Futbol takımlarında gelenektir.İşler iyi gitmeyince ;teknik adamlara yol verilir. Gazişehir de aynısını yaptı.Takımın kümede kalmasında emeği olan Hüseyin KALPAR ile yolları ayırdı.Erken hoca ile yola devam kararı aldı.Milli maçlar ardından yeni hocamız ile ilk sınav Cumartesi günü saat :18.00 de Kalyon Stadyumundaydı.

Erkan hoca:Sadece Kabasele’yi yanına oturtmuş,Hüseyin hocanın ayni kadrosunu sahaya sürmüştü.Konuk ekip ;geçen sene play offu son aşamada kaçırmış,oturmuş sayılabilecek bir ekipti.Başların da ise geçen seneden Gazişehri iyi tanıyan Metin Diyadin vardı.

Her iki teknik adam ve her iki takım da birbirini iyi tanıdığından:Maç kontrollü başladı.Takımlar, yaptıkları hamleler ile birbirlerini yokladılar.İlk yarım saat kelimenin  tam anlamı ile  orta saha mücadelesi şeklinde geçti.Kulakların pasını açan ses;32.dakika da Muhammet Reis ile başlayan atak ile geldi.Ceza sahasında top ile buluşan DEL VALLE :Düzgün bir vuruş ile ağları havalandırdı.1-0 

Konuk ekibin skoru dengeleme çabaları gol getirmedi.İlk yarı bu skor ile kapandı.

GİRESUN takımı ikinci yarıya Mehmet AKYÜZ ve Recep Aydın hamlesi ile başladı.Bu değişiklikler meyvesini verdi.Devrenin başında Gazişehir;kendi sahasına hapis oldu.Dakikalar 49’u gösterirken kullanılan ceza atışında ÇAĞLAR;Skoru eşitleyen golü attı.1-1

Bu gol konuk ekibe moral olurken;ev sahibini strese soktu.Rakip kaleye gitmekte zorlandı.Maçı çok isteyen Erkan hoca oyuna Okan ve Özgürcan’ı alarak müdahale etti.Oyun kısmen dengelendi.Ancak Webu’nun gününde olmayışına,Sinan’ın beceriksizliği eklenince;beklenen gol gelmedi.Karşılaşma da her iki yarıda atılan goller ile 1-1 bitti.Hüseyin hoca gitti.Ama hala elde var BİR!

Ülkemiz gelişiyor.Hava taşımacılığı yaygınlaşıyor.Fakat halen ulaşımda ki en büyük pay :KARA YOLLARININ.Gaziantep’ten her gün düzenli olarak şehirlerimize düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır.Hiçbir FİRMA:Sağlam ve güvenli olmayan bir aracını sefere koymaz.Yolcusunu bindirmez.

Şimdi soruyorum.Gaziantep’ten,  İstanbul’a sefere çıkacak HAFİF ARIZALI BİR OTOBÜSÜ sefere koydunuz.Araç;Pozantı da ŞOFÖR değişti.Aksaray da MOTOR KİLİTLENDİ.Araç yoluna devam edemiyor.Yolcular bir başka araçla servis edilecek.

BU SÜREÇTE ŞOFÖRÜN SUÇU NEDİR?

Büyükşehir’den, Gazişehir’e  geçiş süreci arızalı.Eski aracın bilinen arızları var.Ama siz bu araçla yola çıkıyorsunuz.Ustaların önerilerini de kulak arkası etmişsiniz:Bu takım,hedeflenen yere gidebilir mi?

İyi haftalar.Başarılar.