Uluslar arası ekonomi göstergeleri bunu teyit eden açıklamalar yapıyorlar. Bölgemizdeki bu kadar çatışmalara rağmen yılın üçün cü çeyreğindeki gelinen nokta elbette sevinilecek bir durumdur. Ülkemizin lehine olan bu ortamın yarattığı moralle hükümetimiz güney doğu vede doğu illerimizle ilgili yatırımları teşvik edici önlemler almaya hazırlanmaktadır. 

Güneydoğu ve doğu illerimizdeki ticaret ve sanayi odaları ile temasa geçen başvekilimiz bin Ali yıldırım 24 ilimizde özel bir destekleme modeli uygulayarak bu illerimizde işsizliği ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek ve işçilerimizin sigorta primlerinin %50 sini devlet olarak biz karşılayacağız diyerek bölgede yatırım yapacaklara moral aşıladı. 

Türkiye Ortadoğu da yaşanan onca sıkıntılara savaşlara terör olaylarına rağmen teröristlerin yakıp yıktıkları güney ve doğu illerimizde yeniden yapılanmaya çok çok önem vermektedir bir taraftan da FETÖ haininin bölgedeki militanlarını meydana çıkararak onlardan hukuk yoluyla hesap sormaya hazırlanmaktadır. Ancak ülke çapında bu hainin emrine girmek suretiyle yaptıkları tahribatların boyutları tahmin edilenden çok fazla olduğunu görüyoruz. 

En büyük tahribatı silahlı kuvvetlerimiz içerisinde ve emniyet teşkilatlarımız içerisinde yapmışlar üniversitelerimizde yaptıkları tahribatın boyutları büyüktür adalet mekanizmamızda köşe taşlarını ele geçirmişlerdi diyanet işleri bakanlığının bütün teşkilatlarında çok büyük tahribatlar yapmışlar. 

Gördüğümüz kadarıyla bu hainler birbirleri ile devamlı görüşmektedirler tamamen ellerindeki silahlar Amerikan menşelidir Avrupa menşeli silahlardır. Bu örgütlerle mücadele Devletimizin bütün maddi kaynaklarını eritiyor işte bu şer güçlere rağmen yılın üçüncü çeyreğinde bütün dünyanın takdirini alan bir ortam yakaladık temennimiz ülkemiz 2018 yılını sanayi yatırımlarını hızlandırmak suretiyle geçiririz bizim ülkemiz her şeye layıktır yeter ki siyasi muhalefetler dönen dişlilerin arasına taş yuvarlamasınlar.