Eğitimde sıra dışı uygulamalarıyla fark yaratan okullardan bahsetmeye devam ediyorum. Yine Okul Aile Birliği Derneği olarak ziyaret ettiğimiz okullardan biri başarılarıyla dikkatimizi çekti.

             Şehrimizde son yıllarda okullarımızda birçok alanda Türkiye birincilikleri görmeye başladık. Bu geçmiş yıllarda pek alışık olmadığımız başarılardı. Bu başarıda İl Milli Eğitim Müdürünün, İlçe Milli Eğitim Müdürünün ve tabi ki bu teşvikleri başarıyla uygulayan yeni, başarılı okul müdürlerinin payları çok büyük. Değişik yöntemlerle teşvik etmeler ve destekler devam ettiği sürece derecelerin ve başarıların artarak devam edeceği bir gerçek. Biz de basın olarak üzerimize düşen desteği vermeye devam edeceğiz.

            Karacaoğlan Ortaokulu Şehitkamil’de oldukça kalabalık bir okul. Okul müdürü okulda bir yıldır görev yapmasına karşın bu bir yıla birçok başarılar sığdırmayı başarmış.

            Sivas’ta yapılan Floor Curling Kızlar Türkiye Birinciliği ve yine aynı şehirde yapılan Floor Curling Erkekler Türkiye Birinciliğini şehrimize kazandırmışlar.

            Spor deyince aklımıza futbol, basketbol, voleybol, koşu, halter gibi belirli spor dalları gelirdi. Gördüğünüz gibi adını daha önce hiç duymadığımız sporları okullarımız çok iyi takip ediyor ve şehrimizi farklı alanlarda başarıyla temsil ediyorlar. Bu da okullarımızın hem sporda hem de diğer alanlarda dünyadaki gelişmeleri takip ettiklerini gösteriyor.

           Karacaoğlan Ortaokulu Türkiye’de şehrimizi başarıyla temsil etmenin yanında il yarışmalarında da başarılar elde ederek dikkatleri üzerine toplamış bir okul.

           Gaziantep Okullar Arası Yüksek Atlamada il birinciliği, İl ikinciliği ve İl üçüncülüğünü kimseye kaptırmamışlar.

           Artistik Jimnastik Dalında Yıldız Kız İl Birinciliği, Artistik Jimnastik Dalında Kız Takım İkinciliği ve Artistik Jimnastik Yıldız Erkek Takım İl İkinciliğini kazanmışlar.

           Tekvando Kızlarda iki il birinciliği ve iki adet il üçüncülüğünü kazanmışlar. Yine kızlar 80 metrede il birincisi olmuşlar.

           Dart Kızlarda Bölge İkincisi, Dart Kızlar İl İkincisi, Dart Erkek İl üçüncüsü olmuşlar.

    Gördüğünüz gibi sadece bir alanda değil sporun birçok dalında başarıyı yakalamışlar. Bu da okulu farklı yapan başka bir özellik. Bu eğitim-öğretim yılını farklı dallarda dokuz kupayla tamamlamışlar.

           Bu başarılarından dolayı Valimiz Sayın Davut GÜL makamlarında öğrencileri ve okul yöneticilerini kabul edip tebrik etmiş.

           Bu Türkiye ve il yarışmaları dışında okulun kendi içerisinde de sınıflar arası futbol, basketbol, dart turnuvası yapmışlar.

           Okulun faaliyetleri tabi ki sadece sporla sınırlı değil. Teknoloji Tasarım Sergisi, Müzik Atölyesi Yıl Sonu Konseri, ebru, kabartma, minyatür çalışması, okul içi bilgi-deneme yarışması gibi birçok sosyal ve kültürel faaliyetler de yıl içerisinde gerçekleştirilmiş.

           Karacaoğlan Ortaokulu Müdürü Ali BAYHAN’ı ve bu başarılarda emeği geçen bütün öğretmenleri kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Sizi de takip etmeye devam edeceğim.