Böyle bir düşüncem yok!
Tarih:11.6.2019

 

EROL: “ŞİRKETTE CHP’LİNİN OLMASINI İSTİYORUZ”

 

Yüzde 99.99’u Şehitkamil Belediyesi’ne ait olan Şekabel A.Ş’deki belediye hissesini temsil etmek üzere belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na yetki verilmesi ile ilgili maddede CHP’li meclis üyesi Adnan Erol ile başkan Fadıloğlu arasında kısa süreliğine tartışma yaşandı. CHP’li belediye meclis üyesi Adnan Erol, “Bir şirket kuruluyor ve bu şirkette CHP’li bir meclis üyesinin olmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

FADILOĞLU: “10 YILDAHİÇBİR PARTİLİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLMAMIŞTIR”

 

CHP’li Adnan Erol’a cevap veren Başkan Fadıloğlu, “Şekabel A.Ş bir ticari işletmedir. Şu anda 2 bin 500 çalışanı var. Ben zaten seçimle gelmiş buranın tüm aktifini, pasifini yöneten bir idareciyim. Bunun da yanında Şekabel A.Ş olarak kurulmuş bir yapı var. Bu yapının da meclisten yetki alması gerekiyor. Bu Şekabel A.Ş bir yönetim değil. Şehitkamil Belediyesi tüzel kişiliğinin temsile yetkili olmak üzere Rıdvan Fadıloğlu’nun yetkili kılınması. Şirketin yönetim kurulunun oluşmasıyla ilgili 10 yıllık süreç içerisinde hiçbir partili şahıs burada yönetim kurulu üyesi olmamıştır. Bundan sonra da böyle bir düşüncem yok. 800 bin kişinin seçmiş olduğu yüzde 53.5 oyla seçilmiş şahsı mı yetkili kılayım yoksa A partisinden 5. sırada C partisinden 8. sıradaki adamın tartışmasına mı gireyim? Burada tüzel kişiliği temsilen bir şahsın imzası gerekiyor. Bununla ilgili olarak da belediye başkanının olmasından daha doğal bir şey yoktur” dedi. CHP’li Adnan Erol’un ret oyuna karşılık madde oy çokluğuyla kabul edildi.

 

SUCU: “HİZMETİN 

PARTİSİ Mİ OLUR?”

 

Gündem dışı söz alan CHP’li Mehmet Sucu, şöyle dedi: “Çok yetki bazen maraz getiriyor. Arefe günü akşam saatlerinde beni Dülük Mahallesi’nden bir vatandaşımız aradı. Mahallerinde su borularının patladığını ve sularının akmadığını söyledi. Bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesini istedi. İlgileneceğimi söyledim. Yetkili kişiyi aradım. Akşam saat 5 gibi yetkililer bana döndü ve bu işin bugün tamamlanamayacağını yarına kalacağını söylediler. Bende vatandaşa sabah sorunun çözüleceğini arayarak söyledim. Aradan 2 saat sonra vatandaş beni tekrardan arayarak mahalleden bir AK Partili vatandaşın aradığını ve sorunu hemen çözdüklerini söyledi. Hizmetin de mi partisi olur? Burada partizanlık yapıldığını gördüm. CHP’li bir meclis üyesi vatandaşın sorununu dile getirdiğinde çözülmeyecek mi? Şahsımız için bir şey istediğimizde yapmayın. Ben bu durum karşısında çok üzüldüm” dedi.

 

FADILOĞLU: “DİLE GETİRECEĞİZ”

 

Fadıloğlu ise, “Aziz mübarek günde sorunun çözüme kavuşturulmuş olması mutluluk verici bir durum. Ama bu konuda daha hassas davranılması gerekiyor. Bunu dile getireceğiz. Muhtemelen bir yanlış anlaşılma olmuştur” dedi. 

MEHMET İSKENDER KARACA