CHP’de davullu zurnalı bayramlaşma
Tarih:12.8.2019

DEMİR: “KEŞKE HER GÜN BAYRAM OLSA”

Bayramlaşmada konuşan CHP İl Başkanı Lütfü Demir, “Tüm Gaziantep halkının bayramını kutluyorum. Bayramlar barıştır, kardeşliktir, birlik ve beraberliktir. Keşke her gün bayram olsa da şu nefret söylemlerinden kurtulsak. Kardeşçe, dostça, arkadaşça sarılsak. Birbirimize iyi gözle baksak. Bu artık illet, zillet söylemlerinden bıktık, usandık. İnşallah akılları başlarına gelir ve böyle söylemlerde bulunmazlar. 2023’te inşallah CHP’nin iktidarıyla bayramlarımızı kutlamış olacağız.”

YILMAZKAYA: “BAYRAMLARIMIZI KUTLAMAYI ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINA BORÇLUYUZ”

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ise, “Ne mutlu ki yine bir dini bayramımızı kutluyoruz. Dini bayram kutlayan ülkelerden birisi olduğumuz için çok sevinçliyiz. Nasıl milli bayramlarımız kutlayabiliyorsak dini bayramlarımızı kutlayabilmemizde Türkiye için büyük bir mutluluktur. Etrafımızdaki ülkelerin Suriye olsun, Irak olsun bırakın milli bayramlarını dini bayramlarını bile kutlayamadığı bir dönemden geçiyoruz. Ne mutlu ki bizim Atatürk ve silah arkadaşları gibi kurtarıcılarımız sayesinde hem milli bayramlarımızı hem de dini bayramlarımızı şu coğrafyanın içerisinde rahatlıkla kutlayabiliyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz bozulmaz. Bayramlar insanların dostluklarının arttığı fakir, fukaranın daha da farkına varıldığı, küskünlerin barıştığı günlerdir. Özellikle Kurban Bayramı’nda kurbanlarımızı kestik, etlerimizi dağıttık. İnşallah daha nice bayramlara hep beraber memleketimizde birlik ve beraberlik içerisinde kutlanmasını temenni ediyorum. İnşallah başka ülkelerdeki gibi bırakın milli bayramları dini bayramların kutlanamadığı ülkelerden olmamayı temenni ediyorum. Ülkemizin üzerinde oynanan çok farklı oyunlar var ama Türkiye’deki yaşayan halklar birlik ve beraberlik içerisinde u oyunların hepsini yıkacaktı ve bir ömür boyu ülkemizde milli ve dini bayramlarımız kutlanacaktır”.

KAPLAN: “İNŞALLAH 2023’TE DE CHP’Yİ İKTİDAR OLARAK GÖRÜRÜZ”

Tüm Gaziantep halkının bayramını kutlayan CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, “Bu bayramların ülkemize barış, huzur, kardeşlik getirmesini diliyorum. Bugün partimizdeki bu coşku, kalabalık geleceğin habercisi. Bu gelecek dönemde partimizin iktidar olacağının bir belirtisidir. Bu böyle de devam eder. 2023’te de CHP’yi inşallah iktidar olarak görürüz.”

ÇETİN KARABIYIK