Ne demiş atalarımız ‘’Yiğit bin yaşar ,Fırsat bir düşer’’

1 Ligde oynayan ,Gazi şehrimizin temsilcisi ,Gazi şehir bu sezon kulüp başkanlığını alan Adil konuk oğlu ve ekibi hiç bir fedakarlıktan kaçmayarak istenilen teknik direktörü takımın başına getirdi.Teknik direktörün istediği her mevkiye futbolcu transferleri yaptı .İstenilen maç primlerini günü gününe verdi.

  Sezon ortasında yaşanan beceriksizlikler yüzünden bir çok rahat kazanabileceği maçları kayıp etmesi ile süper lig şansını elinden kaçırdı .

Son anda şans eseri palay offa kaldı ve palay ofta bu gurubun en iyi takımı olan ,Bolu sporu içeride ve dışarıda oynadığı 2 maç tada yenerek finala kaldı .

  Finalı Bursa ad Erzurum sporla oynayan ,Gazi şehir ,Bursa da oynanan bu maça yine büyük fedakarlık yapan sayın Adil Konuk oğlu her türlü imkanlarını kullanarak herde ise şehrin yarısı ,Bursa’ya taşıdı .

   Rakip ,Erzurum spordan ,Gazişehir her yönüyle iyi ve farklı idi.

Bu maçı kazanmamak süper lige çıkmamak için hiç bir şeyde yoktu.

Ama önemli olan sahada oynayan oyuncuların isteyerek oynaması ve kazanması idi.

Bu önemli maça kazsalar futbolcular belkide hayatlarında göremedikleri kadar maça pirimi alarak zengin olacaklardı 

Bunu dahi düşünselerdi .alt tarafı 90 dakikalık bir sürede her ne pahasına olursa olsun sahada aslanlar gibi oynar ve kazanırlardı .Ama bizim futbolcularımız sahada hiçte bizim düşündüğümüz kadar iyi oynamadıkları  gibi ayaklarına kadar gelen bu fırsatları ellerinin tersiyle geri ittiler .

  Bu tür maçlarda iyi oyun kurmak kaliteli oyun oynamak elbette düşünülemez.önemli olan bu tür maçlarda eline geçirdiğin fırsatlarda ki pozisyonları iyi kullanığı bir an önce galip duruma geçmen için gol yeterli oluşumu yapamadılar.

Rakip takım ,Erzurum spor öyle ahım şahım bir takım değildi. Flay offta farklı skorla yendiği Bolu spor daha iyi bir takımdı .

Erkan Sözeri takımı yeterince sanki motife edememiş olacak ki ,Top ayaklarına  geldiğinde rahat yapması gerek oyunları dahi yapamadan çok basit hatalarla top kayıpları ,pas hataları yaptı.

   İlk ayrıda pek iyi bir oyun ortaya koyamayan ,Gazi şehir ikinci yarıya biraz olsun iyi başladı bir kaç da net pozisyonlar yakaladı ,ama son vuruşlarda yine etkili olamadı .

 Üst üste gelen sakatlanmalar özelikle de orta sahayı diri tutan Gökhan Alsaın oyundan çıkması ile ,Gazişerin hücumdaki etkisini ve temposunu düşürdü.

 Maçın normal 90 dakikası beraber biterken oynanan 30 dakikalık uzatmada da bir varlık göstermeyen ,Gazişehir penaltı atışlarında çok hemde çok çok önemli bir fırsatı yakaladı .Erzurum sporun üst süte kaçırdığı penaltılarla süper lige an kala ,bizim futbolcularımızda sanki penaltıyı atmak süper lige çıkmak istemiyorlarcasına öyle basit penaltı vuruşları yaparak elimize gelen bu fırsatı geri çevirdiler .Her oynadığı sezon içesindeki maçlarda takıma puanlar kazandıran iyi kurtarışlar yapan kalecimiz Adam penaltı vuruşlarında rahat kurtara bileceği penaltıları kurtaramaması ,Erzurum sporun kalecisinin  penaltıları kurtarması ile süper lig kupasını Erzurum spora kaptırdık .

   Böyle fırsat bir daha zor düşer .

Kulüp başkanı sayın Adil Konukoğluna bir sözüm olacaktır  sizler elinizden gelen her şeyin en iyisini yaptınız .ama Teknik direktörünüz de onca paralar verdiğiniz futbolcularımızda hiç bir şey yapmadılar süper lig için 

 Geçen sezon Gaziantep sporla kayıp ettiğimiz  süper ligi ,bu sezon sizin başkanlığındaki Gazi şehirle yeniden yakalama umutları olmuştu.

  Bu hayele çok ta yaklaşmışken yine son anda kayıp ettik.

     Bu umutlarımız yine  başka bir sezona kaldı süper lig hayali .Ne diyelim canları sağ olsun sorumsuz ve ruhsuz futbolcuların....