İş dünyası bugüne, atadan görme geleneksel yöntemlerle gelmeyi başardı. Ancak gelecek yıllarda başarılı olmak için geleneksel metotların yanı sıra farklı çalışmalara da adım atmak gerekmektedir. Bu da yenilikçi fikirlerle mümkün olacaktır. 

Çevremizde her alanda farklı iş kolları ve sınıftan bireylerin zengin düşünceleri bulunmaktadır. Hangi alanda olursa olsun farklı düşünen kişi ya da kişiler kazanıyor, kazanmaya da devam edecektir. Bu nedenle yenilikçi yatırımlar ve düşünülmeyeni düşünen kişileri bulmak, iş hayatına kazandırmak gerekmektedir. Hayal çok önemlidir, hayali olmayanın geleceği de olmaz. Bu nedenledir ki her şey hayalle başlar. Hedeflere zengin hayal kuran ve bu düşüncelerini fiiliyata geçirenler daha rahat ulaşır. Zengin fikirlerin başlangıcı geniş hayallerdir. Bu iş hayatı için de geçerlidir, sosyal yaşam için de… Zengin hayalleri de en fazla çocuklar kurar. Dünyanın farklı kıtalarında başarılı işlere imza atan yüzlerce çocuk bulunmaktadır. Ülkemizde de farklı fikirlere sahip çok sayıda çocuk ve genç bulunmaktadır.

Zengin fikirlere sahip çocuklara ulaşımın ilk noktası ortaokul ve liselerdir. Özellikle meslek liseleri farklı fikirlerin yaygın olduğu eğitim alanıdır. Öğretmenlerin gözetiminde, farklı işlere ilgi duyan, proje geliştiren, düşünülmeyeni düşünen çocuklara/gençlere ulaşım daha da kolay olacaktır.

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bazı Anadolu/Anadolu meslek liseleri ile mesleki ve teknik eğitim veren liselerde yapılacak ön araştırmayla farklı fikirlere ulaşmak mümkün olacaktır.  Gazete sayfaları ve televizyon ekranlarında bazen elinden tutulan ve destek verilen mucit çocuk haberlerini okumakta ve seyretmekteyiz. Bu çocukların sayısının artırılması ve ülkemizin zengin beyinlerini artırmak da yine bizim elimizdedir. Yeter ki öğretmenlerin desteğiyle farklı fikirleri olan yenilikçi düşünceye sahip çocuklara ulaşalım.  

Ülkemizde daha küçük yaşlarda farklı planlar yapan, kimsenin düşünmediğini düşünen onlarca, yüzlerce çocuk var. Ancak imkansızlık ve gerekli desteği görememe gibi nedenlerden dolayı bu çocuklar körelip gitmektedir.  Bu çocuklar, büyük şirket ve kurumların kendilerine ulaşmasını beklemektedir. Gaziantep özelinden başlayacak olursak başta Valiliğimizin koordinesinde ve odaların (Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Organize Bölgesi ve Gaziantep Genç İşadamları Derneğinin) öncülüğünde kurulacak “Genç Beyinler Akademisi” hem şehrimize hem de ülkemize katkı sunacak bireyler yetiştirecektir. Eğer bu alanda bir adım atılırsa Gaziantep bir kez daha öne çıkacak ve geleceğe daha emin gözlerle bakacaktır. Geleceğe yürümek için ya arabayı değiştireceğiz ya da yolu. 

Geleceğin Türkiye’sine yatırım çocuklarla olacaktır. Saf zihinleri malayani işlerle meşgul olmaktan kurtardığımız an kazandığımız an olacaktır. Karar bizim.