WhatsApp çöktü mü? WhatsApp neden açılmıyor?
Tarih:14.4.2019

“Whatsapp neden açılmıyor, çöktü mü?” sorusu araştırılıyor. Whatsapp bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Jan Koum ve Brian Acton tarafından kurulmuştur.Vatandaşlar Whatsapp’a neden girilmediğini öğrenmek istiyorlar. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.  Bugün öğle saatlerinden itibaren sosyal medya ağları instagram ve facebook’a erişimde sıkıntılar yaşanıyor. Benzer sorun WhatsApp’ta da var. Sorunun dünya genelinde yaşandığı belirtiliyor. Ünlü paylaşım sitesi Instagram öğle saatlerinde dünya genelinde çöktü. Kullanıcılar instagram üzerinden fotoğraf, mesaj gönderemiyor.

WHATSAPP NEDEN AÇILMIYOR?

Bugün öğle saatlerinden itibaren sosyal medya ağları instagram ve facebook’a erişimde sıkıntılar yaşanıyor. Benzer sorun WhatsApp’ta da var. Sorunun dünya genelinde yaşandığı belirtiliyor.

Ünlü paylaşım sitesi Instagram öğle saatlerinde dünya genelinde çöktü. Kullanıcılar instagram üzerinden fotoğraf, mesaj gönderemiyor.

 

Facebook ve whatsapp’ta da erişimle ilgili sıkıntılar yaşanıyor. Kullanıcılar whatsapp’ın masa üstü versiyonunu da açamadıklarına dair mesajlar paylaşıyor.

Bir süre önce facebook, instagram ve WhatsApp’a yine dünya genelinde bir erişim sıkıntısı yaşanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de yine aynı şekilde bir problem yaşanmıştı. Bir süre kesintinin ardından Whatsapp'ta yaşanan erişim problemi saat 21:30'tan sonra giderilmeye başlandı. Problemin yaklaşık 10 dakika kadar sürdüğü tahmin ediliyor.

Whatsapp kullanmaya nasıl başlanır?

Whatsapp üzerinden metin, resim ve konum paylaşımı yapabilmek için sırasıyla uygulamayı mobil cihazınıza indirmeli ve telefon numaranızla kayıt işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kayıt olduktan sonra telefon rehberinizde yer alan ve sizin gibi uygulamayı indirmiş olan kişilerle ücretsiz olarak mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

 

Whatsapp Durumları

Whatsapp uygulaması içerisinde “Kişiler” sekmesi altında rehberinize kayıtlı diğer kullanıcıları görürsünüz. Bu gösterim altında aynı zamanda kişilerin mevcut durumları veya slogan niteliğinde kısa ifadeleri yer almaktadır. Bu ifadeler genel olarak durum, statü veya status olarak nitelendirilmektedir. Whatsapp durum ayarları ve çeşitli durum ifadesi alternatifleri için Whatsapp Durumları yazısını okuyabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden Whatsapp kullanmak mümkün müdür?

Whatsapp servisi sadece mobil cihazlar için geliştirilmiş olsa da bu servisi yine cep telefonu kullanmak suretiyle bilgisayar üzerinden de kullanabilirsiniz. Klavye ile rahatça yazışmak isteyenler için tercih edilebilir bir yöntemdir