Ali Doğan'dan dev organizasyon
Tarih:16.6.2019
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı organizasyona Gazianteplilerin ilgisi büyük oldu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, organizasyondan dolayı Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan ve CHP yöneticilerine teşekkür ederken, "23 Mart'ta bir haksızlığa hep birlikte dur diyeceğiz" dedi.
DEV ORGANİZASYON BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Programa CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, CHP Karkamış İlçe Başkanı Mehmet Polat, milletvekiller ve İstanbul’da yaşayan Gaziantepliler katıldı.
DOĞAN: İMAMOĞLU TÜRKİYE'NİN GÖNLÜNE GİRDİ
Açılışta konuşan Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, “Zaferi güçlü zorbalar da kazanır. Asıl zafer güzel ahlak ve insanların gönlüne ve kalbine girmekle olur. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul ve Türkiye’nin kalbine ve gönlüne girdiğine inanıyoruz. İstanbul’da yaşayan Gaziantepli hemşerilerimizle tek yürek olduğumuza inanıyorum ve 23 Haziran’da her şey çok güzel olacak” dedi.
GAZİANTEP HAKSIZLIĞA BAŞKALDIRAN BİR KENTTİR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, yaptığı konuşmasında Gaziantep'e ve Gazianteplilere övgüler yağdırdı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
Gönül isterdi ki Gazianteplilerle Gaziantep’te buluşalım ama kaderde Gazianteplilerle İstanbul’da buluşmakta varmış.Vurun Antepliler namus günüdür türküsünü asla unutmam. Gaziantep deyince aklıma haksızlığa ve zulme karşı başkaldıran, mücadele eden bir kent gelir. Haksızlığa ve zulme karşı mücadele etmek milli kurtuluş savaşının ana omurgasını oluşturan bir fikirdir. Bu fikirle yola çıkan Gazianteplilerin yazdığı bir tarih var. O nedenle o tarih türkülerle bezenmiştir. Türkiye coğrafyasının neresinde yaşarsak yaşayalım Gaziantep’i ve Gazianteplileri büyük bir saygıyla düşünürüz ve anarız. Gaziantepli olmanın bu bağlamda özel bir gururu ve sevinci vardır. Haksızlık sadece milli kurtuluş savaşında yaşanan bir süreç değil insanlık tarihi bir anlamda haksızlıklarla mücadele tarihidir. Haksızlık nerede çıkmışsa insanoğlu aklını kullanarak haksızlığa karşı çıkmıştır. Bugün geliştirdiğimiz demokrasi kültürü de haksızlığa karşı mücadelede vardığımız son noktadır. Demokrasinin varlık nedeni
de odur. Herkesin düşüncesini açıkça ifade edebildiği, halkın oyuna başvurduğu halkın oyunun da çok kutsal olduğu bir anlayıştır demokrasi. İstanbul’da bir haksızlık yapıl mı? Evet Ekrem İmamoğlu için haksızlık yapıldı. İstanbullunun verdiği mazbatayı Ankara’da kapalı kapılar ardında 7 kişi karar verdiler ve mazbatayı elinden aldılar. 18 gün Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan bir kişinin kazandığı mazbata haksız bir şekilde elinden alındı.
HAKSIZLIĞA KARŞI DURMAK ZORUNDAYIZ
Bütün Gazianteplilere hangi partiden olursa olsun, geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun eğer haksızlığa karşı duracaksak, haksızlıkla mücadele edeceksek Ekrem İmamoğlu’na geçen seçimde oy vermesek bile bu seçimde insan olarak oy vermek zorundayız. Normal seçimlerde gider oyumuzu kullanırız. A partisi, B partisi hepsi benim başımın üstüne. Hiç itirazım yok ama bir kişi haksızlığa uğradıysa haksızlığa karşı durmak bizim onur görevimizse, insan olarak bizim görevimizse, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyorsak o zaman haksızlığa karşı susmayacağız demokratik yollarla gideceğiz oyumuzu kullanacağız.
YENİ BİR DESTAN YAZMAK ZORUNDAYIZ
Yeniden mazbatayı asıl sahibine vereceğiz. 18 günde ne yaptı 5 yılda ne yapacak hep birlikte göreceğiz. Pazar günü demokraside yeni bir destan yazmak zorundayız. İster Gaziantepli olsun, ister Maraşlı, ister Urfalı, ister Rizeli, ister Trabzonlu, ister Tuncelili olsun hep birlikte İstanbul’da yaşıyoruz. Birlikte yaşıyoruz. Bende 12 yıl bu kentte yaşadım. 3 çocuğum var. Üçü de İstanbul doğumlu. İstanbul’da yaşayıp boğazı görmeyen, denizi görmeyen yüzbinlerce insan var, çocuğunu aç yatıran binlerce anne var. Bu haksızlığa karşı susacak mıyız? Sizden sadece tek bir şey istiyorum. 31 martta yapılan seçimde Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyen bir kardeşimizi bulacaksınız. Bunun Antepli olması da şart değil. Komşunuz, müşteriniz de olabilir. Onu ikna edeceksiniz. 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’na oy vermeye ikna edeceksiniz.”
Konuşmanın ardından Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan ve CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir günün anısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na plaket verdi. HABER MERKEZİ