Bu fırsatı kaçırmayın
Tarih:17.6.2019

 

DOĞAN: “ÖTV VE KDV İNDİRİMİ SATIŞLARI ARTIRDI”

 

Yahya Bozdoğan Mağazaları Şıhcan Mağaza Müdürü Kürşat Doğan, ÖTV indirimlerinin satışlara etkisinin olduğunu söyleyerek vatandaşların bu kampanyadan faydalanmalarını istedi Doğan, “Gaziantep’te 9 mağazamız mevcut. 2’si Nizip’te 7’si Gaziantep’te. Bozdoğan Ticaret olarak bir evin bütün ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Mağazamızda gerek nakit gerek kredi kartı açık hesap atışlarımızda mevcut. 30 Haziran’da ÖTV indirimleri sona eriyor. Müşterilerimiz bu fırsatı kaçırmasın. Bu indirim 2018 Eylül’de başladı. O günden beri satışlarımız çok iyi. İnsanlar devletin vermiş olduğu bu fırsattan faydalandılar. Ramazan ayı bitti. Düğün sezonuna girdik. Evlilik biraz masraflı bir iş. Evlenenlere bir destek de devletten gelmiş oldu. Kampanya uzatılır mı uzatılmaz mı şu an belirli bir şey yok. Bu indirimin uzatılmasını isteriz, işimize gelir. Vatandaşlarımızın bu fırsatı kaçırmamalarını istiyoruz. 30 Haziran’dan önce ne ihtiyaçları varsa gelip temin etsinler” dedi.

 

ÖZALTIN: “SON GÜNLERDE HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ”

 

Dayanıklı Tüketim ve Beyaz Eşya Perakendecileri Derneği (BEYPER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Altınoğlu Grup Bir Dünya AVM Mağazaları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İslam Özaltın ise 3 aylık bir uzatmanın daha satışları iyi yönde etkileyeceğini söylüyor. Özaltın “ÖTV’ler ikinci defa uzatıldı. Ramazandan çıktık. ÖTV’nin etkisini biz haziran ayında bekliyorduk ama şu ana istediğimiz gibi gitmiyor. Firmalar da ÖTV bitecek diye çok yoğun şekilde fiyat entegrasyonun da destek veriyorlar. Ama şu anda ilk 15 güne baktığımızda ÖTV’nin bitişine dair bir iş yoğunluğu yok. 30 Haziran’da bitiyor ama en azında bir üç aylık daha süre eklenirse işlerimizin daha güzel olacağını düşüyoruz. Son günlerde biz yine de bir hareketlilik bekliyoruz.

 

İNSANLARIN ALIMINI BİRAZ RAHATLATACAKTIR

 

Son yapılan taksitlendirme insanların alımını biraz rahatlatacaktır. Örneğin 3 bin TL’lik bir üründe 500 TL’lik bir taksit rakamı varken bu 9 aya çıktığında daha da iniyor. Dolayısı ile bu indiği zaman insanların alım gücü daha fazla olmuş oluyor.12 ay mobilyada taksit sistemi vardı. Bu 12 ay 18 ay oldu. Elektrikli eşya gurubunda da bir gurup 3’ten 6’ya çıktı, bir gurubumuz da 3.500 TL’yi geçtiği zaman 9’dan 12’ye çıkmıştı. Özellikle kurumsal kredi kartlarda 12 aydan 18’aya çıkarttılar. Kalan bu 15 günde özellikle yeni evlenecek çiftleri bekliyoruz.”

 

GÜNEŞ: “MOBİLYA ALMANIN 

TAM ZAMANI”

 

Bellona Güneşler Mağazası Genel Müdürü Mustafa Güneş, son aylarda gerçekleştirilen çeşitli kampanyalarla mobilya almanın daha da kolaylaştığını belirtti. Güneş, yaptığı açıklamada, 1 Ekim 2018’de başlatılan “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” kapsamında gerçekleştirilen indirim kampanyası ve hükümetin geçen yılın kasım ayında başlattığı yüzde 10 KDV indiriminin tüketici için çifte fırsat olduğunu söyledi. Bu fırsatların 2010 ve 2017 yılında gerçekleştirilen KDV indirimlerine göre iki kat avantajlı olduğunu ifade eden Güneş, “İndirim üstüne indirimlerle mobilya almanın tam zamanı” dedi.

 

HALKIMIZ TERCİHİNİ ÖNCELİKLE YERLİ ÜRETİMDEN YANA KULLANSIN

 

Güneşler Bellona’nın bölgenin en büyük premium mağazası olduğuna dikkati çeken Güneş, Güneşler mağazaları, Mondi ve Bellona Premium İbrahimli şubelerinde Gaziantep halkına 20 yıldır hizmet verdiklerini dile getirdi. Güneş, “Son aylarda gerçekleştirilen çeşitli kampanyalarla mobilya almak daha da kolaylaştı. Halkımızın tercihini öncelikle yerli üretimden yana kullanmasını öneririm. Halkımıza indirim fırsatlarını değerlendirmeleri için ihtiyaçlarını son güne bırakmamalarını tavsiye ediyorum. Kamu çalışanlarına 12 ay vade farksız senetli satış imkanı sağlıyoruz. Bizi tercih eden ve edecek müşterilerimize aldıkları ürünleri 12 ay depomuzda bekletip ileri teslimat avantajı sağlıyoruz, bu şekilde indirim fırsatını kaçırmamış oluyorlar. İndirimlerden gerçek anlamda faydalanılması için markalı mobilyaların tercih edilmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

 

MOBİLYA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Güneş, mobilya alırken tüketicilerin bir takım kriterleri göz önünde tutması gerektiğini belirtti. Mobilya alırken alelade ürünlerin tercih edilmemesi gerektiğini vurgulayan Güneş, şöyle devam etti: “Mobilyaların kalitesi; sağlam olmayan ucuz mobilyalara yatırım yapmak size daha pahalıya mal olacaktır. Koltuklarınızın rahatlığı önemlidir; mobilyanın sizin tarzınızı yansıtmasının yanı sıra rahatlığı da çok önemlidir. Mobilyaların rengi odanın aydınlığını etkilemesin; mobilyalar odanın havasını boğmamalı, ferah bir ortama zemin hazırlamalıdır. Dolaplarınızın kapakları sağlam olmalı; bir süre sonra kapanmayan ve bozulan kapaklarla uğraşmak istemezsiniz. Kolay eskimemeli, yanmamalı ve elbette pratik olarak temizlenmelidir. Tercih ettiğiniz ürünün nerede ve kimin ürettiği çok önemlidir.” Mobilya alan kişilere kolaylık sağladıklarını kaydeden Güneş, ürünleri raf sistemli depolarında beklettiklerini ifade etti. Çeyizlik ve ileri teslimatlar için kampanyada alınan ürünlerin depoya alındığı ve istenildiği zaman da teslim edildiğini aktaran Güneş, “Evlenecekler ve evini yenilecekler mobilyalarını kampanyamızdan yararlanarak şimdi alıyor ve bu ürünleri raf sistemli depolarımızda muhafaza ediyoruz. Bu ürünleri de kişinin talebi doğrultusunda teslim ediyoruz” şeklinde konuştu. ÇETİN KARABIYIK