Yıllardır 1.ptt liginde ,Büyük şehir belediye spor adıyla oynayan ,onca imkanlara sahip olmasına rağmen bir türlü başarılı olamayan bu takımda .

Bu sezon takımın isminden başkan ve yöneticisine kadar -forma rengine kadar seri değişimlerle süper lig hayaliyle sezona başladı.Gazi şehir F. K.olarak 

  Takımın başına getirilen ,Gaziantepli teknik direktör ,Hüseyin Kalparın görüşü doğrultusunda çok yüksek transfer paraları verilerek her mevkiye  yeniden oyuncu transferleri yapıldı .

  Ancak bu güne kadar oynadığı 6 maçtan 1 galibiyet ,3 beraberlik ,2 de mağlup olmuş  , sadece 6 puan  la sıralamada çok da iyi bir yerde olmadığı gibi oynadığı maçlarda pek iştah açıcı ,göz dolduran kaliteli bir oyun ortaya koyamadı.

  Bu şartlarda bu takımın süper lige çıkmak halayli bence hayal .

6 maçtan sadece 6 puan alan ,Gazi şehir önümüzdeki 4 haftalık seride oynayacağı maçlara baktığımızda bunların dahada zorlu maçlar olacağını görüyorum.

  Bu hafta deplasmanda oynayacağı sadece Denizli maçının kolay bir maç olduğunu söylemek mümkün .Denizli spor 1 puanla ligin en alt sırasında. Bu maçtan sonra

Haftaya kendi sahasında oynayacağı Lider takım Giresun sporla oynayacak .Yine deplasmanda 2.sırada olan Ümraniye sporla oynayacak sonra kendi sahasında 4 sırada olan ,Elazığ sporla oynayacak.

    Bakın 4 haftalık seride tek kolay gözüken maç ,Denizli maçı.

  Gazi şehir takım olarak futbolcu olark görüntü olarak çok çok iyi gözüküyor.Ama bu güzelliği ve kaliteyi oyuna yansıtamıyor.

peki neden ?. Takımda bir birinden kopuk bu oyun tarzyıla maç kazanması da zor .Zaten bakın oynadıkları maçlara ,gol atamadığı gibi her maçta goller yemiş .

Bizim çok güzel ve anlamlı ata sözlerimiz var .’’AT SAHİBİNE GÖRE ŞAHLANIR’’ Bakın takımdaki alınan onca futbolcuya verilen onca yüksek transfer paralarına .Futbolculara şahsen ve fert olarak baktığımızda ,hepside bir birinden kaliteli ve iyi .Ama sahada varlar mı?.Yok .Neden ?.Çünkü: Bizim teknik direktörümüz ,sayın Hüseyin Kalpar , maçtan önce  futbolcuya konuşması ve söylemesi gereken konuşmayı soyunma odasında sanki yapmıyor muş gibi .sahada her pozisyonda avazı çıktığı kadar bağırarak o oyuncunun maça olan adaptasyonu konsantrasyonunu  bozuyor.Rahat oynamaları gereken oyunu istenildiği gibi sahaya yansıtamıyorlar. 

Gaziantep sporun süper ligden düşmesinden dolayı ,bu şehrin yeniden süper ligde olması için .Kulüp başkanlığına şehrin sevilen ve sayılan iş adamı olan Adil Konukoğlu kulübe başkan  oldu ,sırf bu takımı süper lige çıkarmak için.

Peki ,şimdi bu takım bu haliyle ve bu oyun kurgusu ve düşüncesiyle süper lige çıkar mı?

Bence çıkamaz..

Takımın başında ,Hüseyin kalpar olduğu sürece .

   Yukarıda 4 haftalık maçının genel durumunu paylaştım.

Bu 4 maçı içresinde bir tek bu hafta deplasmanda oynayacağı ,Denizli spor maçı kolay gözüküyor.Ama hiçte öyle olmaya da bilir.

Diğer maçların kazınılması zor gözüküyor.Tabi temennimiz ,bu 4 haftalık maçların 4.ünüde kazanması ,Ama.

   Gazi şehir takımının bir eksikliği de taraftarların desteğini arkasına alamaması ,taraftarla bütünleşememesi .

 

Bakın ,geçen hafta oynadığı ve koç zor durumdaki ,Eskişehir sporun taraftarına kendi imkanlarıyla maça gelmiş ve takımın kazanması için maçın başından sonuna kadar ellerinden geleni yaptılar.