2018/2019 Sezonu cuma günü başladı.Yeni sezonun tüm takımlarımıza ve spor camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.Gaziantepspor ve Gazişehir bu hafta ilk maçlarını oynayacaklar.Her iki takımımıza da başarılar dilerim. Gerçekci olmak gerekir.Yapısal ve kurumsal durumları göz önüne alındığında Gaziantep şehrini Süper Lige taşıyabilecek en yakın takım,Gazişehirdir.Sayın Başkan Adil Konukoğlu da bu gerçekten harekatla elini güçlendirmek ve daha üretken kararlar alabilmek için 25.8.2018 tarihinde kongreye gidiyor.Tüzük değişikliği öncelikli olmak üzere ,yeni bir yönetim kurulu oluşturacak.

Sayın başkanımızın ilk yılını deneyim yılı olarak kabul edilmesi gerekir.Neden mi? Futbolun yönetimi;diğer işletme yönetimlerinden farklıdır. İçerisinde:İşletme,İnsan Kaynakları Yönetimi,Kalabalıkların Yönetimi,Ekonomi,Resmi Kurumlar ile ilişkiler ve Siyaset gibi faktörleri içermektedir.Bunların hepsinibir arada düşündüğümüzde spor kulüplerini ve spor camiasını yönetmek;İşletmeleri yönetmekten oldukça farklıdır. Deneyim:Sizden önceki kuşakların deneyerek,çalışarak,yaparak,yan ılarak,bedel ödeyerek edindikleri hayatın bütününe ait olan kazanımlardır.Bu deneyimler hayatın her alanında kazanılan artılardır.

Sayın başkanımız yeni yönetim kurulunu hazırlarken :Gaziantep de spora ,Futbola,Hakemliğe ve Gözlemciliğe,spor camiasına emek veren deneyim sahibi olan değerlerden yararlanmayı hedeflemelidir. Gaziantepsporun başarıdan,başarıya koştuğu 1993- 2006 yıllarında ki başarının tek patronu olarak sadece Sayın Celal Doğan ismini öne çıkarmak hak- sızlık olur.Şıhı uçuran MURİDLERİDİR.Başkanın yönetiminde ki spor adamlarının katkısı yadsınamaz. Başkanın ilk döneminde bu görevi sporun duayyeni Sayın Erol KERETLİ yapmıştı.Ayhan,Mehmet Ali,Hacı Hasan ,Hasan Yiğit gibi isimleri takıma getirmişti.Sonrasın da iş ve spor dünyasının yakından tanıdığı rahmetli Asım ATMAZ;Bu görevi ziyadesi ile yaptı.Fedarasyon da görevli iken U21 takımından ,Gaziantepspora kazandırdığı futbolculardan faydalandık.Sonrasın da büyük kulüplere satarak gelir elde ettik.Tesislerimiz ,borçlanmadan transfer gelirleri ile yapılmıştı. Bugün de Gaziantep de spor ile yoğrulmuş,ömrünü spora vakıf etmiş,spor ile yatıp,spor ile kalkan spor adamları var.

Eskiden kulüplerin yönetilmesi için :Ekonomik açıdan güçlü sanayi ve iş adamlarına gereksinim vardı.Ancak ülkemiz gelişti.Spor kulüplerine :To to,Loto,İddia,NaklenYayın,Rekla m,Maç Galibiyeti,Maç Beraberliği ve Transfer Geliri gibi kaynaklardan sürekli gelir akmaktadır.Bu gerçekten harekatla kulüplerimizin paradan çok ufku geniş,spordan anlayan,sporun yönetimini ve unsurlarını bilen deneyimli yöneticilere de ihtiyaç vardır.Elbet te sanayi ve ticareti bilen lokomotif işadamlarının kulüp yönetimlerinde olmaları,camilar açısından son derece olumludur.

Sayın Başkanımız Adil Konukoğlu:Yeni yönetimini hazırlarken;elini güçlendirecek,Kendisini rahatlatacak,insiyatif alabilecek,sporun lafzını bilen deneyimli spor adamlarından da faydalanmayı düşünmelidir. Başkanımızdan beklenti yüksektir.Bu gerçekten harekatla hata lüksü yoktur.Gaziantep , Gazişehir takımından ŞAMPİYONLUK beklemektedir.Ortak aklımızı kullanabilirsek;Süper Lige en yakın takım,hiç kuşku yok ki Gazişehirdir. BAŞARILAR.