fk
Ahmet Ümit'in ismi Şirehan'da yaşayacak
Tarih:27.9.2014
Türk Edebiyatının önde gelen yazarlarından Ahmet Ümit'in ismi Şirehan Hotel'in 134 numaralı odasına verildi.
Çocukluk yıllarının eski Şirehan sokaklarında geçtiğini ifade eden Gaziantepli  yazar Ahmet Ümit,"Doğup büyüdüğüm şehrimde, ismimin böylesi  önemli bir  tarihi mekanda yaşayacak olmasının heyecanını ve gururunu bir arada yaşıyorum"dedi.
Gaziantepli ünlü roman yazarı Ahmet Ümit'in  ismi , tarihi ipekyolu üzerinde kurulu bulunan  dünyanın en büyük kervansaray oteli  Şirehan Hotel'in  134  numaralı odasına verildi.
2.Uluslararası Şirehan Yiyecek ve İçecek Festivali kapsamında gerçekleştirilen törende yazar Ahmet Ümit isminin atfedildiği odanın açılışı gerçekleştirildi.Festivale katılan yerli ve yabancı konukların yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan, Gaziantep ve Ahmet Ümit arasında asla kopmayacak çok farklı duygusal bir bağ olduğuna dikkat çekti.
Gaziantep'in Ahmet Ümit'le, Ahmet Ümit'inde Gaziantep'le her zaman  gurur duyduğunu dile getiren Öztan," Otelimizde  kültür elçimiz Ahmet Ümit'in ismini taşıyacak özel bir oda tasarladık. Aslında bu odanın açılışını yapmakta çok geç kaldık ama bu geç kalmışlığın neresinden dönersek kardır diye düşünüyorum. Kendisi çok sevdiği memleketinde çok daha değerli şeylere layık. İnşallah ilerde onun ismini geleceğe taşıyacak  çok daha güzel ve kalıcı  eserlere imza atılır" diye konuştu.
İsminin Şirehan Hotel'in 134 numaralı odasına verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren yazar Ahmet Ümit ise "Daha önce İstanbul ve İzmir'de iki otel'in odasına ismim verilmişti. Ama burası kendi şehrim olduğu için farklı bir anlam taşıyor. Şirehan benim çocukluğumun geçtiği yer. Biz  burada koşar burada oynardık. Bu nedenle böyle bir mekanda bana oda verilmesi benim için gurur ve onur kaynağıdır. Sevgili Tahir arkadaşıma çok teşekkür ediyorum" dedi