Geçen hafta Boluspor karşında alınan mağlubiyet ,Gazişehir takımın da morallerin bozulmasına sebep oldu.Süper lige ilk iki takım arasında çıkma şansını kayıp etti. Hiç kuşku yok ki bir takımın en zor maçı alınan yenilgi sonrası oynayacağı maçtır. Bu bağlamda bu Cumartesi konuğu olan Giresun spor karşılaşması ,Play off adına önemli bir karşılaşma oldu.Gaziantep’in talihsizliği bu maçta da devam etti.Böylesine önemli bir maçımız,sanayi şehri olan Gaziantep de saat 14.00 de oynatıldı. Konuk ekip,ligde kalmak adına geçen sezon,Gazişehiri çalıştıran Erkan Sözeri ile hafta içerinde anlaşarak Gaziantep’e geldi.Her takımın yaptığı hoca değişimi
o takıma genelde olumlu yansır.Bu kural Gazişehir maçına yansıdı.
Giresun takımı içinde bulunduğu durumunu vetakımınıngücünübilerek,sahaya yayıldı.Oyunu kendi sahasında kabul ederek oyuna oyuna başladı.Oyun tercihi kontratak şeklinde gerçekleşti.Oyuna hakim gibi görünen Gazişehir takımı ilk yarı boyunca rakip kaleye tek bir şut dahi atamadı. Giresun takımı gayet iyi savunma yaptı.Karşılaşmanın 37.dakikasında geliştirdikleri kontratakta;Muhammet 
ve Tevfik ile gelişen pozisyonda;top ile son buluşan VOLKAN ,çok şık bir vuruş ile kaleci Günay’ı mağlup etti.Giresun 1-0 öne geçti.İlk yarı bu gol ile konuk ekibin üstünlüğü ile tamamlandı.

Mehmet hoca ikinci yarıya takıma rotasyon ile damgasını vurdu.İlk yarı boyunca kırık kanatlı kuşlar gibi çakılı oynayan Kenan ve Delvalle’nin yerine Oğulcan ve Erhan’ı alarak oyuna başladı.Bu değişiklik devreninhemenbaşında etkisinigösterdi. Segbefia pozisyon buldu.Ancak golü bulamadı.Futbolun altın kuralı işledi. Atamayana atarlar.Giresun adına gelişen kontratakta yine aynı üçlü ,Gazişehir takımını savunmasız bir pozisyonda yakaladı. VOLKAN,ilk goldeki ustalığını yineledi. Topu ağlara göndererek takımını 2-0 öne geçirdi. 50.dakikada iki farklı geriye düşmek moralleri bozdu.Bu havayı konuk ekibin defans oyuncusu bozdu.Hiç gerek yokken POPEONU ceza alanında ,kaleye dahi yönelmem işken,çelmelediler.Hakem PENALTIYI verdi.Atom Karınca(GÖKHAN) topun başına geçti.Topu ağlara göndererek:Hem arkadaşlarını hemde taraftarları ateşledi. Maç 2-1’e geldi.Buna rağmen Giresun takımı oyun disiplininden kopmadı.Açılmadılar.Mehmet hoca ilk kez oyun da riski aldı.Gökhanı oyundan alıp,MUSA SOW’U oyuna sürerek,çift santrfora döndü.Bu değişimin meyvesini de 77.dakikada kullanılan taç atışı ile başlayan atakta buldu.Ceza alanında top ile buluşan MUSA,topu ağlara göndererek eşitliği sağladı.2-2 .Bu gol,maçın atmosferini değiştirdi.Morallenen Gazişehir takımı:Tüm hatları ile Giresunspora yüklendi.Fakat uzun boylu defans oyun- cularını ve kaleci Kayacan’ı aşamadılar.

Bu baskılı dakikalar oyun sonuna kadar devam etti.Beş uzatma dakikası verildi.Bu süre içerisinde de baskılı oynayan Gazişehirdi. Fakat gollük net pozisyonu yine kontratak pozisyonda yakalayan konuk ekip oldu.

Sonuç olarak geçen hafta alınan yenilginin moral bozukluğu henüz takımın üzerinden atılmamış.Olumlu olan ise takımın 2 farklı mağlup durumdan beraberliği yakalaması ve galibiyeti kovalaması Play Off adına ümit vericidir.Bu maç bitti artık kalan maçları final havasın da oynayarak ;Kendi ipimizi,kendimiz keseceğiz.Başka yolu yok.

Süper ligi istiyoruz.