Gaziantep sporun küme düşmesiyle ,şehrin nere de ise tüm kesimlerinin birleştiği ve sınırsız imkanların olduğu söylenene ,Gazi şehir Gaziantep spor lige iyi hazırlanmasına rağmen ilk maçında bir çok eksikleri olan .Samsun sporla deplasmanda zor zekat berabere kalmıştı.

 İkinci maçında süper ligden küme düşmüş her taratan saldırıya uğramış her türlü imkanları elinden alınmış .transfer yasakları nedeniyle kendi genç oyuncuları ile yoktan var edilmeye çalışan ,Gaziantep sporla oynadı .

Gazi şehir olarak kulübün yaptığı 20 bine yakın kombi verildiği taraftardan hiç kimse maça gelmemiş .Yine yok sayılan Gaziantep sporun az sayıda olsa da mükemmel taraftarı tribünde yerini almış ve maçın başlamasından bitimine kadar takımlarını içten ve candan destekleyerek Gaziantep sporun yok olmayacağını gösterdi.

 Tabi taraftarların söyledikleri çok anlamlı solağanları bazı yetkili kişilerinin dik katına bir sonraki yazımda sunacağım .

Şimdi gelelim maça .

Sahada renkleri ve isimleri aynı olan iki takım vardı  .

Birsi yılların takımı  sahipsiz bırakılan ,Gaziantep spor diğeri bu sezon isim değişikliği ile şehrin tüm yetkililerin birleştiği ve sahip çıktığı onca paralar harcanarak lige başlayan Gazi şehir Gaziantep spor .

  Herkesin olduğu gibi Gazi şehir takımımın teknik heyet ,futbolcusu ve yöneticilerinin bu halde ki ,Gaziantep sporu çok kolay ve farklı skorla yenecekleri düşüncesi vardı.

Ancak bir mücadele ve direnişe şahit olduk bu maçta .

Gaziantep sporun genç yıldızları yüreklerini ve kişiliklerini ortaya koyarak ezilmemek için maça başladılar  Her şeyin kolay olacağını düşünerek işi ağırdan alan rakibi küçümseyen Gazi şehirli futbolcular ve teknik heyetin bu kadar içten oynayan direnen bir gençlik karşısında panik yaşadılar.

  Sözde tecrübeli ve yetenekli onca futbolcusu olan Gazi şehirli oyuncular direnen genç ,Gaziantep spor karşısında sadece yürüyerek oynamalarını izlediler.

  Her fırsatta güçlü rakibin üzerine etkili pozisyonlarla giden gol için imkanlarını kullanan Gaziantep sporun genç yetenekleri rakibe kendi alanlarında oynama fırsatı veremden arı gibi rakibin üzerine saldırdılar.

İlk 45 dakikada ,Herkesin gözünde büyüttüğü ve farklı skorla yener dediği Gazi şehirin ise  0 pozisyonu vardı .

Ezilmemek için oynayan genç,sahipsiz ,Gaziantep sporun ise bir kaç tane hemde net gol pozisyonu vardı.

 Maçın ikinci yarsı başladı yine üstün ve saldırgan oynayan takım Gaziantep spor oldu ve Gaziantep sporun galibiyet getirecek golü  ikinci yarının hemen başında 47 dakikada genç yetenek Alpay’dan geldi .

Öyle güzel bir mücadele ile rakibini geçerek topu filelere gönderdiği anda  tribünlerdekileri herkesi ayğa kaldırdı .

 kendince tecrübeli Hüseyin Kalpar sahada oynayan oyuncular dan daha panikledi .58 dakikada oyuncu değişiklik hakkını da kullandı ,ama netice yine değişmedi .

Gaziantep sporlu genç aslanlar rakibinin üzerine üzerine yine kontrollü ve etkili pozisyonlarla yüklendi .

Hakem Zorbay Küçük’ünde 8 dakika gibi uzatma vermesi de Gaziantep sporun galip gelmesine engel olamadı .

  Gaziantep sporu yoktan var etmek için hiç bir hiç bir şey beklemeden çalışan Bünyamin Sür alı kutluyorum.

Her türlü imkanlara sahip olan her istediği transfer yaptıran halan daha transfer isteyen bir eli yağda bir eli balda olan Hüseyin klapara da söyleyecek bir şey bulamıyorum 

İki maç oynamış sadece 1 puan bu takım bence Hüseyin Kalparla zirveye gidemeyecek.

Demeyin ki daha yolun başındayız ,vakit erken .Ama ,şunu da unutmamak lazım erken kalkan yok alır geç kalan yolda kalır mış.