Bugün ilk kez sizlerle Gaziantep’in en çok okunan gazetesinden profesyonel liglerde mücadele eden takımlarımızla alakalı gözlemlerimi paylaşacağım. Olumlu ve olumsuz gördüğüm her ne varsa çözümleriyle birlikte sizlere aktarmaya çalışacağım. 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bu sene ilk yarı itibariyle iyi şeyler yapmadığımızı söylemek mümkün. Buna bağlı olarak zaten dün gerçekleştirilen ALL STAR’da herhangi bir oyuncumuzun yer almamasınıda gayet doğal bir şekilde karşıladık. Bu yıl Türkiye Kupası’nda yer almamanın yanı sıra yine ALL STAR’DA oynanan görsel maç öncesi yetenek oyunlarında da yer almamamız aslında bu yıl baskette ne kadar geride kaldığımızı gösteriyor diyebilirim. Tabiki bir Gaziantepli olarak bu tür organizasyonlarda yer almamak şehrimiz adınada üzüntü verici bir durum. Gaziantepspor’un mevcut kötü durumuna Basketbol’daki kötü gidişte eklenince tek umudumuz yeni transferleriyle üst ligi hedefleyen Gazişehir kalıyor. 

Gaziantepspor’da umut yok. 

Gaziantep Basketbol ligde kalmak için çok çabalaması gerekiyor. 

Gazişehir için ise önündeki 5 maçlık periyottan alacağı sonuçlar hedefleri açısından belirleyici olacak. 

O yüzden şehrimizi profesyonel liglerde temsil eden takımlarımızla alakalı bir tek Gazişehir an itibariyle avantajlı görünüyor.  Umarım bugün Samsunspor maçıyla birlikte onlarda hedeflerine bir adım daha yaklaşırlar. 

Gaziantepspor’un ise yine dün oynanan Ümraniyespor maçında aldığı 7-0’lık hayal kırıklığı yaratan sonucun ne telafisi ne tarifi yok. Koca Gaziantepspor hatta maçı izleyenler görmüşlerdir hakemlerin bile alay konusu haline geldiği bir noktadayız.   Herşeyin hayırlısı demekten başka birşey söyleyemiyoruz. Kalın sağlıcakla.