7 MAÇLIK İSTİKRAR
Tarih:15.4.2019

Spor Toto 1.Lig’de bu sezon şampiyonluğu hedefleyen ve zamansız puan kayıpları yaşasada bu yolundan dönmeyen Gazişehir Gaziantep son 7 maçta ligde namağlup yoluna devam etmenin gururunuda taraftarlarına yaşatıyor. 

Ligde oynadığı son 7 maçta 5 galibiyet 2 beraberlik çıkartarak 17 puanı hanesine yazdırıp yenilmezlik serisinide 7 maça çıkartan kırmızı-siyahlılar geçtiğimiz sezon Erkan Sözeri ile yakalanan 8 maçlık bu rekorada yaklaşmış oldu. 2 maçtan daha yenilmeden ayrılması durumunda geçtiğimiz sezonun rekorunu kırmayı başaracak olan Gazişehir Gaziantep Süper Lig doğrultusunda da önemli bir avantajıda eline geçirmiş olacak. 

GEÇEN YIL SEZON SONUNDA 53 PUAN

Kırmızı-siyahlılar bu sezon ligin geride kalan 29 haftası itibariyle topladığı 52 puanlada geçen yıla göre oldukça yukarılarda bir puan elde etmiş oldu. Geçtiğimiz sezon sonunda 53 puan hanesine yazdıran kırmızı-siyahlılar bu sezon ligin bitmesine 5 hafta kala 52 puana ulaşma başarısı gösterdi. Kırmız-siyahlılar geçtiğimiz sezon 29’uncu hafta tamamlanırken 50 puana ulaşmış ve son 5 haftada sadece 1 galibiyet elde etmişti.