GAZiŞEHiR GAZiANTEP’E RUMEN TEKNiK ADAM SUMUDiCA
Tarih:11.6.2019
 
 
Bir süredir Mehmet Altıparmak’tan boşalan teknik direktörlük görevi için çalışma içerisinde olan ve bir çok teknik adamla görüşmeler yapan kırmızı-siyahlılar Marius Sumudica ile prensip anlaşmasına vardı.  Takımın başına tecrübeli bir ismi getirmek için düğmeye basan Gazişehir Gaziantep listede olan teknik adamlar içerisinden tercihini yabancıdan yana yaptı. 
 
ROMANYA’DA TEMASA GEÇiLDi
 
Masada bulunan bir çok isim üzerinde istişare yapan kırmızı-siyahlılarda Başkan Adil Konukoğlu son karar olarak Marius Sumudica’nın gelmesi için talimat verdi. Rumen teknik adam ile görüşme gerçekleştiren kırmızı-siyahlı kulüp deneyimli teknik adam ile prensip anlaşmasına varırken yüz yüze görüşmek üzere Sumudica’yı Gaziantep’e çağırdı. 
 
BiR ÇOK TAKIMDAN TEKLiF ALDI
 
Tecrübeli çalıştırığı Marius Sumudica Türkiye’den bir çok takımdan teklif aldı. Gazişehir Gaziantep’in ilgilendiğini duyduktan sonra 
Süper Lig’in yeni ekiplerinden Gençlerbirliği’de devreye girerken Sumudica konusunda ısrarcı olan Gazişehir Gaziantep istediğini alan takım oldu. 
 
800 BiN EURO
 
         Gazişehir Gaziantep başka takımlarında listesinde bulunan ve istediği Marius Sumidica ile 800 bin EURO karşılığında anlaşma sağladığı öğrenildi.  Başka kulüplerden 1 milyon euro’nun altında teklif kabul etmeyen Sumudica yapılan pazarlık sonucunda bu rakamın altına inerek teklifi kabul etti. 
 
iMZAYA KALDI
 
         Her konuda anlaşma sağlanan ve Gaziantep’e davet edilen Marius Sumudica’da iş imzaya kaldı. Yeni dönemde yabancı teknik direktörle yola devam edecek olan kırmızı-siyahlılarda Marius Sumudica’nın nasıl bir transfer politikası izleyeceği ise şimdiden merak edilmeye başlandı. 
 
SUMUDiCA KiMDiR?
 
1971 yılında Romanya’nın başkenti Bükreş’te dünyaya gelen Marius Sumudica futbolcu olarak Romanya’da bir çok takımda forma giymiş en son Gloria Bistrita takımında 2006 yılında profesyonel futbol yaşantısını sonlandırmıştır.
Ardından teknik direktör olarak çalışmalara başlayan Rumen hoca ilk olarak Rapid Bukarest takımını çalıştırmış ardından AS Rocar, İnter Gaz, Progresul Bukarest, Farul, Gloria Bistrita, AO Kavala, Ploiesti, Brasov, Vaslui, Cluj, Al-Shaab, Chianjna, Astra Giurgiu, Kayserispor,  takımlarını çalıştırmış ve 2017 yılında Kayserspor takımının başına geçmiştir. Sumudica son olarak Suudi Arabistan’ın El Shabab takımında görev yapmıştı.
Marius Şumudică ve Sarah Șumudică isimlerinde iki çocuğu vardır.
 
 
KAMPI YURT DIŞINDA iSTEDi
 
 
Gazişehir Gaziantep’in dün yaklaşık 3 saat görüşme gerçekleştirdiği Marius Sumudica kırmızı-siyahlılarla kamp durumunuda konuştu. İkinci etap kamp çalışmaları için yurt dışını isteyen Sumudica’nın bu isteğine olumlu cevap verildi. Kamp yeri için Gazişehir idari biriminin arayış içerisine girdiği bildirildi.