Yıllardır süper ligde oynayan takımın küme düşmesiyle ,şehrin ileri gelenleri bir araya gelerek bu şehrin yeniden süper ligde olması için kolları sıvadı ve ,Büyük şehir belediye sporu ,Gazi şehir Gaziantep spor olarak ismini değiştirerek burada birleşti.

Oluşum buraya kadar çok isabetli ve olumlu olmuştur .

Bir kulübün başarılı olması için mutlaka şehrin her kesiminden destek görmesi ve şehrin bütünleşmesi gerekiyordu.

Oluşan yönetime baktığımızda bunu görmek mümkün.Bir takımın başarılı olmasında yönetimden çok yapılacak isabetli transferlerin yapılması.Bunu yapacak olanda yönetim den çok işi bilen seçici bir transfer komitesinin olmasında.çok önemli

  Daha önceki Osman Toprak başkanlığındaki yönetim de kötü değildi .Ama transfer konusunda yeteli bilgisi ve becerisinin olmadığı kişiler yüzünden hiç bir kulübün yapmadığı kadar paralar harcayarak isabetsiz transferler yüzünden başarılı olmadılar ..Sayın Osman  Toprak’a da o zaman söylemiş ve yazmıştım.Ama bir gün olsun beni dikkatte almadı.onun içinde hem başkanlığı ,hemde onca yıl belediye spor olarak ligde mücadele eden kulüp el değiştirdi.

   Bu kadar şahşahılı ve kaliteli bir yönetim seçiminden sonra sayın Adil Konukoğlu transferleri yaparken tüm yetkiyi bence ne teknik direktöre nede birlerine bırakmaması gerekir.

 Tamam yapılacak transferlerde nokta yerlere oyuncu alınırken Teknik direktöründe görüşleri alın alınması gerek ama  parasal konularda bi zat kendileri mahtap olmalıdır.

Hele menajerlere hiç bırakılmamalı .şampiyonluk için sil baştan yeni bir takım kurulurken her mevkiye iyi oyuncular alınacaktır .Geçmiş takımdan sadece bir kaç oyuncu ya oynar ya oynayamazlar.

  Teknik direktör olarak halen takımın başında gözüken Hüseyin kalpar kalacaksa ki bence de kalmalı .o zaman teknik direktörle birlikte spordan anlayan geçmişte bu takımda ve Gaziantep’te teknik direktör olarak hocalık yapmış kişilerden de bir heyet oluşmalı .

  Bu takımın bence yapılan böyle bir yönetimden sonra parsal sıkıntısı olmaz.tabi para var diye de çok paralar verilerek oyuncular transferde yapılmamalı .

gelecegi olacak koşan mücadele edecek daha çok genç oyuncular transferler yapılmalı.

   Bu kulüpte para var diye görüyorum ki ,menajerler buraya çoktan üşüştüler.

 Bu takımın bu sezon şampiyon olması için mutlaka şimdiden transfer çalışmaları yapılmalı .Hele bekleyelim zaman var denilmemeli.

 şehirdeki spor severler ,Geçmişte Gaziantep spor sevdalıları şimdiden bu takımın maçlarına geleceklerini  söylüyorsa .Elbette bu beklentiler taraftarda da olumlu başarılı bir takım oluşmasında görüyorlar

   Başkan sayın Kounkoğlunun işi zor hemde çok çok zor.Çünkü .bu takımın üst yapısı kadar alt yapısında da köklü değişim yaşanacak .onuda bir an öce haletmelidir .

 Bu takım hedefine başarılı olarak varması için ilk işi olan oyuncu transferlerini gecikmeden yapmalı yaparken de yukarıda sıraladığım sorunlara dikkat etmelidir.