Gaziantep'te 600 kostümlü dans gösterisi
Tarih:18.6.2019

Gaziantep’in kültür ve sanat alanındaki gelişimine büyük katkılar sağlayan Dansart, bu misyonunu başarı ile sürdürüyor. Kurulduğu 2008 yılından bu yana kültür ve sanat alanında başarılı çalışmalara imza atan dans okulu, 2019 yıl sonu gösterindeki  performansı ile izleyenlerini yine büyüledi.

Karataş Şahinbey Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen yıl sonu gösterisi öncesi sponsor firma olan İconva, Sedat Akdoğan Koleji, Defalife ve Sofia Beuty Busıness firamalarına kurucu üye  Hakan Gökalp tarafından teşekkür plaketi verildi.Plaket töreninin ardından  yaklaşık iki saat süren ve iki bölüm halinde sunulan  dans gösterisi konukların büyük beğenisini topladı.Gösteri boyunca yaklaşık 600 farklı kostümle izleyenlerin karşısına çıkan dansçıların muhteşem bir performans sergilediler.

Dansart Kurucuları Hakan Gökalp ve  Mehmet Ceylan, Gaziantep’in kültür ve sanat yaşamına katkı sağlayabilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini dile getirerek  ‘’Anadolu Ateşi Gaziantep Şubesi Dansart olarak sanat ve kültüre katkı sağlamaya çalışıyoruz.Bu anlamda Gaziantep’te başarılı çalışmalara imza attığımızı düşünüyoruz.Kentlerin  ve ülkelerin kalkınmadaki en önemli göstergelerden biride sanattır.Halkoyunları ve dans kültürümüzü yaşatmak ve geleceğe taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda  müzik ve dans başta olmak üzere bir çok sanat alanında öğrenci yetiştirdik ve yetiştiremeye de devam ediyoruz.’’ diye konuştular.

Öte yandan  yıl sonu gösterisini  izleyen davetliler, dans gösterileri  hayranlıkla izlediklerini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Gaziantep’e kültür sanat açısından destek sunmaya devam eden Dansart Bale Dans Müzik Merkezi Anadolu Ateşi’nin de desteğini alarak kapılarını dünyaya açıyor.