KÖKSAN’DAN BÜYÜK BAŞARI
Tarih:19.6.2019

 

EN BÜYÜK 1000 İHRACATÇI LİSTESİNDE 83. SIRADA YER ALDI

 

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde ve Sakarya Hendek’teki tesislerinde su ve gazlı-gazsız içecek üreticilerine yönelik ambalaj üretimi yapan Köksan A.Ş., üretim, istihdam ve ihracattaki başarısını sürdürüyor. Türkiye’de ihracatın süper ligi olarak kabul edilen en büyük 1000 ihracatçı listesinde 83. sırada yer alan Köksan, başarıları ile Gaziantep’in gururu olmaya devam ediyor.

 

YERİNİ HER YIL SAĞLAMLAŞTIRIYOR

 

Yarım asrı aşkın geçmişiyle Gaziantep ekonomisine yön veren kuruluşlardan biri olan Köksan A.Ş, ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafındaki 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor. Köksan, Nestle, Coca Cola, Pepsi, Danone, Sab Miller gibi birçok dev gıda firmasının onaylı tedarikçisi konumunda bulunuyor. Sektörüne de yön veren firmalardan biri olan Köksan, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasındaki yerini de her yıl daha da sağlamlaştırıyor.

 

BU TOPRAKLARDA KAZANDIĞIMIZI EKONOMİYE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

Köksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, daha güçlü bir Türkiye için, daha güçlü bir ekonomiye dikkat çekerek, bu hedefe ulaşılması için yatırım, üretim, istihdam ve ihracattan başka çare bulunmadığını söyledi. “Bu topraklarda kazandığımızı, ekonomik kalkınmanın sağlanması ve milletimizin refahının gelişmesi için ekonomiye kazandırmaya devam edeceğiz” diyen Köksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, şöyle devam etti:

 

ÜLKE EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

 

“Devletimizin her alanda daha güçlü olması ve insanlarımızın yaşam standartlarının yükselmesinin yolu ekonomik kalkınmadan geçmektedir. Bu bilinçle Köksan kazandığımızı yatırıma dönüştürerek işimizi büyütmeye, ülke ekonomisini güçlendirmeye devam edeceğiz. Ülke olarak daha çok çalışmak ve üretmekten başka çaremiz yok. Türkiye güçlü bir ülke. Yetişmiş insan gücü, doğal kaynakları, sanayisi, ticareti ve stratejik konumu ile dünyanın gözbebeği bir ülke. Bizler daha çok çalıştıkça, ürettikçe ülkemizin de gücüne güç katmış olacağız.”

BERMAL BARAN