değil. CHP’ye gönül vermişim. Bu benim sevdam’’ diye konuştu.

İTİRAZLARIN KABULÜ İÇİN PM ÜYELERİNİN 3'TE 2'SİNİN EVET OYU VERMESİ GEREKİYORDU

Yüz yüze yapılan toplantıda CHP tüzüğüne göre itirazların kabulü için PM üyelerinin 3'te 2'sinin evet oyu vermesi gerekiyordu.Gazetemize özel açıklamalarda bulunan CHP eski İl Başkanı Hayri Sucu, CHP Parti Meclisi kararını gazetemize değerlendirdi. Sucu, konu ile yargı sürecini başlatacağını söyledi.

BİZ HANCIYIZ ONLAR YOLCU

Partililerin kendine destek verdiğini söyleyen Sucu, ‘’Parti Meclisi’nin kararını bekliyordum. Bundan sonra artık mahkeme süreci başlayacak. Hukukçu arkadaşlarıma dava süreci ile ilgili dilekçemi hazırlattırıyorum. Hemen dava sürecini başlatacağız. Partililerim halen benim yanımda. Ben şu anda resmi olarak il başkanı olmasam bile partim için halen çalışmalarıma devam ediyorum. Böyle olmasaydı bu örgüt bana bu kadar destek olur muydu. Ben örgütümün her türlü yanındayım. Biz hancıyız onlar yolcu. Bizler bu partinin bel kemiğiz. Çocukluktan beri ben bu partinin içerisindeyim.’’ dedi.

SADECE BENİ DEĞİL ÖRGÜTÜN TAMAMINI GÖREVDEN ALDILAR

Bu süreçten sonra eğer parti tarafından ihraç edilirse ne olacağı sorusunu da cevaplayan Sucu, “Benim bir suçum yok. Ben bir namussuzluk yapmadım ki beni partiden ihraç etsinler. O kadar da değil. Bu parti kimsenin babasının malı değil. CHP’ye gönül vermişim. Bu benim sevdam. Partiliye selam vermeyenler bu zaman kadar milletvekili olmuş. Biz partimizin içerisinde muhakkak demokrasi istiyoruz. Benim bir suçum varsa tespit etsinler, ‘Hayri Sucu şu yolsuzluğu, şu haksızlığı, şu hırsızlığı yaptı’ desinler baş üstüne. Ben kişiliğim gereği haklı davamın her zaman arkasında oldum. Bu örgütün hepsi her zaman bana destek verdi. Onlar sanıyorlar ki Hayri Sucu’yu görevden aldık. Örgütün tamamını görevden aldılar. Bunu üyesinden tutun da delegesine, ilçe başkanlarına, eski belediye başkanlarımız, eski milletvekillerimizin hepsini görevden aldılar.

BEN SUÇUMU BİLSEM BOYNUMU BÜKERİM

Ben parti tüzüğünün 25. Maddesindeki bana yapılan suçlamaları kabul etmiyorum. Benim itirazım bunun için. Ben suçumu bilsem boynumu bükerim ama suçum olmadığı halde bu şekilde görevden alındığım için ben itiraz edeceğim. Ben siyasete devam ediyorum. Partiliyim ve onlardan daha iyi partiliyim. Onlardan daha çok bu işe emek verdim. Zaten bunun karşılığını örgüt beni seçerek verdi. ‘’ şeklinde konuştu.

ÇETİN KARABIYIK

 

 


haberlergaziantepgaziantepgunegazetesıCHPParti kimsenin babasının malı değil