Cumhur İttifakı'na Gaziantep en güçlü desteği verecektir
Tarih:15.3.2019

İLERİYE EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ

Kentin bugün bir başka güzel olduğunu ifade eden Gül, Gaziantep'in 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde adeta sandıkları patlatacağını söyledi. Gül, Gaziantep'in her zaman milletle yol yürüyen AK Parti'yi ve dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini dile getirerek şöyle devam etti: "31 Mart'ta yine Cumhur İttifakı'na Gaziantep en güçlü desteği verecektir. Gaziantep, birliğin ve beraberliğin sembol şehridir. 2 milyon kardeşçe yaşar bu şehirde. Biz zaten böyle güzeliz, daha ileriye de emin adımlarla ilerleyeceğiz. Gaziantep her zaman istikrarın ve AK Parti'nin yanında oldu. Hükümetimiz de her zaman yatırımlar konusunda destekledi. Cumhur İttifakı olarak birlik ve beraberliğin devamı için destek istiyoruz. Biz, birileri gibi sırtını karanlık odalara dayayan değil, sırtını Şahin Bey'e, Şehit Kamil'e dayayan bir ittifakız. O yüzden birileri rahatsız oluyor, o yüzden Netanyahu rahatsız oluyor. Zaten onlar rahatsız olmasa sorun vardır. Cumhurbaşkanımıza 'diktatör' diyor. Diktatör sensin Netanyahu. Sen aynaya bakarak konuşuyorsun. 'Milletin iradesinden başka hiçbir güç tanımam.' diyen bir insandır Recep Tayyip Erdoğan. Sen diktatör görmek istiyorsan aynaya bak." Türkiye'deki huzur ve birliğin bozulmasını isteyen odaklar olduğuna işaret eden Gül, "Gaziantep'in kaderini, Türkiye'nin kaderini Netanyahu değil, Şahinbey'in, Şehitkamil'in torunları belirleyecek, 82 milyon vatan evladı belirleyecek. 31 Mart seçimleri bunun seçimidir." diye konuştu.

İSLAM, BÜTÜN ÖZGÜRLÜKLERİN TEMİNATIDIR

İşçi evine giderken ekmeğini daha çok büyütsün, evdeki huzur artsın, istikrar devam etsin, özgürlükler genişlesin istediklerini, bunun teminatı olarak yola devam ettiklerini ifade eden Gül, "31 Mart'ta bu millet yine bir destan yazacak. 'AK Parti gitsin'den başka hiçbir projesi olamayanlara gereken şamarı vuracak mısınız? Sırtını teröre dayayanlara en büyük tokadı sandıkta vuracak mısınız?" dedi. Bakan Gül, konuşmasında Yeni Zelanda'da iki camideki terör saldırısına da değinerek şu değerlendirmeyi yaptı: "Yeni Zelanda'da camide Müslümanları katleden saldırıyı kınıyoruz. İslam karşıtlığının, Türk düşmanlığının kimseye faydasının olmadığını herkes görmelidir. İslam, bütün özgürlüklerin teminatıdır. İslam barış dinidir. Terör eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Başta Avrupa olmak üzere herkesin bu olayları ders almak için fırsat olarak görmesini temenni ediyoruz. Türk düşmanlığını, İslam düşmanlığını körükleyenlerin bu olaylardan ders alması lazım." Gül, seçimlerde Cumhur İttifakı'na destek verilmesi için çağrıda bulunarak "Cumhur İttifakı'na verilecek her oy Kandil'den Pensilvanya'dan duyulacak, tir tir titreyecekler. 'Bu Gaziantep'in, Şahinbey'in, Şehitkamil'in sesi.' diyecekler. Bizler de sizlere mahcup olmadan hizmete devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

TURHAN: “GAZİANTEP ŞAMARI ZİLLET İTTİFAKINA VURACAK MI?”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gaziantep'in tarihi bir kent olmasının yanı sıra önemli bir sanayi ve lezzet şehri olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hizmet için çıktığı siyaset sahnesinde verdiği her sözü yerine getirdiğini ifade eden Bakan Turhan, "Gaziantep 100 yıl önce bu işgal etmeye gelenlere ağır bir Osmanlı tokadı vurmuştu. Bugün de aynı Gaziantep şamarı zillet ittifakına vuracak mı?" diye sordu.

ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

Turhan, 31 Mart'ın "dünya liderinin" dünya mazlumları için başının daha dik olacağı bir seçim olacağına dikkati çekerek, "Gaziantep, 31 Mart'ta dünyanın zalimlerine karşı dünya mazlumlarının hamisi için başını dik tutacak mı?" diye sordu ve "Evet" yanıtını alınca, "Allah hepinizden razı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

KANDEMİR: “SİZLER DİK DURDUNUZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de nice sorunların birlik ve beraberlik içerisinde geride bırakıldığını dile getirdi. Huzurla yine bir arada olunduğunu dile getiren Kandemir, "Hep beraber görüyoruz, birileri algı operasyonları ve ekonomik saldırılarla geldiler ama bu millet fırsat vermedi. Sizler dik durdunuz, göğsünüzü siper ettiniz ve liderimize, Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız." diye konuştu. Kandemir, Türkiye düşmanlarının farklı şekillerde saldırılarını devam ettirdiğine işaret ederek, şöyle dedi: "Bugün yine görüyoruz kimi dağlardan saldırıyor, kimisi kötülüklerin amiral gemisinden. Aslında bu saldırılar, bu memleketin bizzat kendisine. Fakat yine başaramayacaklar. İnşallah 31 Mart'ta Gazikent onlara bir mesaj verecek. Fatma Şahin ve Cumhur İttifakı'nın diğer adaylarının arkasında durarak, 'Huzurumuzu bozamayacaksınız, ne yaparsanız yapın sizler aramıza nifak sokamayacaksınız.' diyeceksiniz. Karanlıkta elele tutuşanlara, 31 Mart'ta Antep'ten selam göndereceğiz."

ŞAHİN: “YEREL KALKINMA AK PARTİ’NİN İŞİDİR”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Cumhurbaşkanının liderliğinde 90’lı yıllarda yerel kalkınmanın İstanbul’da başladığını hatırlatarak, “2004 yılında da Gaziantep’te başlattık. ‘Kalkınma yerelde başlar’ dedik. ‘Yerel kalkınma AK Parti’nin işidir’ dedik. ‘İşimiz gücümüz hizmet’ dedik. ‘Daima hizmet daima millet durmak yok yola devam’ dedik. Şimdi de ‘önce millet önce memleket’ diyoruz. ‘Memleket işi gönül işi’ diyoruz. Bu gazi torunları, 100 yıl önce vatan için, al yıldızlı bayrak için, ezan için nasıl sağlam durduysa, ‘zillet ittifakına karşı ümmet ittifakı’ diyor. Biz sırtımızı terör örgütlerine dayamadık. Hakka inandık Şahinbey’in Şehitkâmil’in torunlarına inandık. Bu yüzden ‘iman varsa imkân vardır’ diyoruz. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyoruz, Sizlerin büyük desteğiyle 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. Dibimizde büyük bir savaş. Ensar ruhuyla bu şehir vicdanlı, iyi, erdemli insanların şehri olduğunu bütün Dünya’ya ispatladı. Bu duruş bir ‘Gaziantep Modeli’ oluşturdu. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün Dünya’ya örnek olduk.

CUMHURBAŞKANI GAZİ ŞEHİR İÇİN “KENDİ KENDİNE YETEN ŞEHİR” DİYOR

Cumhurbaşkanımız buraya gelirken her zaman, ‘Kendi kendine yeten şehir’, ‘üreten şehir’ diyor. ‘Demokratik açılımı açan, çözüm sürecini çözen şehir’ diyor. Neden bunu diyor? Çünkü Türküyle, kürdü’yle, alevisi, sunnisi ile bir sevgi modeli oluşturduk. Kardeşlik modeli, Gaziantep modeli bu. Önümüzde koca bir savaş, gözyaşı var. Ama biz Türkiye’nin en büyük konut projesini başlattık. ‘50 bin konut’ dedik. O güzel şairin dediği gibi ‘memleket isterim, ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun. Olursa bir şikâyet ölümden olsun’ bunu gerçekleştirmek için buradayız. Dağları deldik, eski Türkiye’de bunu yapmak mümkün değildi. 130 kilometreden dağları dele dele Düzbağ’ın memba suyunu Gaziantep’e akıttık. Melen’den sonra Türkiye’nin en büyük su projesi. Melen’i, yapan kim? Tabi ki de Recep Tayyip Erdoğan. Eski Türkiye’de onlarca yıl sürerdi bu. Biz bunu Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep aşkıyla 2 yılda yaptık. 31 Mart’ta bebek katilleri ile iş birliği yapanlara ders vereceğiz. Gayret bizden zafer Allah’tan olacaktır” diye konuştu.

MEHMET İSKENDER KARACA