Ne kadar günah ne kadar ayıp yazık ki insanlarımız arasında öyle kara tablolar  çiziliyor ki. Sanki ha bugün, ha yarın kıyamet koptu kopacak diye, her gün yazılıp, çiziliyor.Aslında Sebep, Amerikan dolarının  yükselmesi ve son günlerde resmi ve gayri resmi  yapılan zamlardan dolayı..

      İçerde ve dışarıda bu kadar  velveleye rağmen; Halbuki Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok şükür dimdik ayakta .işlerde tıkır tıkır yürüyor.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN';IN  Başkanlığındaki Bakanlar ve hükümet yeni atanmalarına rağmen halka hizmet için var güçleri ile çalıştıkları ortada . Eksiklikleri yok mu muhakkak olacak çünkü kusursuz olan  ancak yüce  ALLAHTIR..

Bir de eleştirdiğimiz  belediye başkanlarımızı, ancak Gaziantep dışında  başarıda, çalışkanlıkta Türkiye';nin  genelinde örnek gösteriliyorlar. Bunlara rağmen Tabi ki hükümeti ve belediyeleri yeri geldiğinde eleştireceğiz ancak dozunu kaçırmadan. karamsarlığa varmadan.. Bilhassa son günlerde  yurt dışında ve içinde günün konjonktürü gereğince piyasalarda ürün fiyatlarında  yükselmeler olduğu inkar edilemez.Yani bir pahalılık var..Ancak kara tablo çizip halkın psikolojisini bozmaya da hakkımız yok. Neden çünkü bazı devletlerinin her dediğine evet demezseniz  bununda faturasını ödemek zorundasınız.. İşte tüm tablo bu. onun için moralimizi bozacak bir şey yok..

 Fakat TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ -Bundan  daha da kötü günleri yaşamıştır. Övünerek belirtmeliyim ki ,Birlik beraberlik içinde O kötü günleri yüz akıyla  atlatmıştır.

 Bu halk 1960';ları l970 lerı, 1980'; lerı gibi kara günleri  görmüş geçirmiş ve bu günlere gelmiştir. Şimdi bazı fırsatçılara mı teslim olacağız.Avucunu yalasınlar.

 Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Her şey emirle kanunlarla ve zoraki yaptırımlarla yapılmamalı.. Önce Allah korkusu, birazda vicdan ve vatanperverlik her insanda en üst düzeyde olmalı.. Stokçulara, faizcilere şunu hatırlatmak istiyorum. Biraz hafızalarını yoklasınlar bu diyardan ne zenginler, ne stokçular göçüp gittiler. Ona göre düşünerek fakir fukaranın  ekmeğine göz dikmesinler. Onlarda bir gün ölüp gidecekler. Yani önce vicdan sonra  cüzdan gelmeli!.Takip edebildiğim  kadarıyla,Valimiz sayın Ali YERLİKAYA ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın   Fatma ŞAHİN';in bu konunun  takipçisi olacaklarından hiç şüphemiz olmasın. Yani.halkımız müsterih olsun. Emin ellerdeyiz...

 Bende diyorum ki:"DAR GÜNLERİN ÖMRÜ KISA OLUR." .Bakın hemen, hemen  bu pahalılıkta geçmek üzere.Kimse  Kıyamet tellalığını yapmasın, bununda  kimseye yararı olmaz.. Bakın toplumu bunalıma sokmanında günahı büyüktür. Herkes bilsin ki, bu birlik beraberliğimiz ile her zorluğu yenecek güçteyiz. Birlikte bu kötü günleri geride bıraktık artık. Yüksek moralle .çalışmaya ve üretmeye devam. edelim dosta düşmana karşı. Kötü .Fikirlerin sahibi olan değiştirmesini bilmeli çünkü fikirlerin kölesi. değil sahibisin.. Saygılarımla