Kuş uçurtmadılar
Tarih:15.3.2019

VATANDAŞLAR TEK TEK ARANDI

On binler sabahın erken saatlerinde soğuk havaya rağmen aday tanıtımın yapılacağı alanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bekledi. Demokrasi Meydanı’nın giriş çıkışlarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Polisler mitinge gelen vatandaşları tek tek arayarak miting alanına aldı. Bu arama noktalarında zaman zaman yoğunluktan dolayı izdiham yaşandı.

KALEM VE ÇAKMAK ALINMADI

X-ray cihazı ve art arda 4 üst aramasından geçerek salona giren vatandaşlara ait çakmak, kalem, deodorant, parfüm gibi yanıcı ve patlayıcı maddelere de el konuldu.

SEYYAR SATICILARA ERDOĞAN BEREKETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gaziantep'teki mitingi en çok seyyar satıcıların işine yaradı. Mitingin yapılacağı alanın etrafında tezgâh açan seyyar satıcılar, alanın girişlerini pazar alanına çevirdi. Binlerce kişinin katıldığı mitinge katılım yoğun olunca alanın çevresine gelen yüzlerce seyyar satıcı bayram etti. Geniş güvenlik önlemleri gerekçesiyle alana yaklaşamayan seyyar satıcılar, tezgâhlarını bariyerlerin gerisine kurdu. Sabahın erken saatlerinde itibaren miting alanı çevresine gelen seyyar satıcılar satışların yoğun olmasından dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Kuş uçurtmadılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep ziyareti kapsamında sıkı güvenlik önlemleri alındı. Çevre illerden gelen ve ilçelerden yapılan takviyelerle birlikte binlerce polis herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çalışırken, birçok kritik noktaya yerleştirilen ve dürbünlerle her yeri kolaçan eden keskin nişancılar, vatandaşları kendilerine hayran bıraktılar.

KUŞ UÇURTMADILAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ziyaret sırasında emniyet güçleri şehrin her bölgesinde aldıkları güvenlik önlemleri ile adeta kuş uçurtmadılar.

ABLUKAYA ALINDI

Şehrin tamamında geniş güvenlik çemberleri oluşturulurken, ilçelerden de birçok polis bu özel gün için görevlendirildiler. Cumhurbaşkanlığı korumaları dahil birçok polisin görev yaptığı ziyaret sırasında neredeyse kuş uçmadı. Şehrin bazı noktalarını araç ve yaya geçişlerine kapatan, ekipler aksaklık olmaması noktasında kimseye taviz vermedi.

KESKİN NİŞANCILAR BALKONLARDA

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanını korumak için alınan güvenlik önlemleri gözlerden kaçmadı. Özellikle geçiş güzergâhlarında kuş uçurtulmazken mitingin yapılacağı alana hâkim binaların balkonlarına yerleştirilen Özel Harekât Polisleri alanı sıkı şekilde göz hapsine aldı. Ayrıca binaların çatılarına konuşlanan keskin nişancılar miting alanına gelen vatandaşların büyük ilgisini çekti.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Program nedeniyle alınan geniş güvenlik önemleri kapsamında çevik kuvvet, güvenlik şube, terör, trafik ve özel harekat ekipleri başta olmak üzere Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün tüm birimlerinden çok sayıda polis görev yaptı. Mitingin yapılacağı alanın yakınındaki cadde ve sokaklar dün gece 00.00’dan mitingin bitiş saatine kadar trafiğe kapatıldı.

CADDE VE SOKAKLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Erdoğan’ın gelişi öncesi güvenlik güçleri sabah saatlerinden itibaren spor salonu çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Miting öncesi birçok cadde ve sokaklar kamyonlarla trafiğe kapatıldı.

ERDOĞAN AŞKI BAYILTTI!

Gaziantep'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasına dakikalar kala baygınlık geçiren yaşlı kadına sağlık ekipleri müdahale etti. Miting alanında yaşlı bir kadın miting öncesinde yere düştü. Miting alanında bulunan 112 Acil sağlık ekipleri kadına ilk müdahaleyi yaptı. Baygınlık geçiren yaşlı kadının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ODALARDAN TEŞEKKÜR PANKARTI

Mitingin düzenlendiği 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda asılan pankartlar arasında odaların teşekkür pankartı da vardı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Ticaret Borsası tarafından hazırlanan ‘Burası Gaziantep Burada İş Var” pankartında ‘Sayın Cumhurbaşkanımız başlatmış olduğunuz ‘İstihdam Seferberliği’ için sizlere teşekkür ediyoruz’ yazısı yer aldı.

ÇETİN KARABIYIK