Milli maçlar nedeni ile lige verilen ara bitti.Yarış yeniden başladı. Gazişehir,son üç haftayı galibiyet ile kapatarak lige ara vermişti. Aralar genel olarak sakatları olan takımlar dışın da ,takımlara yaramıyor.Takımların motivasyonu bozuluyor.Bu bağlam da konuk ettiğimiz Afyonspor takımı:Ligin 15.sırasında kritik bir yerde bulunan takım.Eldeki verilere baktığımız da kolay gibi görünen bir karşılaşma.Ancak futbolda temel bir kural var.Küme düşmeye aday takımlar,zirveye oynayan takımları zorlarlar.

Mehmet hoca;kazanan takımını bozmadan sahaya sürdü.Sadece Popeon’u kenara almıştı. Temsilcimizklasikbiriçsaha oyun planı ile oyuna başladı. Başlangıcımız,ligde iddiası olan takım hüviyetinden oldukça uzaktı.Rakip kaleye gitmekte uzun süre zorlandık.Afyon takımı,iyi kapandı.İlk yarı boyunca sürekli savunmada kaldı.Bu savunmasında başarılı oldu.

Gazişehir, ilk yarı boyunca :Kerim ve Musa Sow ile net pozisyonlar buldu.Ancak golü bulamadı.İlk yarı golsüz 0-0 berabere bitti.

İkinci yarıda Gazişehirden hamle bekleniyordu.Fakat ikinci yarıya iyi başlayan konuk ekip,Afyon oldu.Karşılaşmanın 48.dakikasın da NAZMİ ,mutlak bir pozisyonu kaçırdı.Bu pozisyon stadyumda soğuk bir hava estirdi. Gazişehir , 75.dakikaya kadar vasatın üzerine çıkamadı. Bu dakika da İgor’un şutunun kaleci SONER tarafından ustaca çelinmesi,Gazişehir adına şansızlıktı.Her iki teknik adam da hamlelerini yaptılar.Mehmet hocanın Musa ve Oğulcan gibi 2 forveti oyundan alması ,galibiyete oynayan bir takım için düşündürücüdür.

Maçın son 10 dakikasına girildiğinde ,konuk takım savunma direncini artırırken;Gazişehir de baskısını artırdı.Kilidi iGOR’UN sürüklediği pozisyon çözdü.81.  Dakikada defans oyuncusunun eline çarpan topa;Hakem penaltıyı verince:Düğüm çözüldü.Topun başına geçen GÖKHAN,topu ağlara yollayarak:Hata,üstüne hata yapan Mehmet hocanın yüzünü güldürdü.Uzatma dakikalarında gol olmayınca;Gazişehir zorlandığı maçı ,hakemin şabayı ile lehine çevirerek,İzmir’e moralle gitme mutluluğunu yaşadı. Zirveye oynayan bir takım hakem hatalarına rağmen maç kazanır. Oysa Gazişehir takımı bu oyun anlayışı ve teknik yönetilişi ile hakeme ve şansa sığınma çabası içerisinde.Bu süreç nereye kadar gider? Hep birlikte göreceğiz.

Son viraja girildi.Maç kazanmak güzel.3 Puan güzel .Ama İddialıyız diyoruz. İddialı takım gibi oynamalıyız.Sürünerek zirve kovalanmaz. Şans her zaman yanınızda olmaz.Her maçı Alper ÇETİN yönetmez.Mehmet hocam,çok daha dikkatli olmalıdır diye düşünüyorum.Başarılar.