Başta şunu belirtmek istiyorum. Benim asla şahsi bir isteğim olmamıştır, olmazda. Bizim ki, vatandaşın mağduriyetini sizlere iletmektir. Bunda da bir yerde görevimizi yerine getirmiş oluruz.   Ondan sonra inisiyatif sizlerde.  Burada esas konuya gelmek istiyorum.

 Sayın Başkan; “Şehit Kamil Belediyesi sürücü adaylarına sahip çık.” Diye Ekim ayında sürücü adaylarının mağduriyetini bu köşede dile getirmiştim. Bu sürücü adayları sayın başkandan ne istemişlerdi. Ancak tekrar burada yazmak beni rahatsız ettiğini iletmek isterim. Bana göre sürücü adaylarının haklı ve toplumun hiçbir kesimine de zarar vermeyecek bir istek.

Şimdi esas konuya gelince:  Bilindiği gibi Şehit Kamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sürücü adaylarının direksiyon dersi ve sınav yerlerini Merve şehir Mahallesi’nde yapılması için yer göstermiştir. Direksiyon dersleri toplam 16 saat yapılmaktadır. Sınav günlerini de eklerseniz, her gün insan yoğunluğu var. Benim tespit ettiğim kadarıyla, Şehit Kamil İlçesi’nde 40-50 civarında sürücü kursu var.  Her kurstan en az yirmi – Otuz civarında kişi Merve şehir Mahallesi’nde belirtilen güzergâhta direksiyon dersine girmek zorundalar. Buda en az on saat sürüyor. Bazıları araba içinde, fazla olanlarda güzergâh bitişiğinde “YASEMN ERMAN BALSU” parkında bekliyorlar.

İşte sürücü adayları burada Şehit Kamil Belediyesi’nin kendilerine sahip çıkmalarını bekliyor. Bir kere insani ihtiyaçlarını karşılamaları için ne kadınlar ne de erkekler için yakınlarında bir TUVALET var. Erkekler bir nebzede olsa idare ediyorlar. Çünkü oralarda zannedersem o yakınlarda bir internet kafe var. Oralara utanarak girip tuvalet ihtiyaçlarını karşılıyorlar.  Ya kadınlar ; Arabası olanlar otogar çevresine, arabası olmayanlar ise perm, perişan oluyorlar. Çok ayıp ama… İşte Şehit Kamil Belediye Başkanlığı’na sürücü adayları için önerim; İnsani ihtiyaçlar için erkek ve bilhassa da kadınlar için paralı da olsa adı geçen parkın uygun bir yerinde tuvalet yaptırın. Birde sosyal sorumluluk gereği de buraya çadır mı kurulur yoksa başka üstü kapalı bir yer mi yapılır? Bu soğukta garibanlara bir sıcak çay ikramı da himmetlerinize kalmış bir durum. Bu yağmurda ve soğukta lütfen bu gençlerimize sahip çıkalım. Onların da o kadar didinmeleri bir ehliyet almak için. Yani toplum için faydalı bir emek sarf  ediyorlar. Muhakkak onlarında bir hayır duası var. Birde ağzımızda temizlik imandan gelir  diye, sakız gibi çiğneriz.  Ama ne yazık ki temizlik için de çok çabamızda yok. Burada belirtmek istediğim bir de temizlik sorunudur. Bunları yazmak sizlerin bilgisine ulaştırmak bizim görevimiz. Yerine getirmekte yetkililerin görevi. Çünkü kadınlarımız orada perişanlar ve bu da utanç verici bir durum. Bu utancı ortadan kaldıracak olanda yine Şehit Kamil Belediyesi’dir.

Bilindiği gibi, her hizmet toplum içindir. Yapılan hizmetlerde boşa gitmez. Bir de şunu belirteyim, hizmetin küçüğü de büyüğü de yok. Hizmet hizmettir.  “YANİ İYİLİK YAP DENİZE AT BALIK BİLMESE HALUK(ALLAH) BİLİR).

Bir de çalışkanlığına ve duyarlığına kalpten inandığım Şehit Kamil Belediye Başkanı Sayın M. Rıdvan FADILOĞLU’NA  bu yazı TAKDİMİMDİR.

Aman Sayın başkan; konuyu başkasına havale etmeyin. Ne yazık ki o iş, yerinde say marş, marş olur… Çünkü icraatın içinden geldim. Bir iş yapılması için üstün astı sıkıştırması şart. Yoksa işi yokuşa sürmek için karşınıza bin bahane ile gelirler.Buna da futbolda topu taca ve auta atmak demektir.

Onun için Sn. Başkan’a takdim diye özellikle belirtim ki o iş yapılsın diye.. Ben Şehit Kamil İlçesi’nde oturmaktayım. Yani başkanım, az çok çalışmalarınızı ve icraatlarınızı takip ediyorum. Bu konuya da el atarsanız sürücü adaylarının da mağduriyetini de önlemiş olursunuz. Belki bu  görev İlçe Mili  Eğitim Müdürlüğünün, ben yazarak görevimi yaptım, gerisi  sizlere kalmış..

Halbuki ” HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR.”Ona göre bu toplumsal hizmet için,  lütfen bir çare bulun.

Hoşça kalın, dostça kalın.

                                                                          Saygılarımla