KARAKOLDA BiTTi
Tarih:11.9.2019

Her iki takımın futbolcularının birbirleriyle yaptığı kavgada Kaynaşlı bir sporcu darbe alırken, Gaziantep Ankassporlu futbolcular taraftarların saldırıları nedeniyle uzun süre Jandarma tarafından alıkonuldular.

HASTANEYE KALDIRILDI

Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinde Kaynaşlı Belediyespor ile Gaziantep Ankasspor arasında oynanan karşılaşma 70’inci dakikada golsüz eşitlikle devam ederken, Bordo – Mavili ekibin futbolcusu Hayri Gıcıkoğlu girdiği pozisyonun ardından rakibine faul yaptı. Rakip yedek kulübesi önünde yapılan faul sonrası Kaynaşlı Belediyesporlu bir futbolcu yedek kulübesinden gelerek Ankassporlu futbolcuya vurduğu belirtildi. Bunun üzerine takım arkadaşları saldırı yapan rakip takım oyuncusuna vurunca arbede yaşandı. Çıkan olaylarda Kaynaşlı Belediyesporlu 1 futbolcu darp edilerek hastaneye kaldırıldı ve rapor alındı.

MAHSUR KALDILAR...

Jandarma ekiplerinin olaya müdahale etmesinin ardından Kaynaşlı Belediyespor’un yaklaşık 20 kadar taraftarı Gaziantep Ankassporlu futbolcuların üzerine yürümeye başladı. Bunun özerine güvenlik ekipleri kafileyi güvenli bir bölgeye çekerek kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bölgeyi iyi bilen kafile aracının kaptanı saldırı olma ihtimaline karşı Gaziantep ekibini asfalt yol yerine patika yoldan kulübün kamp yaptığı tesise zor şartlar altında götürdü.

KARAKOLA GİTTİLER...

Kaynaşlı Belediyespor herkesten şikayetçi olması nedeniyle Jandarma ekipleri akşam saatlerinde takımın kamp yaptığı tesise giderek kafileyi karakola götürmek istedi. Bunun üzerine teknik direktör Salih Karalar, hiç bir futbolcusunun yolda can güvenliğinin olmayacağı ve yolda saldırıya maruz kalabilecekleri gerekçesiyle sadece kendisinin karakola giderek ifade verebileceğini söyledi. Bunun üzerine ise jandarma komutanı savcı ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından kafilenin can güvenliğinin sorumluluğunun tamamen kendilerine ait olduğu ve bu konuda doğabilecek en ufak sıkıntıda sorumluluğu islendiğini belirtmesi üzerine kafile karakola götürüldü.