Gaziantepli spor severler,Gazişehir takımından Şampiyonluk bekliyor.Bu beklentinin oluşumuna doğrudan Sayın Adil Konukoğlu’nun Başkanlık sürecidir.Elbette ki sadece Başkanın gayret ve özeni düğümü çözmeye yetmez.Futbol bir camia işidir.

Özellikle Sayın Mehmet Altınparmak hocanın göreve gelmesi ile birlikte takım da gözle görülür bir yükselme dönemi başladı.Geçen hafta deplasman da Giresusporu 5-1  gibi net bir skor ile yenip geldiler.Balıkesir maçına moralli hazırlandılar.

Gelelim karşılaşmaya :Gaziantep ve çevresinde devam eden aşırı yağış,Kalyon Stadyumunun zeminini oldukça ağırlaştırmıştı.Bu yağışlı havada ;Fizik kondisyonu iyi olan ve ayakta kalmayı başaran takımın maçı kazanabileceği bir atmosfer vardı.

Gazişehir takımının esame listesin de  geçen haftanın kilidi Gökhan ALSAN yoktu.Hocamız başarılı olan takımda ufak bir rotasyon yapmıştı.

Giray BULAK ,Yönetiminde iyi futbolculardan kurulu Balıkesir  takımı sahaya çıkar çıkmaz puana geldiğini belli eden biz dizilim ile sahaya çıktı.

Konuk ekip ;Gazişehiri ,çok iyi ANALİZ ETMİŞ.İleriye  iki hızlı adam koyarak,defansımızın ileri top çıkma hazırlıklarını engellediler.Orta alanı da çok rahat geçerek pres yaparak oynadılar.Dakikalar altıyı gösterirken Nizam ettin şık bir vuruş ile  takımını öne geçirdi.1-0.

Bu gol,yağmurlu havada takımın buz kesmesine neden oldu.Şoka girdik.Konuk Balıkesir takımı sıkça kalemize gelmeye başladılar.Günay net pozisyonları çıkarttı.Rakibin beş net gollük pozisyonu önledi.Yoksa maç ilk yarıda konuk ekip lehine bitmişti.

Takımlar ikinci yarıya ayni kadro ile çıktılar. Gazişehir devrenin başın da Popeon ve Kerim  ile iki net pozisyon buldu.Golü bulamadı.Dönen top rakibe atak oldu. Abdülkadir’in topunu elle kesen Mehmet Erdem penaltıya sebep oldu. Nizamettin, atışı gole çevirdi.Balıkesir 2-0  öne geçti.

Gazişehir Gemisi su almaya başladı.Ağır zeminde yapılan pas hataları,gol bölgesinde etkili olmamızı engelledi.İlk müdahale 70 de geldi.Okan ve Chabbi oyuna alındı.Ama çözüm olmadı.Çünkü Tomislav ve Oğuz boy avantajını çok iyi kullandılar.Hiç top sektirmediler. Popeon , yönünü rakip kaleye dönemedi.Kanatları uçurtmak gerekirdi. Delvale’nin motoru tekliyordu. Oğulcan’ın ise kanatları kırılmıştı.

Bu atmosferi iyi etüt etmiş deneyimli Giray hoca Nizametti,Sedat ve Okan ile oyunu kendi kontrollerine aldı.Furkan ve Leoyu oyuna alarak,skoru bitime kadar korudular.Uzatma düdüğü çaldığın da hocamız ile ilk kez kendi sahamız da üç puanı bırakmış olduk.

Bir takım yener de ,yenilirde.  Önemli olan mücadele etmek  ve oynamak.Takım elinden geleni yaptı.Ama kendini Giresun maçı havasından kurtaramayan futbolcularımız rehavete kapılmanın bedelini 3 puan bırakarak ödediler.

Hocamıza bir parantez açmak gerekir.İlk kez geriye düştü.Maçı çevirecek hamleleri zamanın da yapamadı.Bu takım zaten ligi forse edecek güçte.Bizim hocaya geriye düştüğümüz maçlarda ihtiyacımız var.Hocamız,rakibi iyi ANALİZ etmemiş.Giray hocayı dikkate almamış.Oyunu açmanın yolunun ,kanatlardan olacağını göremedi.Oyuncu değişimi zamanlaması ise çok geçti.Sevgili hocam iyisi de gelecek,kötüsü de.Bizler, hünerinizi geriye düştüğümüz karşılaşmalarda görmek isteriz.Sonuçta bir maç kayıp ettik.Yaşadıklarımızdan dersler çıkartmalıyız.Biz büyük bir aileyiz.Suyun yönünü çevirebiliriz.