Şahinbey Belediyesi ihaleleri ile yine gündemde
Tarih:12.6.2019
 
Tahmazoğlu açıklamasında, Güneykent Spor Tesisleri ve Kafeterya ihalesinin duyurusunun 30.05.2019 ve 01.06.2019 tarihlerinde bir yerel gazetede, ilan.gov.tr internet adresinde ve belediyenin internet sitesinde yayınlanarak İhale için son başvuru süresinin 11.06.2019 saat 16:00’a kadar olduğunun duyurulduğunu söyledi. Ancak, başvuru süresi içinde herhangi bir başvuru olmaması nedeniyle ihalenin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. 
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu açıklama ile gazetemizin haberini bir kez daha doğrularken adeta kendi kendini yalanlamış oldu. İhale duyurusu 9 günlük bayram tatili başlamadan bir gün önce ve tatilin birinci günü yapılıyor. İhaleden 10 gün önce duyuru yapılıyor ama bu 10 günün 9 günü bayram tatiline denk getiriliyor. İhalenin teknik şartnamesi ise ihaleden bir gün önce yani 11 Haziran Salı günü saat 14.00 sularında çıkıyor. İhaleye katılacak firmalardan saat 16.00'ya kadar 10 kadar evrakı hazırlayarak teslim etmeleri isteniliyor. Neredeyse ihaleye katılacak firmalara 2 saatlik süre tanınıyor. 
Sonuçta da, farklı kamu kurum ve kuruluşlarından temin edilecek 10 kadar evrakı hiçbir firma hazırlayamadığı için de ihaleye kimse katılamıyor. Şahinbey Belediyesi, ihaleyi "Şip-Şak" yapmak istiyor ama, süre o kadar az ki, bunu başaramıyor. Ayrıca ne ilginçtir ki, ihale duyurusu belediyenin web sitesinde ihaleden iki gün önce 10 Haziran Pazartesi günü oluşturuluyor. 
Tahmazoğlu, haberin amacının belediyenin imajını zedelemek olduğunu söylüyor ama, şu soruları da yanıtsız bırakıyor:
-İhalenin en fazla katılımcı ile gerçekleşmesi temel prensip olmasına rağmen, neden ihale duyurusu için bayram tatili tercih edildi? 
-Teknik şartname olmadan ihaleye katılmak mümkün değildir. İhalenin teknik şartnamesi firmalara neden son başvuru saatinden iki saat önce verildi?
-Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün: 2 Saatte o kadar resmi evrakı hazırlayarak, belediyeye teslim etmek mümkün mü?
 Bu sorulara verilecek makul cevabınız olamayacağına göre, bu ihalenin altından başka şeylerin aranmasından daha doğal ne olabilir ki!