''Ayıptır, komiktir, skandaldır''
Tarih:12.2.2019
BU NASIL BAHANE?
Telefonla ulaştığımız Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan da, "Parkeler çizilir" bahanesi ile sahanın verilmemesinin kabul edilemeyeceğini söyledi. Başkan Karakan, Avrupa şampiyonu bir takıma saha verilmemesini, "Ayıptır, komiktir, skandaldır" diye değerlendirdi. 
BU ZİHNİYET KABUL EDİLEMEZ 
Hırvatistan’ın Zagreb kentinde yapılan Avrupa Salon (İndoor) hokeyi Şampiyon Kulüpler (Trophy) Kupası müsabakalarında, Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Hokey takımını üçüncülük kupası ile ülkemize dönmüştü. Polisgücü'ne, Gaziantep'te turnuva öncesi hazırlık için Şahinbey Belediyesi tarafından antrenman sahası verilmemesine tepki büyük oldu. Özellikle spor kamuoyu, böyle bir zihniyetin kabul edilemeyeceğini dile getirdiler. 
TÜRK HOKEYİNİN YÜZ AKI OLDULAR 
Güneş Gazetesi olarak aynı zamanda Gaziantepli hemşehrimiz olan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan'a telefonla ulaşarak, Avrupa şampiyonu olan bir takıma kendi memleketinde saha verilmemesi ile ilgili görüşlerini sorduk. Başkan Karakan, Polisgücü takımı için, "Onlar bizim gözümüzde kahramandırlar. Türk hokeyinin yüz akıdırlar. Hepsini yürekten kutluyorum" dedikten sonra da, Şahinbey Belediyesinin saha verilmemesi ile ilgili tutumunu ağır dille eleştirdi:
POLİSGÜCÜZAGREB'DE DESTAN YAZDI 
"Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'teki turnuvayı ben de izledim. Gaziantep Polisgücü Takımımız 3. olmasına rağmen destan yazdı diyebiliriz. Çünkü mücadele ettiği ve saf dışı bıraktığı ülkeler ve takımlarının yüzlerce yıllık hokey geçmişleri ve kültürleri var. Avrupa Hokey Federasyonu yetkilileri ülkemizin ve Gaziantep Polisgücü Hokey Takımımızın başarılarını mucize diye nitelendiriyorlar. Bir de kulübümüzün imkansızlıkları yada engellenmeleri göz önüne alındığında tam da destan yazdı diyebiliriz. Kaldı ki şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. Özellikle İngiltere maçındaki olaylar, birkaç hakem hatası ve İngiliz sporcuların saha içerisindeki taktiksel sinir bozucu davranışları, sporcularımızı olumsuz etkiledi ve biz sahada sürekli eksik mücadele ettik. Sürekli bir sporcumuz kart görerek cezalı duruma düştü. Ben Gaziantep Polisgücü Başkanı, Yöneticileri, Teknik ekibi ve Sporcularını yürekten kutluyorum, onlar Türk Hokeyinin yüz akıdırlar, onlar bizim gözümüzde Şampiyonlardırlar. 
SPOR SALONLARI MÜZE DEĞİLDİR 
Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun salon vermemesi doğru ise ki, benim de yaptığım araştırmaya göre doğru...  Hele hele salon çizilir diye bahane üretilmesi, hakikaten skandal bir olay olduğu kadar, ayıp ve komiktir. Yani siz bir yol yapacaksınız, sonra yol bozulur diye arabaları yola sokmayacaksınız. Havuz yapacaksınız su kirlenir, kimse giremez, diyeceksiniz. Minderde güreş yapmayın minder yırtılır, futbol sahasına da kimseyi sokmayın çünkü çimler bozuluyor diyeceksiniz.  Bu nasıl bir mantık anlamak mümkün değil. Spor salonları müze değildir, sit alanı da değildir. Spor salonu yada sahaları  mümkünse gece gündüz rantabl kullanılmalıdır, millet özendirilmelidir, salon ter kokmalıdır. Salon kullanılmadan değil, kullanılarak eskimelidir. Amacımız da salonun kullanılmasıdır. Salonlar yıpranabilir. Küçük maliyetlerle tadilat yapılır. 
SPOR SEVDALISI BİR CUMHURBAŞKANIMIZ VAR 
Devletimiz, milletimizin verdiği vergilerle, bu milletin çocukları istifade etsinler diye spor salonları yapmıştır. Hatta sporun özendirilmeleri gerekir.  Kaldı ki  Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama olamaz. Spor sevdalısı ve sporu neredeyse birinci önceliği gören ve spora; Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yapan Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın  bu konuyu duyduğundaki tepkisini az çok tahmin edebiliyorum.
DÜNYADA İLK ÜÇTE YER ALAN BİR SPOR DALI 
Burada salon vermeyen Başkan Mehmet Tahmazoğlu'na bir öneride bulunmak istiyorum. Belki bizim bilmediğimiz bir şeyler vardır.  Sayın Belediye Başkanı; Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Gençlik Spor Bakanlığına  bir yazı yazarak, 'Hokey diye bir spor var. Bu spor her ne kadar 111 senedir olimpiyatlarda temsil ediliyor olsa da, Dünyada ve olimpiyatlarda seyirci toplamada ilk üçlerde yer alsa da, dünyanın en az 150 ülkesinde de aktif olarak oynansa da, bunlar cahil kalmışlar, salonları çizdiğini, sahaları yıprattığını keşfedememişler. Gelin biz bir öncülük yapalım ve bu spor branşını kaldırtalım' desin."
GAZETECİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM 
Karakan, Hırvatistan'daki turnuvada Polisgücü'nü yalnız bırakmayan Gaziantepli gazetecilere de teşekkür ederken, "Öncelikle Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın İbrahim Ay’ın şahsında, Gaziantep’teki istisnasız tüm medya kuruluşları ve temsilcilerine sonsuz teşekkür ediyorum, takımımızı bir an yalnız bırakmayıp büyük destek oldular. Duyarlılıklarını tüm Gaziantep örnek almalıdır" şeklinde açıklamada bulundu.
ALİ BUDAK