Gazişehir: Hazırlık maçları dahil tam altı haftadır kazanamıyordu.Özellikle lig maçların da alınan mağlubiyetler takımı bir anda hedefinden uzaklaştırır konuma getirdi.İşte bu atmosfer de Ziraat Türkiye Kupasın da başarılı bir çıkış yakalayan ve son olarak da Galatasaray ile kupa da karşılaşan ve yenilen komşu Hatay spor ile karşılaştık.

Takımın esame listesine baktığımızda hocamızın gözdeleri konumunda olan  Erhan,Mücahit  ve Kenan’ın ilk on birde oyuna başladığını gördük.Yenilgilerin faturası Delvaleye kesilmiş olmalı ki yedekler arasındaydı.Buna karşın ,sağ kanat Rıdvan’a teslim edilmişti.

Takım oyuna Adana maçının aksine istekli ve atak başladı.İlk çeyrek ,Gazişehrin baskısı altın da geçti.Konuk takım organize olarak oyunu dengelemeyi başardı.Bu süreçte sadece Kerim’in şutuna tanık olduk.İlk devrenin son beş dakikasına kadar tipik bir orta alan futbolu seyir ettik.

Konuk takım adına Selim ile gelişen atağın sonrasında gelişen atak da topla ceza yayı üzerinde buluşan Kerim:Düzgün ve şık bir vuruş ile takımını 1-0 öne geçiren gole imzasını attı.42.Dakikada ev sahibi takım öne geçti.Hatay spor;Bu gole kaleciye faul yapıldı gerekçesi ile itiraz etti.Akın,sarı kart gördü.İlk yarı bu skorla sonuçlandı.

İkinci yarıya Hatay,atak olarak başladı.Orta alanda çok iyi top yapan konuk ekip,Hüseyin ve Selim ile çok net pozisyonlar buldular.Bu pozisyonlarda kaleci GÜNAY başarılıydı. Gazişehir,uzun süre kendi sahasından çıkamadı.Doğal olarak skoru korumaya gayret etti.Bu süreç de KERİM,mutlak bir pozisyonu kullanamadı.Karşılaşmanın 60.dakikasına gelindiğinde iki takımın hocası da karşılıklı olarak hamleler yaptı.Konuk takım Mirkan’ı sahaya sürerken,Mehmet hoca Musa Sow  ve Delvale hamlelerini yaptı. Musa’nın   forvete girmesi olumlu etki yaptı.Rakip stop erleri ,hücuma çıkartmadı.Bu süreçte Gökhan ile gelişen önemli pozisyondan sonuç alınamadı.Arkasından Caner ile gelişen atak da Günay,klasını gösterdi.Uzun sakatlıkların olduğu karşılaşmanın sonuna 6 dakika ilave edildi.Bu süreçte haftalardır değişik performans sergileyen Delvalle takımını 2-0 öne geçiren golü attı.Maç,bu skor ile Gazişehir takımının 2-0  lık galibiyeti ile sonuçlandı.

Elbetteki kazanmak güzeldir.Camiaya mutluluk,futbolcuya güven,taraftarlara umut ve hocasına cesaret verir.Alınan bu net galibiyete rağmen oynanan futbola baktığımız da ;Gaz işehir takımı,beklentilerden uzak.Sahada net bir futbol oyunu ve bir oyun sistemi yok.Bu kadar emek ve katlanılan maliyete rağmen,ortada futbol adına bir gelişme yok.Bu takıma baktığımız da geçen sene ki kadronun oyunu ve mücadelesi ağır basıyor.Geçen sene harcadığımız futbolcuları ahları yakamızı bırakmıyor.

Temennim bu galibiyet başlangıç olur.Seri galibiyetler dönemi başlar.Yanılanın ben olmasını diliyorum.Ayaklarınıza sağlık.Tüm futbolcularımızı ve camiamızı kutluyorum.