Geçen sezon şampiyonluğu son anda kaybeden Gazişehir,bu sezon işini şansa bırakmamak için sezona kaliteli transferler yapıp yeni bir takım kurarak  başladı .

İlk maçını deplasmanda ,ligin en iyi takımları arasında gösterilen Denizli Sporla oynayan Gazişehir oynadığı atak ve tempolu oyunla maça rakibinden daha etkili başladı .

Futbolda koşan,mücadele eden ve cesaretle oynayan takımın kazandığı ortada. Gazişehir de ilk çıktığı Denizli maçında bunların hepsini yaptı ve altın değerinde 3 puanla lige giriş yaptı.

Şampiyonluğa oynayan takımlar için ligin ilk maçları çok önemli. Çünkü ilk maçlarda tüm rakipler kapalı kutu.Kimin nasıl oynadığını,hangi oyuncunun etkili oynadığını bilmediğin için maçın sonucunu kestirmek tüm teknik adamlar için zor.

 Eğer çıktığın ilk maçları kazanır,puanlar alırsan hem takım olarak moral bulursun ,hem de taraftarlardan destek görsün .

 Gazişehir’in takımı sahada koşuyor yardımlaşma ve zamanlama olarak iyi bir ekip olmuş.

Her bölgeye isabetli transferler yapılmış.Yalnız kaleci Fatih’i biraz olsun yetersiz gördüm .Maç esnasında yaptığı inanılmaz hatalar vardı ki ,eğer rakip biraz olsun becerikli olsa belki de farklı skorla galip gelen takım Denizli Spor olurdu .

  Gazişehir’in savunma bloku çok iyi ,orta saha koşan rakibe oyun alanı vermeyen oyunculardan kurulu ,forvette her an her pozisyonu gole çevirebilecek özelikte oyuncular var .

  Bir yanlışta,kendini çok yükseklerde gören Teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın yaptığı ,Del Valle değişikliği bence yerinde bir değişiklik değildi.

Çünkü:Del Valle gibi mücadeleci,yırtıcı ve her fırsatı gole çevirebilecek özelikte bir oyuncuyu oyundan almak yerine onun gibi bir oyuncuyu sürekli oynayacak hale getirmen lazım ki bu gibi oyuncu yakaladığı fırsatları gole çevirsin sende puanlar kazan .

   Transferler senin görüşün doğrultusunda yapıldı ,Belki yeni transferler lige hazır olmayabilir.Ama Del Valle gibi tecrübeli bir oyuncun yok.

  Bu kulübün başında Adil Konukoğlu gibi her türlü imkan ve olanaklara sahip,istediğini alan ve istenilene yok demeyen iyi bir başkan var .

Bu takımın arkasında şimdi Gaziantep var.Taraftar bir takım için çok önemli. Bu takımın arkasında geçmişte yeterince taraftar yoktu.Şehir olarak bu takıma sahip çıkılmıyordu. Çünkü bu takım geçmişte belediyenin takımı idi.

Gaziantep Spor gibi bir takım vardı .

Şimdi her ne kadar Gaziantep Spor olsa da ,taraftar Gaziantep Spordan umudunu kesti.Süper lige çıkacak olduğuna inandığı Gazişehir’e sahip çıkıyor bu şehir ve taraftar.

 Öyle ise başkan Adil Konukoğlu gibi sende mütevazi olacaksın sayın hocam Yalçın  Koşukavak .

 Tamam takım deplasmanda ,Denizli spor gibi bir takım karşısında galip geldi lige 3 puanla başladı .Ama önemli olan da bu serinin en az 5 maç devam etmesi.

Bunu da başkan değil takımın başındaki kişi olan sen sağlayacaksın Koşukavak.