Gaziantep’in bu haftaki konuğu;Avrupa Kupa yorgunu Galatasaray’dı. Rakip İspanya’da oynadığı maçta 6-0 mağlup olmuştu.Ama sonuç da o bir aslandı...

Gaziantep Kulübü bu açıdan bakıldığın da şanslı görülüyordu. MHK  de maçın önemini göz önüne alarak;Türkiye Süper Liginin en kıdemli ve uluslararası deneyime sahip bir hakem olan CÜNEYT ÇAKIR’I atamıştı.Her iki takım için de sonuç ne olursa olsun; hakem bahanesi ileri sürülemeyecek ti.Gaziantep’in hırçın futbolcusu  KAYODE cezasını tamamlayarak takımdaki yerini almıştı.Şumudica ; takımı her zamanki dizilişi ile sahaya sürdü.İleride Kayode ve Twuması ‘ye görev verilirken, DJILOBODJİ ise iki stop erin önüne konulmuştu.Kadroda ki supriz isim ise PAWEL’Dİ. Şumudics, elindeki mevcut kadronun sunduğu imkanlar ile en uygun olan kadrosunu sahaya sürdü.  

Oyuna Galatasaray takımı atak başladı.Ayağa top yapabilen usta ayakları ile Gaziantep’i kendi sahasına itti.Defans ile girdiği ikili mücadelede sakatlanan ANDONE; maçın henüz 11. dakikasında sakatlandı.Yerini  BABEL’E bıraktı.Bu değişim Galatasaray’a doping etkisi yaptı.İlk çeyrekte Gaziantep’e top dahi yaptırmadılar.Defans bunaldı.Dakikalar 21’i gösterirken;uyur gezer CHİBSAH’IN ters kafa vuruşundan gelen top ile buleşan fakat uyumayan ÖMER, harika bir vuruşla topu ağlara yollayarak takımını 1-0 öne geçirdi.Galatasaray, oyunun kontrolünü eline aldı.Gaziantep Kulübü ikinci bölgeden çıkıp, üçüncü bölgeye gidemedi.İkili mücadeleler de yapılan fauller; oyunu  soğuttu. Seyir zevkini düşürdü.Devre sonuna yaklaşırken,sahanın en iyilerinden Emre’nin pası ile ceza alanında buluşan FEGHOULİ, şık bir vuruşla takımını 2-0 öne geçirdi.Beş uzatma dakikasında pozisyon olmayınca; Galatasaray , soyunma odasına iki farklı üstünlükle girdi.

Şumudica;Deneme -yanılma yöntemi uygulayarak takıma yazdığı PAWEL’İN takıma hiçbir katkısı olmadığını tespit etti.Bu gerçeği gördükten sonra devre başı oyuna DİARRA’YI alarak başladı.Bu değişim biraz olsun takıma hareket getirdi.48.Dakika da İKİNCİ KORNERİMİZ İ atabildik.51. Dakikada OĞUZ; Galatasaray kalesine bir şut atabildi.Örnek vermek gerekirse ki gerekiyor. TİTANİK GEMİSİNİN BATIŞINDA Kİ gibi; Bu şut da MUSLERA’YA  gönderilen İ LK  ŞUTUMUZDU...

Maçın 60. Dakikasından sonrasını yazmak çok daha kolay oldu.GALATASARAY VE FEGHOULİ .Evet başka bir şey yazmaya gerek yok.

69.Dakika Feghouli;Sert vuruyor.Direkten oyun alanına dönen top,GÜNAY’IN ellerinde.

Dakika 81’i gösteriyor Feghouli ceza atışını kullanıyor.Direkte patlayan top,auta gidiyor.

Şumudica; teknik alanda hırçınlaşırken; Fatih hoca , kenarda kahvesini içecek kadar rahat.

Cüneyt Çakır ise hayatının en kolay maçını yönetme şansını iyi kullandı.Hiç yorulmadı ve kendini üzmedi.Sıkıntı yaratacak bir pozisyon da yoktu.Maç da Galatasaray’ın 2-0 lık galibiyeti ile sonuçlandı.Aslan evine mutlu uçtu.

Gaziantepli futbol severler üzülmesinler.Alınan puanlarda bakıp sevinmesinler.Gaziantep Futbol Kulübünün oyuncu kapasitesi budur.Avrupa da tırnaklarını sökseler bile;Ülkemizde ASLANDIR.Galatasaray, Avrupa hüsranı sonrası çıktığı Gaziantep’ten;Hiç yorulmadan FISTIĞINI ve BAKLAVASINI aldı.(2-0).Katmeri eksikti...

Bu galibiyet,Gaziantep’i üzmesin.Hayrola mağlubiyete sevinelim mi? Hayır. Galatasaray’ın yeniden Gaziantep’e gelişi;Gaziantep’i bütünleştirdi. Swot Analizindeki gibi artılarımızı görmemizi sağladı.Kalyon Stadı ilk kez doldu.Hayatında maça gelmeyenler, maça geldi.Mülki idare etkin bir şekilde bu büyük organizasyonun iyi gitmesi için olağanüstü çalıştı. Aldığımız yenilgi gösterdi ki takımımız bu.İkinci yarı için nokta transferler yapılmaz  ise ;İŞİMİZ ZOR.

Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa KEMAL’İ ölüm yıl dönümünde:Sevgi,saygı ve rahmet ile anarken;  Gaziantep’in duayen Gazetecisi Sayın Aykut TUZCU’YU ,EBEDİYETE  UĞURLAYACAĞIZ.ALLAH RAHMET EYLESİN. Herkese iyi haftalar.