Gazianteplinin Recep Tayyip Erdoğan’a olan hasreti yine coşkulu ve özlem doluydu.

Soğuk ve yağışlı havaya aldırış etmeden Reis’ini 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bayraklarla karşılayan Gazişehir 31 Mart yerel seçimleri öncesinde istikrarı ne kadar önemsediklerini de gösteriyorlardı.

Son 1 yıl içinde Gaziantep’e dördüncü gelişiydi Reis’in.

Her daim ihmal etmediği ve her seçimden önce mutlaka uğradığı Gaziantep’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına “Vurun Antepliler Namus günüdür” şiiri ile başlaması meydandaki coşkuyu da arttırdı.

O an da gözleri dolanlar hatta ağlayanlar bile oldu.

‘Gönüllere’ dokunmak bu olsa gerekti.

Devam etti Recep Tayyip Erdoğan;

“Adına gurban olduğum Gaziantep.

Rüyası rüyamıza eş Gaziantep.” diyerek.

Gaziantep’i ne kadar önemsediğini ve buraya değer verdiğini yaptığı konuşmalardan anlamamak mümkün değildi.

Gaziantep’e yapılacak olan yatırımları anlatan Erdoğan aslında bahsedilen yatırımlarla da Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini bir nevi sıralıyordu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun kendi dönemlerinde yaptıkları ve yapacakları işlerden o kadar memnun olacak ki bunları anlatırken de halkının önünde göğsü kabarıyordu.

Reis Gaziantep’e yapılacak o kadar çok yatırımdan bahsediyordu ki bir an için ülke genelinde yapılacak olan işlerden bahsettiğini düşündüm. Aslında yanılmıyor da değildim.

Projeler sunumlar eşliğinde meydanda bulunan vatandaşlara izletilirken Reis’in Gaziantep’e bu kez ne kadar hazırlıklı geldiğini de gösteriyordu.

Özellikle ‘Medeniyet Şehri Projesi’ ve ‘Sürücüsüz Metro’ planlaması gerçekten Gaziantep’in çehresini ve şeklini değiştirecek projeler olacağını söyleyebilirim.

Ben dinlemekten yorulurken aşkla ve şevkle anlatmaktan yorulmayan Recep Tayyip Erdoğan gerçekten halkına, milletine ne kadar önem verdiğini de herkese kanıtlıyordu.

Burada tabi ki yine AK Parti’nin Gaziantep’te yaptığı projelerde sürekli destekçisi olan Konukoğlu ailesinden de söz etmesi dikkat çeken bir başka ayrıntıydı. 

GAZİANTEP’İN YÜZ AKI KONUKOĞLU AİLESİ

Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metre kare büyüklüğündeki askeri alanın Medeniyet Şehri Projesine dönüşeceğini açıklayan Reis burada yine Konukoğlu ailesinden de bir söz alıyordu.

Buradaki askeri birliği şehir içinde tutmayacaklarını söyleyen Reis konuşmasında; “ Dülük Baba tabiat parkı, Erikçe Park Orman’a komşu devasa alanı Gaziantep’in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını 5 milyon metre kareden fazlası gül bahçesi, ıhlamur, çınarlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmı antebin tarihine kültürüne mimarisine alışkanlıklarına uygun bir medeniyet şehri kuracağız. Buradaki binaların her biri süyükleriyle hayatlarıyla birer Antep evi şeklinde yapılacak. Konukoğlu’nun da hazırlanması lazım.” demesinin ardından orada hazır bulunan Konukoğlu’nun da tamam demesi Reis’inde yüzünde gülücük oluşmasına sebep oldu.

Tabi ki Konukoğlu ailesi tartışılmaz Gaziantep’in yüz akı olduğunu her platformda söyleyebiliriz. Hükümetin Gaziantep’te yaptığı tüm projelerde elini taşın altına koyan Abdulkadir Konukoğlu, Adil Konukoğlu başta olmak üzere tüm aile bir kez daha ne kadar memleketsever olduklarını da miting alanında herkese gösteriyordu.

HAİNLERİ HERKESE GÖSTERDİ

31 Mart yerel seçimleri öncesi teröristlerle iş birliği içerisinde olup ve onların savunuculuğunu her platformda yapanları eski-yeni tüm dökümanlarıyla birlikte meydandaki milletine gösteren, Ezan’ı ıslıklayıp, yurt dışında Türk Bayrağı’nı yakanlara tepki gösteren Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeyi bölmek isteyenlerinde emellerine ulaşamayacaklarının da garantisini halkına veriyordu. Beraber ve bir olundukça bu ülkeye asla zarar veremeyeceklerini anlatıyordu Reis.

Evet Gaziantep’ten bir Recep Tayyip Erdoğan geçti. Tevazu, samimiyet ve gayretle…